Felieton: "Tęczowa zaraza" na pokładach LOT-u

Felieton: Jest to jeden z kilkunastu tytułów prasowych dostępnych na pokładach samolotów polskiego przewoźnika podczas rejsów do Stanów Zjednoczonych, Kanady i krajów azjatyckich. Sam fakt pojawienia się nowego czasopisma wśród egzemplarzy rozdawanych klientom przed odlotem nie jest niczym nadzwyczajnym. Mógłby nawet być potraktowany jako...
04/09/2019 14:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_62932 2020-02-14 13:41   
gość_62932 - Profil gość_62932
Jeśli chodzi o gazety na pokładzie, czy jest już dostępny Nasz Dziennik? O ile pamiętam w latach 2005-2007 nie było problemu, a jak tylko PO przejęło władzę nie można było już dostać tej gazety!...
Mam nadzieję że powrócił, ale nie widzę takiej informacji jakie tytuły są dostępne.
gość_45730 2019-10-30 13:55   
gość_45730 - Profil gość_45730
Nie latam tą gównianą linią.
gość_b85b3 2019-09-13 13:15   
gość_b85b3 - Profil gość_b85b3
Szanowna Redakcjo "pasazer.com" nie idźcie tą drogą., nie wchodzcie w sprawy światopoglądowe bo to nie Waszą ligą i wykladacie się na tym już w pierwszym tekście. Zajmijcie się tym czym powinniście czyli lotnictwem, to jest Wasz świat. Takich tekstów jak ten nie powinno być w ogóle na tym portalu a prywatną i subiektywną ocenę redaktor Stus nich publikuje na prywatnym blogu ( w przypadku braku koniecznie założyć)
gość_53dcc 2019-09-11 23:49   
gość_53dcc - Profil gość_53dcc
Jeszcze parę lat rządów "profesjonalistów" z wiadomej partii a nie będzie czego zbierać.
gość_5180f 2019-09-11 08:09   
gość_5180f - Profil gość_5180f
czy mozna na pokladach LOTu tez poczytac o czarnej zarazie?
gość_ec1dd 2019-09-09 11:11   
gość_ec1dd - Profil gość_ec1dd
Tu nie chodzi o wolność poglądów. Zamieńcie "różowa zaraza" na "żydowska zaraza". Takie coś jest po prostu nieakceptowalne w nowoczesnym społeczeństwie. Absolutnie o żadnej wolności prasy w takim wypadku się nie mówi, bo to jawne propagowanie nienawiści.
Zrozumcie, że czegoś takiego się nie pisze o NIKIM! W III Rzeszy zaczęło się od Żydów.
Akceptacja tego bądź nie świadczy jakimi ludźmi jesteśmy.
gość_fbafb 2019-09-08 18:11   
gość_fbafb - Profil gość_fbafb
No to idźmy dalej z ta tolerancja, w obie strony. Jeśli ci nie pasuje, ze taki tekst portal opublikował, to gęba na kłódkę i wynocha - wtedy będzie tolerancyjnie. Nie pasuje - nie czytasz i nie komentujesz.
gość_e6e50 2019-09-08 02:36   
gość_e6e50 - Profil gość_e6e50
michal5: postscriptum, ten luz ma wyglądać tak jak w Białymstoku. Jeśli tak, to ja się nie wyluzuje.
gość_e6e50 2019-09-08 02:35   
gość_e6e50 - Profil gość_e6e50
michal5: mało wiesz o środowisku LGBT. Na świecie biznes dobrze zna smak różowych pieniędzy, u nas tez pomału poznaje i coraz bardziej zacznie je doceniać. Rozumiem, ze Lot nie powinien się angażować także w akcje wspierające np. walkę z rakiem piersi, czy w nieco idiotyczna akcje trąbienia o znoszeniu wiz do USA, w końcu to tez są akcje społeczne.
Wszystkim szczęśliwym tatusiom pięciorga dzieci gratuluje dobrego samopoczucia, ciekawe co zrobicie jak się okaże, ze ukochany synek tatusia zacznie chodzić na randki z chłopakami, albo córeczka przyprowadzi do domu narzeczona. Patriotycznie wyrzucicie ich na ulice i wypiszecie z rodziny? Ach nie, wy pewnie zaczniecie ich leczyć...
gość_1936f 2019-09-07 23:36   
gość_1936f - Profil gość_1936f
Ludzie opanujcie się!. Nie róbmy pośmiewiska z Polski. Narodowa linia lotnicza , posiadająca wykwalifikowaną kadrę na najwyższym poziomie i tradycję, jest świechtana ,jak szmaciana lalka. Wrona zwolniony, jakieś g*wniane ,propagandowe biuletyny z nagonką na ludzi w stylu SS. To już nie jest śmieszne... Szacunek do człowieka to podstawa naszego życia,bo się ludzie zaczną zabijać.Przykre strasznie i wystawia świadectwo polkom i polakom (W końcu LOT to wizytówka polski,a ktoś naprawdę mądry musi powinien tam zarządzać) . Ps Ciekawe ,czy pracownicy są szczęśliwi z tego powodu,że chamskie gazetki są "wciskane" na pokłady...
michal5 2019-09-07 23:09   
michal5 - Profil michal5
Moim zdaniem linie lotnicze, ale i nie tylko (sportowcy itd) nie powinny/i się angażować w żadne kampanie za bądź przeciw LGBT.

Wysyp komentarzy jak to już nigdy nikt nie poleci LOTem jest co najmniej komiczny, jak LOT wypuści Szaloną Środę, będziecie pierwszymi, którzy kupią bilety :D

Więcej luzu :D
gość_62a2d 2019-09-07 10:38   
gość_62a2d - Profil gość_62a2d
@cronwood to nie jest "nieznany, niszowy zin". Ten szmatławiec jest własnością umiłowanego pierwszego sekretarza (niesławna spółka srebrna); i jak wszystko do czego się dorwali jest pod pełną kontrolą partii rządzącej. Więc mamy tutaj po prostu fragment kampanii wyborczej: finansowany z budżetu nieLota tym razem.

Absolutnie nie jest to pismo prawicowe czy konserwatywne: konserwatywna prawica masowo legalizuje małżeństwa jednopłciowe i inne postulaty lgbt+ (nie jestem na bieżąco z listą wykorzystywanych tu liter) - na zasadzie że może się to nie podobać, ale obywatel ma mieć prawo do wszystkiego co nikomu nie szkodzi.
gość_2b55c 2019-09-07 09:31   
gość_2b55c - Profil gość_2b55c
Na pokład LOT-u już nigdy nie wsiądziemy (kilka osób). Mowa nienawiści promowana przez tę linię lotniczą jest dla nas nie do przyjęcia.
A komentarze niektórych żałosne, na czele z tym o "zarażeniu". Chciałem to skomentować, ale szkoda mi energii. Polemika z tym jest bezcelowa. Do tego trzeba mieć partnera.
cronwood 2019-09-07 08:49   
cronwood - Profil cronwood
Czy jest tu moderator? --> cellkam
usuniety 2019-09-07 08:40   
usuniety - Profil usuniety
Ja obok gejów siedzieć nie zamierzam. ********* W końcu LOT funkcjonuje też z podatków, które płacę. Komentarz moderatora: Złamanie regulaminu forum - Paragraf II, pkt 3. Pierwsze ostrzeżenie.Przypominamy "Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkowników treści niezgodnych z prawem, nieprawdziwych, łamiących prawa autorskie i licencyjne, treści atakujących osoby ze względu na pochodzenie, kolor skóry, wyznanie, orientacji seksualną, treści propagujących przemoc i wzywających do nienawiści. Niedopuszczalne są ataki słowne obrażające bądź dyskredytujące innych Użytkowników portalu."
gość_0b121 2019-09-06 22:56   
gość_0b121 - Profil gość_0b121
smolip67: gadasz jak potłuczony. Temat dotyczy LOT-u, jego pasażerów, jego wiekszosci personelu (nie jest tajemnicą, że wiekszosc cabin crew to geje i lesbijki), ktory to g* musi rozdawac na pokladzie.
To ze redakcja pisze o tej mega wpadce LOTu moze otworzy oczy zarzadowi i ten zamiast bawic sie w pompowanie kasy w to g* zacznie ich szanowac i z nimi sie liczyc.
gość_0b121 2019-09-06 22:48   
gość_0b121 - Profil gość_0b121
cellkam: Polecam inne okładki tego szmatławca "Po co nam Żydzi" (okładka autentyczna zobacz link ), która mogłaby być dostępna na rejsach do Tel Awiwu, "Mein Kampf" w odcinkach czy "robactwo imigranckie zalewa Europę"... itd... W końcu mamy wolność słowa. To oczywiscie ironia. 

Portfolio tytułów powinno być tak dobrane, aby nie narażać ZADNEGO z potencjalnych pasażerów, bo linia nie moze sobie pozwolic na stratę ŻADNEJ potencjalnej grupy spolecznej. Jasne, linia nie ingeruje w tresci, ale ma w reku potezny mechanizm doboru neutralnej prasy, ktora nikogo nie obraza.

Poraża opinia niektórych komentujących, którzy treści karalne będącej w sprzeczności z konstytucją, prawem i zwykłymi zasadami podstawowej kultury, usprawiedliwiają wolnością prasy.

Nie! LOT nie jest Empikiem czy Ruchem w ofercie, którego powinny się znajdować WSZYSTKIE tytuły. Jest linią, która powinna dbać o każdego pasażera, geja, Żyda, imigranta i nie dopuszczać do obrażania kogokolwiek, bo działa nie na ich szkodę ale na swoją własną - wizerunkową i fianansową.

Każdy kto popiera taka politykę LOT-u jest zwykłym ignorantem, któremu na dobru przewoźnika zupełnie nie zależy. Każdy kto prowadzi jakikolwiek swój biznes dobrze rozumie, że takie postępowanie to strzał w kolano. We własne kolano.
cronwood 2019-09-06 18:31   
cronwood - Profil cronwood
Marek Stus: dziękuję za felieton, cieszę się, że wywołuje taki odzew. Finansowanie przez LOT mediów jednej opcji politycznej przez pompowanie w nie pieniędzy pod pretekstem reklam i wykupywanie całych nakładów do rozdawania na pokładach i w salonikach mi nie przeszkadza: skoro wciąż mam dostęp do tego, co chcę czytać, to tylko śmieszą mnie hałdy tych wszystkich hołdowniczych gazet i czasopism piętrzące się na przykład w Polonezie, bo przecież (na razie?) nie są w stanie zmusić nikogo do lektury.

Przeszkadza mi natomiast mowa nienawiści, dehumanizowanie "tęczowych", szczucie i nagonka na łamach jakiegoś bliżej mi nieznanego, niszowego zinu, który LOT specjalnie zakupił na swoje pokłady. Firma, która ma - chce mieć - bardzo różnych klientów, która aspiruje do łączenia wschodu i zachodu, nie powinna - nawet mimowolnie - angażować się w przedsięwzięcia, które są nie do obrony ani propagandowo, ani etycznie, ani - co najważniejsze - prawnie. Tak tak: bywają kraje, w których podżeganie do nienawiści jest przestępstwem. A to nie jest jakiś pojedynczy artykuł - cały numer jest poświęcony prawicowej obsesji na temat gejów. No i LOT chyba nie jest w sytuacji, w której mógłby lekce sobie ważyć “pink dollars”.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy