Nie polecimy Aer Lingus do Londynu?

Nie polecimy Aer Lingus do Londynu? Tanie linie lotnicze Aer Lingus zapowiedziały zmniejszenie ilości samolotów w swojej bazie na lotnisku Gatwick. Pod koniec marca z podlondyńskiego lotniska będą operowały tylko trzy samoloty. Zmniejszenie możliwości przewozowych oznacza, że Aer Lingus będzie obsługiwał tylko cztery trasy z Gatwick: do Malagii, Dublina, Cork oraz Knock. Najprawdopodobniej oznacza to...
08/01/2010 15:09   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2010-01-09 12:07   
4tech - Profil 4tech
Madej: napisałem ze " byłaby to dla mnie alternatywa" a nie ze jest dla mnie alternatywa...
madej 2010-01-09 11:27   
madej - Profil madej
4tech: masz przeciez wizza na Luton. Co do LHR to powoli zmienia swój wizerunek. Zamknieto T2 zeby w jego miejsce postawic nowy terminal Heathrow East który zastapi T2 i częsciowo T1. Po roku 2012 T1 równiez zostanie zamkniety a w jego miejscu stanie nowy T1. Tak więc nie jest tak zle. Tylko to gigatnyczne lotnisko wiec na jego przebudowe potrzeba bardzo długiego czasu. Nie mozna od razu wszystkiego zamknac bo to sparalizowałoby "króla wszystkich lotnisk w Europie":). Zreszta juz sa plany budowy kolejnego terminala T6 na LHR.
4tech 2010-01-09 10:05   
4tech - Profil 4tech
ziberro: wiesz to zależy jak na to spojrzeć:) z LGW na LHR dotrzesx szybko i bez bólu a z LHR masz tyle autobusów w głąb UK ze to tez nie stanowi problemu w porze nocnej.... z STN jest podobnie, masa samolotów z PL ląduje na STN bardzo późno jeszcze pózniej niż EI na LGW i jakoś nie stanowi to problemu dla paxow.... a i ceny w FR są podobne jak w EI... Dla mnie byłaby to jakaś alternatywa dla WAW-LHR by LO czy BA... Co do terminali na LGW ciut ładniejsze niż dworzec PKP w KTW ale żadna rewelacja no i wiecznie zatloczone, masa ludzi ze szpilki nie wetkniesz ( szczególnie w sezonie letnim) a i teraz tez jest tłok
ziberro 2010-01-09 09:42   
ziberro - Profil ziberro
paolo-79: ale mimo wszystko warto byłoby zerknąć, podpisać listę obecności i odlecieć ;-) Osobiście lubię LTN.
paolo-79 2010-01-09 09:36   
paolo-79 - Profil paolo-79
ziberro, LGW jest brzydki jak PKP Katowice,nic nie tracisz..podobnie LHR.fu. (poza T5). Mnie najbardziej podoba sie STN;)
ziberro 2010-01-09 09:30   
ziberro - Profil ziberro
4tech: okej 22.25, zanim człowiek się ogarnie, odbierze ewentualny bagaż i wydostanie się z terminala jest praktycznie 23. Do Londynu dostaniesz się szybko - to fakt, ale dojedź np. do Southend (bo przecież nie wszyscy mieszkają / pracują w samym Londku), to już tracisz pół nocy na zabawę w dojazdy i następnego dnia funkcjonujesz jak na kacu :-) Z punktu widzenia turysty taka godzina też jest nie do przyjęcia, bo największym argumentem przemawiającym za wyborem LGW jest potencjalna możliwość przesiadek za wielką kałużę, Karaiby itp. A jeżeli komuś zależy tylko na Londynie, to też wybierze dużo tańsze połączenie LTN czy STN. Wierz mi, że mało który znajomy (a pół Białegostoku jeśli nie w Brukseli, to w Londynie właśnie siedzi), lata z EI, bo jeśli nie mieszkają akurat na południu Londka, to tak późna pora przylotu jest im zwyczajnie nie na rękę. A szkoda, bo ja osobiście AerLingusa bardzo lubię i liczyłem, że uda się jakoś przy okazji zaliczyć to połączenie - nigdy jeszcze nie byłem na LGW ;-)
johner 2010-01-09 01:17   
johner - Profil johner
4tech: już nie można rezerwowac na lato. Jak ja patrzyłem było 520 OW na maj, czerwiec.
paolo-79 2010-01-09 00:25   
paolo-79 - Profil paolo-79
zaporowe ceny..4tech,niektorzy czekaja juz tylko na bilety za 0,01 albo 1.juz nawet ryan takich nie daje...a cala ta idea z gatwick to glupota, porywali sie na konkurenzje z EZY...cieniutko WAW..tylko LTN i LHR...
4tech 2010-01-08 22:50   
4tech - Profil 4tech
ziberro: no jak 22:05-22:25 jest tuz przed 23:00 to ja jestem Marco Polo...:)...NE jezdzi 24h/dobe...a i megabus tez smiga:P
4tech 2010-01-08 22:45   
4tech - Profil 4tech
johner: jakie ceny zaporowe? jezeli uwazasz 144 PLN na WAW-DUB OW w EI za zaporowa cene, to jaka cena bylaby dla Ciebie nie zaporowa??....dodam tylko ze w lutym jest sporo lotow po 17 pln +tax....podobnie w marcu.....
bagi 2010-01-08 22:26   
bagi - Profil bagi
Gdyby EI mial fajne godziny to cale Streatham (dobre kilka tys Polakow w poludniowej czesci Londynu) by latalo... Dla mnie LGW tez jest o wiele wygodniejsze niz LTN, STN!! A jakby latali do Lublina:D, albo Bialegostoku:D to by nawet 747 mogli podstawic bo masa ludzi jest ze wschodniej Polski!!
that 2010-01-08 22:24   
that - Profil that
marqoos: Nawet jesli EI mialby ranne godziny na trasie WAW-LGW-WAW nie sadze, ze tych paxow na Karaiby zebraloby sie wielu ;)
marqoos_pl 2010-01-08 22:18   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Gdyby EI miał poranne połączenie z WAW do LGW to miałby szansę dowozić pasażerów podróżujących do USA czy Karaibów z Virgin Atlantic.
aguirre 2010-01-08 22:07   
aguirre - Profil aguirre
Koniec snu o potędze. EI pewnie będzie jednak przejęty przez FR, a Warszawie nie będzie potrzebny ani żadne większe lotnisko, ani pirs południowy ani nawet Modlin, jak dynamika kasowania tras eię utrzyma :-(
ziberro 2010-01-08 20:13   
ziberro - Profil ziberro
Nie ma co ukrywać, że i godziny to połączenie miało beznadziejne. Przylot do LGW tuż przed 23, to ani się przesiąść, ani gdzieś poza Londyn dojechać.
as77 2010-01-08 19:43   
as77 - Profil as77
johner: Ale nie tak dobrą jak BA i LO z WAW do LHR... ^^ Poza tym EI, podobnie jak większość linii ogranicza loty na niektórych trasach, by ciąć koszty. Z DUB jes mniej lotów, ale Irlandia, podobnie jak USA czy UK, wychodzi z kryzysu i pewnie od sezonu letniego sytuacja się ustabilizuje. Swoją drogą podróż z EI jest bardzo przyjemna, mówię z własnego doświadczenia. Osobiście trzymam kciuki za zieloną koniczynkę... :)
that 2010-01-08 18:53   
that - Profil that
madaj:Centralwings latal z WAW do LGW 2x dziennie, to bardzo dobrze im to polaczenie wychodzilo. Zmienily sie jednak czasy, i dynamika rejsow pomiedzy PL-UK/IRL znacznie spadla.
that 2010-01-08 18:51   
that - Profil that
EI zlikwidowalo bardzo duzo tras z DUB od sezonu zimowego, np SFO/HAM/RIX/MXP/SCQ/BOD/BIO/TLS/LYS/RNS/JER/MRS/BLQ... Nawet rok temu otwarta specjalnie na loty EI (do UK, Niemiec, Francji i Wloszech) Area 14, zostala zamknieta i jest obecnie nieuzywana przez nikogo. W DUB z roku na rok coraz ich mniej, juz nawet KRK nie lata codziennie (wypadl czwartkowy rejs).
szot 2010-01-08 18:49   
szot - Profil szot
sprawozdania z działalności Aer Lingus są dostępne na stronie linii
madej 2010-01-08 18:48   
madej - Profil madej
aer lingus sie nie utrzyma. Probowali załatac dziure po easy jet który latał z WAW na LTN ale LGW to nietrafiony produkt przynajmniej z WAW. Wszystkie poprzednie linie lotnicze ktore uruchamiały polaczenie z WAW do LGW pozniej czy predzej rezygnowały.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy