×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United Airlines: Inauguracja połączenia z Newark do Pragi


W piątek (7.06) o 8:20 na praskim lotnisku im. Valclava Havla wylądował boeing 767-300ER United Airlines. Maszyna zainagurowała bezpośrednie połączenie z Newark do Pragi, które znajdzie się w rozkładzie letnim do 4 października 2019 roku. Jest to pierwszy rozkładowy lot United do Pragi.

5 dni, 23 godziny temu
<>

gość_ca788 - Profil
gość_ca788
  

  
G c518b -Delta nigdy nie latała do KRK
G b9926 Pan Am latał do KRK tylko na B727 i faktycznie dowoził pax do Frankfurtu, a dalej większym do Ameryki. Obok terminala wielkości osiedlowego samu postawili swój budynek w którym mieściło się ich biuro. Zaczęli operować z KRK w 1986 lub 1987 roku. Nie pamiętam jak długo latali, ale na pewno nie był to epizod jak sugeruje c9896
3 dni, 23 godziny temu  

gość_b9926 - Profil
gość_b9926
  
A czy w Polsce Pan Am nie był przypadkiem tylko dowozówką do FRA, głównie na 727? Mnie w tych czasach jeszcze na świecie nie było, a takie historie czytałem.
4 dni, 8 godzin temu  

gość_c518b - Profil
gość_c518b
  
Do Krakowa latała również Delta. Trochę mnie dziwi ten sentyment za przewoźnikami z USA. Serwis mają taki sobie. W United potrafią nawet wezwać policję oraz pobić. Tytułem przykładu. W USA policja pobiła pasażera [lekarza nota bene, który miał dyżur w innym mieście] oraz wyniosła go z pokładu samolotu. Powód - odmowa oddania miejsca innej osobie pomimo wyjaśnień kim jest oraz dlaczego w ogóle leci. Z gory dziękuję amerykańskiej gościnność!
4 dni, 12 godzin temu  

gość_c9896 - Profil
gość_c9896
  
gość_653ca PanAm w KRK to byl bardzo krotki epizod.
5 dni temu  

  
@gosc_3145f Latanie to biznes. Lata się tam gdzie się zarobi pieniądze. Do Pragi czy Dubrownika, a do niedawna Budapesztu, nie latała ze Stanow żadna linia, wiec linie amerykańskie tam weszły. LOT lata do Nowego Jorku i Chicago 2 razy dziennie, dodatkowo teraz Miami i Los Angeles - siatka jest już opanowana przez LOT, którego często 3/4 pasażerów to tranzyty. Żadna linia amerykańska nie wchodziłaby tu z interesem, jeśli LOT lata tak często do ich hubów. Ewentualnie sezonowo i z portu gdzie LOT nie lata ( np. Filadelfia). Ale raczej rynek jest odpowiednio nasycony LOTem.

gość_653ca - Profil
gość_653ca
  
PanAm latał chyba nawet do Krakowa kiedyś? Czy źle kojarzę?
5 dni, 17 godzin temu  

gość_3145f - Profil
gość_3145f
  
Dziwne, ze polnocnoamerykanskie linie takim szerokim lukiem omijaja WAW.
Kiedys, za tzw "glebokiej komuny" regularnie latal PanAm do FRA i stamtad wszedzie, latala Delta i chyba nawet krotko TWA.
A teraz? Niby potencjal jest, moze faktycznie jak procedury wizowe sie zmienia to bedzie lepiej (?)
Choc osobiscie nie wierze, ze te utrudnienia (wizy) beda zniesione tak szybko.
5 dni, 18 godzin temu  

  
Obstawiam, że nie wcześniej niż zniesienie wiz do USA. A to może tak szybko nie nastąpić, bo zwiększono ilość danych jakie należy podawać we wniosku wizowym i może się okazać, że ludzie będą wypełniać je błędnie, przez co odsetek odrzuconych wniosków nie spadnie, tylko nawet wzrośnie.
5 dni, 21 godzin temu  

gość_653ca - Profil
gość_653ca
  
Ciekawe kiedy powitamy któregoś z amerykańskich przewoźników w WAW?
5 dni, 21 godzin temu  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie