×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe berlińskie lotnisko: Możliwe kolejne opóźnienia


Jak podaje niemiecki portal Deutsche Welle (DW) bardzo możliwe są kolejne opóźnienia w otwarciu lotniska Berlin Brandenburg, które zaplanowano na październik przyszłego roku. Historia budowy tego portu lotniczego sięga 5 września 2006 roku, gdy rozpoczęto prace konstrukcyjne.

4 dni, 16 godzin temu
<>

gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

gość_9b09b - Profil
gość_9b09b
  
@gość_f22d9: Teraz to już raczej to co się tam dzieje zależy od umiejętności tureckich. :P
12 godzin, 41 minut temu  

  
Nie bylbym taki pewien z tym powstaniem CPK. Jest to projekt w dużej mierze polityczno-propagandowy. Wystarczy że (hipotetycznie) pis zaliczy wpadke i nie wygra jesiennych wyborów. CPK zostanie anulowanr lub gruntownie przeplanowane wliczając zmiane lokalizacji. Obecnie poza bardzo ogólnym zarysem i masą slajdow w powerpointcie, nie ma nic. Gadanie, chwalenie się liczbami. Do fizycznego otwarcia ( jeśli powstanie) może minąć realnie kilkanaście lat.
dodano z aplikacji Pasazer.Go   16 godzin, 1 minutę temu  

gość_824f2 - Profil
gość_824f2
  
ręce opadają jak się słyszy co poniektórych... Najlepiej to siąść i nic nie robić i myśleć, że wszystko się samo zrobi albo inni zrobią za nas... Pogódźcie się z tym, że CPK powstanie czy Wam się to podoba czy nie :)
3 dni, 8 godzin temu  

gość_a3047 - Profil
gość_a3047
  
Nawet jeśli Niemcy popełniają błąd, to jest to błąd strategiczny.
3 dni, 14 godzin temu  

gość_ffeee - Profil
gość_ffeee
  
gość_8f71a, jak to nie ma nic z CPK?!
Jest logo, jest wizualizacja (skopiowana z lotniska w Amsterdamie) i jest kilka-naście/dziesiąt/set milionów kosztów i są prezesi.

i najważniejsze, jest MOC!
3 dni, 14 godzin temu  

gość_959c4 - Profil
gość_959c4
  
Strach pomyśleć co będzie z terminami na CPK o ile dojdzie do jego budowy.
3 dni, 16 godzin temu  

gość_8f71a - Profil
gość_8f71a
  
gość_9badd: To prawda, o kompleksie niższości wobec Niemców. Bo chociaż nie mogą lotniska ukończyć, to jednak mówimy o bycie już istniejącym. Jeśli chodzi o CPK, to póki co mamy tylko koszty urzędników, którzy zajmują się tym problemem. Nie ma poza tym nic - inaczej niż w przypadku lotniska Berlin Brandenburg International. Trudno porównywać pomysł z faktami.
4 dni temu  

gość_f22d9 - Profil
gość_f22d9
  
Mluben & Crystalmint: pamiętam dyskusję gdy na początku tego wieku projektowano i budowano nowy terminal na Okęciu. Zastanawiano się, czy na pewno zdążymy, bo w Berlinie ma powstać nowe super lotnisko, które zagrozi Warszawie. Kto by wtedy pomyślał, że za kilkanaście-kilkadziesiąt lat w Warszawie będzie planowane nowe lotnisko, a super lotnisko w Berlinie będzie dalej w budowie. Crystalmint: niesamowite umiejętności inżynierskie w Niemczech? Naprawdę? Takie jak przy budowie dworca w Stuttgarcie? Może pora na update.
4 dni, 1 godzinę temu  

gość_9badd - Profil
gość_9badd
  
mluben: Porównywanie CPK do historii niemożności lotniska BB świadczy jednoznacznie o kompleksach.
4 dni, 6 godzin temu  

  
To tylko następny dowód że Polska powinna odpuścić sobie z CPK. Opóźnienia w otwarciu BER są na pewno po to, żeby Niemcy mogli jeszcze trochę ulepszyć lotnisko korzystając z swoich niesamowitych umiejętności inżynierskich. Nie dość że CPK zagraża małym lotniskom regionalnym z ich lotami... eee, Rajanu do Stansteda? co tam jeszcze jest? ach, tak, tureckie czartery... to jeszcze zagraża tym biednym Niemcom! Skandal!
4 dni, 11 godzin temu  

gość_2d25c - Profil
gość_2d25c
  
Sprawa jest jasna: odkąd Niemcy wiedzą, że za miedzą powstanie Centralny Port Lotniczy Baranów to zdają sobie sprawę że dla BBI nie ma już szansy, zwłaszcza że jak za kilkanaście lat PKP PLK zakończy modernizację magistrali E20 to przejazd z Berlina do CPK Baranów skróci się od 2 minuty. Boją się jednak przyznać to wprost, dlatego wynajdują jakieś inne powody dla których to lotnisko nie warto otwierać żeby uniknąć spektaklarnej klapy po owtarciu Baranowa. :P
4 dni, 11 godzin temu  

gość_0505f - Profil
gość_0505f
  
Architektura i wygląd są najmniej istotne. Problem BBI polega głównie na tym, ze lotnisko było projektowane wiele lat przed rozpoczęciem budowy. W tym czasie zmieniło się wiele standardów dotyczących m.in. bezpieczeństwa p-poż, ale nie skorygowano projektu, tylko budowano według tego co już było. Stad teraz ta niekończąca się opowieść, bo dostosowanie już zbudowanego budynku do znacznie zmienionych wymagań jest zarówno kosztowne, jak i po prostu trudne do wykonania.
4 dni, 12 godzin temu  

  
Az strach pomyslec co nasi polscy spece wykombinuja w CPK. 2040 rok calkiem realny termin. Będzie niezła komedia z CPK, niekończąca się opowieść.

gość_43057 - Profil
gość_43057
  
Lepsze jest to, że już muszą rozbudowywać lotnisko, z którego nikt nawet nie odleciał, bo jakby teoretycznie otwarto BER to byłoby za małe na ruch z SXF i TXL. Jest niemalże pewne, że to pierwsze będzie służyło jeszcze kilka lat (TXL idzie do zamknięcia) zanim uda się jeszcze bardziej rozbudować BER.
4 dni, 12 godzin temu  

gość_d8ef8 - Profil
gość_d8ef8
  
"Nowe berlińskie lotnisko" - ma już prawie 10 lat, więc nie jest takie nowe ;)
4 dni, 13 godzin temu  

  
Najciekawsze jest to, że jak w końcu oddadzą ten obiekt, to mnóstwo instalacji będzie na starcie, od razu przestarzałych. Ciekawe, czy te najbardziej zaawansowane rozwiązania są projektowane w ostatnim momencie? Nawet jeśli się starają aby tak było, to przecież jedno rozwiązanie implikuje inne i nie da się wszystkiego non stop zmieniać. To samo dotyczy designu, wystroju, architektury. Po 10 i więcej latach, to co było rewolucyjne, przestaje takie być.
Z drugiej strony przykład tego lotniska jest zbawienny w tym sensie, że pokazuje, że nawet jak się ma mnóstwo kasy, doświadczenia, fachowców - to i tak, przy wielkich projektach, planowanie ma charakter wyłącznie orientacyjny...
4 dni, 14 godzin temu  

gość_5ae2e - Profil
gość_5ae2e
  
hahaha i jeszcze rok i jeszcze dwa ... i tak co roku, oby nasi przy CPK tak nie szaleli
4 dni, 14 godzin temu  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie