United Airlines pierwszą linią bez określania płci

United Airlines pierwszą linią bez określania płci Podczas rezerwacji lotów lub rejestracji do programu lojalnościowego MileagePlus, obok tradycyjnych skrótów Mr., Ms., Mrs., możliwe będzie umieszczenie przed swoim nazwiskiem tytułu Mx. Klienci będą mogli identyfikować się jako mężczyźni (male), kobiety (female), osoby nieujawnione (undisclosed) lub nieokreślone (unspecified). Brak tożsamości płciowej...
25/03/2019 11:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_c0020 2019-05-13 16:40   
gość_c0020 - Profil gość_c0020
Do gość_bb604
Znam kilka systemów rezerwacyjnych i żaden nie umożliwia zaznaczenia, że ktoś jest zboczkiem i jest gotów zapłacić więcej za miejsce obok panny. Swoją drogą, to chęć siedzenia obok panny wydaje się właśnie normalna, a wspomniany zboczek powinien preferować raczej miejsce obok mężatki...
Po co natomiast podawanie płci? Rzecz prozaiczna, ale dość ważna: na potrzeby wyważenia samolotu. Średnia waga mężczyzny i kobiety przyjęta do wyważenia różni się o ~10kg. W przypadku np. 200 pasażerów różnica może więc wynieść nawet 2 tony. A taki błąd już może mieć niekorzystny pływ na ekonomikę lotu.
pengos 2019-03-25 15:20   
pengos - Profil pengos
W sumie jedyny pożytek, że jest o jedną opcję do pomylenia mniej. Choć ciekaw jestem, czy gdybym zaznaczył "Pani Pengos" przy kupowaniu biletu w Ryanie to by mnie skasowali za konieczność dokonania zmiany ;)
gość_bb604 2019-03-25 13:14   
gość_bb604 - Profil gość_bb604
Zawsze mnie zastanawialo a w jakim celu podaje sie swoja plec przy rezerwacji? Zwlaszcza okreslenie Ms lub Mrs. Co to kogo obchodzi czy jakiekolwiek ma znaczenie czy ktos jest panna czy mezatka? Jak panna to nie poleci albo ma zaplacic wiecej a moze dostanie miejsce obok zboczka co zaplacil wiecej by siedziec kolo panny?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy