Wizz Air zadowolony z wyników

Wizz Air zadowolony z wyników Niedawno zakończył się konkurs naszego portalu "Najlepsza Linia Lotnicza 2004". Linie lotnicze Wizz Air zostały uznane w nim za najlepsze w kategorii CENA. Prezes zarządu Wizz Air József Váradi wyraził swoje zadowolonie zwycięstwem linii Wizz Air w naszym konkursie. - Jesteśmy zachwyceni ze zwyciężyliśmy w tej kategorii w Polsce zaledwie po 7 miesiącach działalności,...
03/02/2005 13:12   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
xmax 2005-02-22 03:02   
xmax - Profil xmax
Jak zaszkodzil Wizz? Lot z Luton do Katowic, 12.02.2005. W Katowicach byla mgla, pilot grzecznie powiedzial, ze bedziemy ladowac w Krakowie i podstawia darmowe autobusy do Katowic. Po wyladowaniu przetrzymali nas chyba z pol godziny w samolocie (z toalety nawet nie mozna bylo skorzystac), poniewaz, jak to powiedziala stewardesa "Budapeszt nie zgadza sie na autobusy". Tak wiec autobusow nie bylo, a ludzie zostali na Balicach o godzinie 00:30. Ostatni autobus z Balic do centrum odjezdza ok. 23:30, wiec pozostala tylko taksowka - 48 zl. Ja akurat mam rodzine w Krakowie i nie mialem problemu, ale co z Anglikami i innymi ktorzy chcieli poleciec do Katowic?
Mobby 2005-02-21 02:02   
Mobby - Profil Mobby
Zastanowic sie mozna, co ten wizzair wam zrobil... czy ktos moze opowiedziec jakas sytuacje, w ktorej wizz odwolal lot, czy jakos inaczej wystawil?? Ale nie opowiesci z drugiej czy trzeciej reki, tylko wlasne doswiadczenie. Nie mam wielkiego dowswidzenia z wizzem, lecialem raz tam i spowrotem, wylecialem i delecialem, nawet calkowicie punktualnie. Natomiast sledze operacje wizza na trasie Budapeszt-Bruksela-Warszawa, od czterech miesiecy, bo sam chce wiedziec czy jest to pewna firma. Od czterech miesiecy nie bylo ani jednego odwolania lotu na tej trasie. To chyba nie jest zly wynik, jak na mloda rozwijajaca sie linie. Chyba nie spodziewaliscie, ze bedziecie latac za 150 zlotych w jedna strone, z wszystkimi oplatami. Autokar na trasie wawa-bruksela kosztuje ponad 400 zlotych. Wizz musi podniesc ceny, bo poprostu nie przetrwa. A ze robi to za pmaca roznych sztuczek (wyskie oplaty, w tym Airport development tax), to co tu ukrywac... wszystkie tanie linie stosuja sztuczki, a absolutnym mistrzem tego jest Ryanair.
wawa 2005-02-18 10:02   
wawa - Profil wawa
Dziwie sie wam wszystkim ze w ogole rozwazacie lot Wizzem ale to juz wasza sprawa - tylko nie marzekajcie jak kiedys zostaniecie na ziemi.
qqrq 2005-02-18 10:02   
qqrq - Profil qqrq
Moze nie tyle wytlumaczenie, co racjonalniejsze podejscie do sprawy. Roznica w postepowaniu tych dwoch linii wynikac moze np. z prostego faktu jakim jest roznica w ich wielkosci. I to kolosalna roznica. Stad Ryan wystapic moze z pozycji sily. Ciebie moze to nie obchodzi, bo nie widzisz tego, ze idzie to i tak z Twoich podatkow. Cena ropy i dolara ma przelozenie na cene nafty/benzyny/ropy dla koncowego uzytkownika z pewnym poslizgiem. Ale pewnie i tak nalezy zauwazyc, ze odbijaja sobie w ten sposob ceny biletow. Dosc zalosne postepowanie z ich strony niestety. :( Dla wyrownania moge zauwazyc cos innego - przecietnego pasazera latwo mozna skusic niska cena biletu, bo media kreuja oplaty i podatki jako "mniej wiecej rowne u kazdej taniej linii". Natomiast "doplata na infrastrukture" to po prostu nazwa i nic wiecej. Wymyslony marketingowy belkot. :) Inni po prostu nazywaja to podatkiem bez podawania szczegolow. I tez jest dobrze.
bogdan 2005-02-18 02:02   
bogdan - Profil bogdan
qqrq - nikt tu sie nie czepia , skierowalem to do Cibie bo tak sie sklada ze jestes jedyny ktory ma wyslumaczenie na kady temat co do wizzair .Osobiscie patrzac z perspektywy klienta naprawde niobchodzi mnie kto z kim spi i kto finansuje wizzair a kto ryanair . Skoro tak latwo kasy wyciegnac z regionow to dlaczego tego nie robi wizzair ??
Co to jest doplata jaks tam na infrastruktore , jakies brednie ! a jak mozna podniesc doplate ( sama wsobie jako oplata lotniskowa to juz jajo ) do paliwa skoro ropa tanieje , dolar leci , ach . Wreszcie wizzair dal dobra promocje , jak zaplacisz oplaty za 2 laty to 3 dostaniesz bez oplat !! moze zaczeli czytac forum pasazera ?? chwala im za to , bo wlasnie musze 4 bilety kupic !
qqrq 2005-02-17 10:02   
qqrq - Profil qqrq
Ciekawe jak to sie ma do stwierdzenia ich prezesa: "Zapewniam wszystkich, że zaangażowanie Wizz Air w utrzymanie niskich cen jest stałe i dążymy do ulepszenia struktury kosztów tak, by utrzymywać tę tendencję najniższych kosztów bazowych"
geezer 2005-02-17 10:02   
geezer - Profil geezer
1) Oplata za serwis pasazerski: zaplacilem 29 zl, teraz jest 29 zl,
2) Pasazerska oplata infrastrukturalna (wow, jak to sie fajnie nazywa :P): zaplacilem 38 zl, teraz jest 56 zl.
3) Oplata paliwowa: bylo 40 zl, teraz jest 58 zl.
humbak 2005-02-17 08:02   
humbak - Profil humbak
Geezer, na fakturze, ktora dostajesz na maila, widnieja dokladnie wyszczegolnione skladowe oplat lotniskowych u Wizza. Zatem podaj nam stamtad... Dzieki!
geezer 2005-02-17 07:02   
geezer - Profil geezer
niestety, nie moge. na rezerwacji nie mozna zobaczyc takiego wyszczegolnienia. wszystkie te czesci skladowe wystepuja pod nazwa podatki i jest to 107 zlotych. oplata manipulacyjna, natomiast, to 28 zlotych.

chcialbym dodac, ze to, ze znalazlem taki szczegol w oplatach lotniskowych nie znaczy, ze i tak jestem zadowolony z cen, ktore proponuje wizzair. i tak sa one duzo nizsze niz u tradycyjnych przewoznikow. mysle, ze przydaloby sie wiecej konkurencji na polskim rynku, ale moze juz na inne kierunki niz londyn. szkoda, ze nie lata do nas hapag-lloyd, bo oni maja cjuz alkiem niskie ceny. u nich mozna kupic bilet za mniej, niz oplaty lotniskowe u wizzair. tak samo zreszta, jak u centralwings (bilet hannover-warszawa za niecale 18 euro).
qqrq 2005-02-17 02:02   
qqrq - Profil qqrq
Bogdan - czep sie kogos innego, ok? Nie stac Cie na obiektywizm, to po prostu siedz cicho. Dla Ciebie Ryan to szczyt uczciwosci (sam to przyznales na forum). Zastanow sie za to ile z ich oplat jest dofinansowanych i dlaczego Komisja Europejska weszla z nimi w spor. Podejrzewam, ze ZADNA linia nie ujawni co tak naprawde sie kryje pod oplatami, wiec nie ma co nawolywac do porownania. Nie odpowiada Ci ta linia, to wez inna. Ryan, tez robi szum i jak sie okazuje jest to baaardzo skuteczna metoda marketingowa. Kiedys smiales sie z Wizza, ze przedluzaja co chwile jedna i ta sama promocje - zobacz, ze robi to juz kolejny tydzien rowniez Ryan. Smiales sie rowniez, ze maja stary banner dzien po zakonczeniu promocji. Z Ryana, ktory mial tak juz kolejny raz w ostatni poniedzialek nie smiejesz sie. Brak Ci dystansu i obiektywizmu. Kazda linia ma cos za uszami i jezeli nie zarobi na jednym to zarobi na innym (w tym na wymuszanych od portow/samorzadow doplatach).
qqrq 2005-02-17 02:02   
qqrq - Profil qqrq
Geezer, badz tak uprzejmy i ze swojej rezerwacji odczytaj skladniki oplat. Na zobacz link sprawdzic co wchodzi w sklad bierzacych. Ciekaw jestem, ktore skladowe podniesli.
geezer 2005-02-16 11:02   
geezer - Profil geezer
Wizz Air i oplaty lotniskowe...

WizzAir ma nowa promocje. Obcieli ceny o polowe! Niesamowite!
A teraz niespodzianka:
Jakies 2 tyg temu kupilem bilet do Barcelony za normalna cene czyli 49 zl. Teraz bilet kosztuje 24 zl. Co mnie jednak zaskoczylo to to, ze nagle zmienila sie wysokosc oplat lotniskowych. Tak nagle sobie podskoczyly. Tak jak jeszcze 2 tyg temu wynosily 107 zl, tak teraz trzeba zaplacic 143 zl. Dziwne, co???

Podsumowujac: Cena biletu przed promocja, bez uwzglednienia oplaty za platnosc karta, wynosila 156 zl, a teraz wynosi 167 zl!
bogdan 2005-02-16 06:02   
bogdan - Profil bogdan
i to jest wlasnie wspaniala linia , najlepsza w robieniu wiartu z niczego . Moze sie Pan qqrq wypowie ?? Nawoluje po raz kolejny ludzi z Pasazera by zorganizowali jakas statystyke oplat , z ich omowieniem , moze wiele prawdziwych szczeg moglibysmy sie dowiedziec . Gwarantuje ze takie porownanie chcetnie opublikowaloby wiekszosc gazet !!!
Senator 2005-02-04 12:02   
Senator - Profil Senator
Panie Bogdanie, Pan jest nieobiektywnym zacietrzewionym przeciwnikiem lini WIZZ! Lecialem z nimi kilka razy, podobnie jak moi znajomi i jestem jak najbardziej zadowolony z serwisu. Maja najnowoczesniejsze samoloty airbusy A320, uprzejme zalogi i niskie ceny. Mam status Senatora w programie M&M Lufthansy od 6 lat. Latam bardzo czesto sluzbowo w klasie business Lufthansa i innymi liniami sojuszu Star. Jestem przyzwyczajony do serwisu oferowanego szczegolnie pasazerom klsy C. Wobec czego moja opinia w odniesieniu do niskokosztowej lini jaka jest Wizz'a moglabybyc krytyczna a tak nie jest, wrecz przeciwnie. Dla porownania moi wspolpracownicy lecieli ostatnio samolotem Skyeurope. Z ich relacji wynika, ze rowniez maja milo obsluge ale dla Pana wiadomosci wiek samolotow Skyeurope jest nieporownywalnie starszy od Wizz. Sa to stare boeingi 737 leasingowane od upadlej Sabeny. Niech Pan nie wyraza takich opinii, poniewaz nic Pana do tego nielegitymizuje.
bogdan 2005-02-04 10:02   
bogdan - Profil bogdan
wyroznienie chyba przypadkowe , chodz po konkursie zaczeli zdecydowanie poprawiac czas odlotow i wogole jakos mniej kasuja . Jeszcze jakby przestali prowadzic taka bezczelna reklame w stylu lot za friko , zaplac 300 zl oplat. gdzie u konkurencjii oplaty juz od 100 zl
bogdan 2005-02-04 01:02   
bogdan - Profil bogdan
Do Senatora - to na czym opieram moje zdanie to mozna przeczytac w innych postach . Powiem jeszcze raz - kasowanie lotow . To ze Pan lecial pare razy i bylo ok , to nie znaczy ze np nastepne 2 laty skasuja!! i co zrobi taki biznesmen jak Pan ?? tu nie bedzie ratowania sytuacjii tak jak to zrobi renoimowana linia . Nie mozna wypowiadac sie na podstawie wlasnego przykladu ( ja akurat tez jestem zadowolony w 100 % ) a trzeba skuic sie na wieksze liczbie osob . Czesto przewoze klientow Wizzair w Londynie i wiem o czym mowie - moja opinie opieram na ich doswaidczeniach . Co gorsze dla wizzair od paru miesiacy ludzi mowia i sa swiadomi ze Wizzair kasuje loty . Co do samolotow , obslugi zgodze sie w 100 % , z tym ze SkyEurope ma trzeszczace samoloty tez sie zgadzam .
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy