×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Felieton: Dominikańska przygoda. Trzy Poznanianki kontra TUI


W połowie stycznia br. biuro podróży TUI odmówiło trzem Polkom powrotu z Dominikany. Wedle relacji świadków kobiety miały być pijane i agresywne. Relacje obu stron są jednak rozbieżne. Dlaczego w takich sytuacjach kryzysowych zachowujemy się agresywnie?

09/02/2019 17:37
<>

gość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

gość_7d755 - Profil
gość_7d755
  
gość_ec29c tak typowy polaku, latamy na rzeźwo. I co Ty na to? Nie ogarniasz że bez nawalonego łba cywilizacja potrafi się normalnie bawić? To się przyzwyczaj.
5 dni, 10 godzin temu  

gość_621ad - Profil
gość_621ad
  
Krystyna Janda czy "NIEMCY MNIE BIJĄ" byli trzeźwi, zakładanie że trzeźwy klient w krawacie jest mniej awanturujący się też się nie sprawdza.
11/02/2019 11:16  

gość_6e4bb - Profil
gość_6e4bb
  
gość_9ea6c: Powinno być raczej: bez litrowej wódy, rozrobionej colą... :-)))
A ec29c współczuje, jeśli urlop na trzeźwo dla ciebie to urlop stracony. Niestety, właśnie dlatego, ze podobnych tobie jest w Polsce dużo, nie latam czarterami, ani LCC. Fakt, w tradycyjnych liniach tez czasem potrafi się coś wydarzyć, ale prawdopodobieństwo zderzenia się z napalonym polaczkiem jest jednak zdecydowanie mniejsze.
10/02/2019 20:43  

  
gość_ec29c: Owszem TUI stworzyło problem poprzez niedopilnowanie klasy podróży ale to absolutnie nie tłumaczy ich zachowania. Odpowiadając na twój post, powiem, że NIE. Te "panie" nie miały prawa czuć się podirytowane. Miały prawo złożyć reklamację do TUI i rządać częściowego odszkodowania w kultularny, cywilizowany sposób (najlepiej już po powrocie na piśmie). Absolutnie nie miały prawa obrażać innych i zakłócać spokoju i bezpieczeństwa innym pasażerom czy pracownikom.

Ich zachowanie można tłumaczyć tylko poprzez egocentryzm, roszczeniowość i pijaństwo a więc nie znajduję tutaj żadnego logicznego uzasadnienia. Szkoda tylko, że nie dostały porządnej grzywny typu kilka tys. zł od osoby.
10/02/2019 20:01  

gość_9ea6c - Profil
gość_9ea6c
  
@gość_ec29c
Krytyka to nie jest właściwe słowo - nie znoszę chamstwa i pijanego polskiego bydła uważającego ze jeśli za coś zapłacili to im wszystko wolno.
I odpowiadając na twoje pytanie - tak, latam na trzeźwo. A jeżeli nawet coś wypije to jest to piwo, wino czy drink w takiej ilości ze mam cały czas kontrole nad swoim zachowaniem, a nie zachowuje się jak te trzy pijane w sztok tępe dzidy.
Jeżeli ktoś nie jest w stanie funkcjonować bez litrowej coli rozrobionej z wódą to nie powinien ruszać się z domu.

10/02/2019 16:26  

gość_de829 - Profil
gość_de829
  
wyglada na to, ze roszczeniowe, pijane Grazyny, zrobily awantury, a potem wskoczyly w role ofiar. Wierze bardziej w to, co opisuja swiadkowie zdarzenia, a nie belkot tych zblazowanych pseudo turystek.
10/02/2019 13:40  

gość_ec29c - Profil
gość_ec29c
  
Nie wiem dlaczego tak krytykujecie te panie? Czujecie się od nich lepsi? Latacie na wakacje na trzeźwo?

One dodatkowo zapłaciły za wyższy komfort podróży, a dostały niższy. Więc miały prawo być poirytowane. TUI dużo straci, bo podstawienie gorszego samolotu się zdarza, ale pozostawienie tych pań na wyspie to już czyste chamstwo.

A jeśli chodzi o znieczulanie: z moich obserwacji wynika, że na charterach około 2/3 pax-ów "dyskretnie" sobie polewa, większość wlewa sobie "coś" do kupionych na lotniku napojów gazowanych lub soków. I co? I nic, bo w stanie częściowego znieczulenia paxy dobrze znoszą loty na tych ciasnych charterowych siedzeniach.

Jak rozumiem krytykanci to sami nigdy nic, nawet małego piwka na lotnisku? A jeśli pijecie to tylko zakupione w Ryanie lub Wizzie na pokładzie bezalkoholowe piwo lub bezalkoholową wódkę ;-)))
10/02/2019 11:59  

gość_fc5dc - Profil
gość_fc5dc
  
Gdyby Panie nie były pijane i agresywne ich pretensję były by w pełni uzasadnione. Agent przy sprzedaży wycieczki dwoi się i troi by sprzedać jak najdroższą wycieczkę, kombinuje jak by zarobić więcej, namawia klientki że w samolocie będą się czuć prawie jak w prywatnym jecie a Pani przychodzą i dostają informację że lądują na miejscach za które klient zapłacił kilka stów mniej. No można się zdenerwować. Przecież TUI wiedziało doskonale co się dzieje że przyleci inna maszyna, ich przedstawiciel na lotnisku powinien wcześniej przeprosić i zaproponować im jakiś bonus za ten fakt. Gdyby tak było w samolocie już nie było by tej całej przepychanki itd. Absolutnie nie popieram nadużywania alkoholu przed lotem, czy obrażania innych bogu ducha winnych ludzi, ale prawdopodobnie do tej sytuacji by nie doszło gdyby nie skandaliczne zachowanie przedstawiciela TUI jeszcze przed wylotem z Poznania.
10/02/2019 11:17  

gość_47296 - Profil
gość_47296
  
Spiszac chcialbym podkreslic,ze to sa tylko moje doswiadczenia i taki przypadek jak te
*trzy Panie* moga miec zdarzenie we wszystkich liniach lotniczych.
Poniewaz w samolocie-charter mialem czesto *trzy Panie* i zachowanie w srodku samolotu bylo bardzo nagatywne (jak wycieczka szkolna) postanowilem sie przeniesc na normalne linie lotnicze jak np.LOT,Lufthansa itp.
To prawda jest to podróz drozsza ale bardziej przyjemniejsza !
Sam wybieram klase podrózy >Economy,Premium Economy lub Business, hotel i na miejscu po prostu wsiadam do taxi.
Ta podróz indiwidualna nie jest tak meczaca,sprawia przyjemnosc i co jest najwazniejsze nie mam obok wycieczek szkolnych ani osób krzyczacych na miejscu do lokalnego rezydenta { JA cie wykupilem i masz robic to co ci mówie}.
Dlatego cieszy mnie ze w tym roku 2019 równiez moge zarezerwowac samolot na stronie LOT.com jak na przyklad na nowy kierunek VARNA nie lecac charterem lub przez Frankfurt inna linia lotnicza.

10/02/2019 10:44  

gość_adafb - Profil
gość_adafb
  
Co to za jeden z SG prosił aby wsiadły do samolotu i były grzeczne. Jakiś żart? Powinien być mandat z górnej półki , zakaz lotów na min rok wszystkimi liniami. Takie kary powinny być. Niestety ostatnio kobiety są gorsze niż mężczyźni.
10/02/2019 07:47  

gość_b0eeb - Profil
gość_b0eeb
  
Kiedyś lecąc z SSH do WRO siedziałem obok dwóch pań lecących do KTW (to było lot z SSH do KTW z kucaniem we WRO) i lot obok nich był po prostu tragedią - wystarczyły lekkie turbulencje żeby stwierdziły, że to jest początek powtórki z katastrofy w 2010 roku. Dość barwne komentarze dostawałem od nich również po przylocie do WRO - jednak lepiej ich tu nie publikować. To jest straszne, że wciąż mnóstwo paxów się tak zachowuje podczas lotu ...
10/02/2019 01:43  

gość_d2cd1 - Profil
gość_d2cd1
  
Nie każdy dorósł do latania. Kiedyś latanie było dla elit. Dzisiaj jest zbyt powszechne. Jestem za tym żeby agresywnym i pijanym pasażerom dawać bana na zawsze we wszystkich liniach.
09/02/2019 23:05  

  
Dobrze napisane.
09/02/2019 20:51  

  
"Księżniczki" od siedmiu boleści, którym wydaje się że są najważniejsze na świecie i cały świat ma paść im do stóp tylko dla tego że one strzelą focha i zaczną krzyczeć. Za grosz szacunku dla innych, spokoju, ciszy czy bezpieczeństwa. Liczy się tylko że lecimy na imprezę i będziemy balować już w podróży.

A że ktoś postanowił utrzeć im nosa? To teraz zgrywają biedne pokrzywdzone duszyczki, które przecież nie zrobiły nic złego.

A wystarczyło mieć odrobinę więcej pokory i szacunku do innych....
09/02/2019 19:09  

gość_118a5 - Profil
gość_118a5
  
Królowe świata lecą na wakacje. Szacunek, kultura osobista, klasa. Jak tego brakuje większości pasażerów... Co się dzieje z ludźmi...
09/02/2019 18:55  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie