Leo Express i Koleje Dolnośląskie chcą połączenia do Czech

Leo Express i Koleje Dolnośląskie chcą połączenia do Czech Wspólny cel działań przewoźników to uatrakcyjnienie połączenia kolejowego przez przejście graniczne Międzylesie/Lichkov oraz stworzenie bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Pardubic, a także do Pragi. Partnerzy uważają, że bezpośrednie połączenia kolejowe obsługiwane za pomocą nowoczesnych zespołów trakcyjnych mogą przynieść znaczne korzyści zarówno dla regionów...
14/09/2018 09:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_71341 2018-09-15 13:09   
gość_71341 - Profil gość_71341
dako: Mylisz się, KD ma jedną dalekobieżną trasę: Berlin we współpracy z DB - to tak na marginesie ;) . A jeśli chodzi o połączenia Gdańsk/Szczecin - Poznań - Wrocław - Praga, to może niekoniecznie KD/LEO ale np. PKP/ČD mógłby kiedyś takie połączenie uruchomić jako nocne.
dako 2018-09-14 14:35   
dako - Profil dako
@gość_f63dc
A według mnie z Rygi i Moskwy! :)
A tak serio - to fajnie byłoby, gdybyś takie tezy jakoś spróbował merytorycznie uzasadnić, bo na razie to brzmi jak słynne na tym forum nawoływania do lotów z Krakowa do Bangkoku, "bo tak mi się wydaje" ;) mała podpowiedź: mówimy tu o taborach *regionalnych* Leo Express i Kolei Dolnośląskich. Nie o dalekobieżnych (których KD nie mają w ogóle, tak na marginesie). Mowa tu też o współpracy na szczeblu regionalnym i transgranicznym, a nie o Gdańsku i Szczecinie. To trochę inne bajki, mimo niewielkich w globalnej skali rozmiarów naszego pięknego kraju.
gość_b70b0 2018-09-14 13:20   
gość_b70b0 - Profil gość_b70b0
gość_f63dc: myślę, że prędzej czy później to nastąpi
gość_f63dc 2018-09-14 11:16   
gość_f63dc - Profil gość_f63dc
Według mnie połączenie mogłoby funkcjonować z Gdańska, Szczecina przez Poznań Wrocław i dalej do Czech
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy