×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bartosiak prezesem spółki, która wybuduje CPK


Wiceminister Wild spełnił swoją obietnicę z Krynicy i poinformował o spółce specjalnego przeznaczenia, która będzie odpowiedzialna za realizację projektu CPK. Na razie poznaliśmy prezesa nowej spółki.

12/09/2018 16:16
<>

gość_b715d - Profil
gość_b715d
  

gość_00546 - Profil
gość_00546
  
@ gość_8638e

Co wy tam na tej Nowogrodzkiej bierzecie bo ludzie piszą konkretnie a Ty dalej bujasz w obłokach i smarujesz jakieś brednie o finansowaniu CPK i infrastruktury z budżetu MON. Skończ to brać bo po wyborach w przyszłym roku to nawet na odwyk Ci nie wystarczy. A z USA to taki sojusznik jak z Francji i Anglii w 1939. Do póki jest biznes i można wojskowy złom i nieloty Boeinga Polsce wciskać za miliardy dolarów to obiecują gruszki na wierzbie ale jakby przyszło do czegoś konkretnie to pierwsi siądą do stołu z Rosją negocjować cenę i gdzie będzie nowa granica, na Odrze czy na Wiśle. Trochę jeszcze za wczasu na kampanię wyborczą do Sejmu, to wyluzuj i skończ ściemniać.

A wracając do CPK, powiedz towarzyszom z Nowogrodzkiej że muszą wymyślić jakiś inny przekręt żeby zrobić skok na tą kasę bo ludzie ich przejżeli i wiedzą że CPK to tylko przykrywka żeby wypchać kieszenie a później sprzedać tereny po WAW i znowu do kieszeni.
14/09/2018 23:30  

gość_8638e - Profil
gość_8638e
  
Na wstępie dziękuję za wszystkie miłe słowa pod moim adresem. Ja też was szanuję.

Kilka miesięcy temu jeden z oficjeli NATO wyraził się pozytywnie o finansowaniu niektórych projektów infrastrukturalnych z budżetu na obronę narodową wskazując konkretnie na infrastrukturę kolejową i lotniczą. Myślicie, że on by tak sam z siebie się na ten temat odzywał nie pytany?

Co do tych pseudoargumentów przeciwko CPK, to same straty na mafii paliwowej za czasów PO-PSL sfinansowałyby CPK w 4 lata. It is magic! Mafia paliwowa jest dobra, CPK jest złe, bardzo złe...

Kolega poniżej martwi się o budownictwo mieszkaniowe. Że niby na tym straci. To nie prawda, bo właśnie są uruchamiane programy mieszkaniowe, które wprowadzają konkurencję dla deweloperów oraz które wykorzystują nowoczesne technologie stosowane w Skandynawii, mianowicie prefabrykowane budownictwo modułowe i drewno kompozytowe jako materiał budowlany (nie mylić z deską kompozytową). Wcześniej jakoś się nie dało, mimo wolnego rynku...

Co tam jeszcze? Blokowanie Modlina. Każdy kto ma olej w głowie, wie, że to Modlin miał zablokować CPL. Chodziło o to, żeby wydać kasę w miejscu, które nie jest optymalne (zamglenie, źle zaprojektowany pas, słaby dojazd). I żeby już nikomu nie przyszło do głowy wydawać tam, gdzie jest optymalne i gdzie będzie służyć wszystkim a nie tylko Warszawie. No ale Modlin ma przecież sponsora w postaci Ryanair? Kto bogatemu zabroni finansować Modlin? A lotniska regionalne maja się dobrze i to się nie zmieni.

No i powracające bankructwo LOT. Tu chyba wszyscy strasznie żałują, że LOT nie upadł za czasów Amber Gold, bo by nie było problemów. Ale nie dość, że nie upadł to nawet teraz znowu całkiem sporo zarabia. Jakoś bez echa przeszła informacja o planowanych obrotach na ten rok na poziomie 6 mld zł i zysku 225 mln zł. Nie jest to europejski gigant, ale jest to duża polska firma i powinno nam zależeć żeby się rozwijała. CPL może jej to zapewnić.

(I pewnie w tym momencie zaczną się różne mokre marzenia o zwyżce cen ropy, która doprowadzi do bankructwa LOT albo strajkach albo bo ja wiem co? Spóźnieniach? Estońskich stewardessach? Tak jakby inne linie lotnicze nie miały problemów ze strajkami czy z punktualnością. Co do ropy to wszystkim miłym komentatorom ze wschodu, tak bardzo zatroskanym o stan LOT chciałbym zwrócić uwagę na to, że właśnie USA stało się największym producentem ropy na świecie i to tej lekkiej, taniej w przetwarzaniu! Do której na dodatek mają pod korek gazu łupkowego. Zwyżki ropy nie będzie a może jak Ruscy wkurzą Trumpa to będzie i spadek cen.)
14/09/2018 21:12  

gość_ec29c - Profil
gość_ec29c
  
Niestety wiele wskazuje, że obecna władza jest zdesperowana, by zrobić CPK wbrew społeczeństwu. A to dlatego, że nie potrafi przyznać się do błędu. Stąd te teorie z NATO itp.

Tymczasem zbyt wczesna budowa CPL (grunt należy wykupić i trzymać nawet gdyby lotnisko miało zostać zbudowane za 100 lat lub wcale) oznacza cztery rzeczy:

1) konieczność wyrzucenia z budżetu około 20 mld na część lotniczą lub zaciągnięcie kredytu z gwarancją Skarbu Państwa.
2) koncentrację budowy infrastruktury wokół CPK, kosztem regionów i kosztem budowy infrastruktury pod nowe budownictwo mieszkaniowe
3) administracyjne blokowanie nie tylko Modlina, ale i lotnisk regionalnych
4) bankructwo LOT-u (jeśli ktoś wątpi to zobaczcie wyniki Austriana za 2019), a LOT nie ma tak bogatej spółki matki

USA w ogóle nie zależy na CPK (no chyba, że policzyli ile mogą zarobić na odsetkach za budowę). Pomysł rzucił Gowin po powrocie z Chin za czasów strat LOT-u i desperacji w poszukiwania inwestora. Chińczycy chcieli zbudować CPK i byli gotowi to sfinansować poprzez udzielenie kredytu eksportowego. Ten kredyt Polska musiałaby spłacić, bo to nie była bezzwrotna dotacja unijna!!!

Wybór Bartosiaka sugeruje, że niestety grozi nam amerykańskie finansowanie CPL na wysoki procent. @ gość_8638e

Jesteś małym, żałosnym człowieczkiem!!!

14/09/2018 02:26  

gość_00546 - Profil
gość_00546
  
@ gość_8638e

To już musi z wami być naprawdę cienko rządowi towarzysze skoro musicie się powoływać na poparcie Waszyngtonu i straszyć ewidencją w amerykańskich bazach danych. Czy to już jest przygotowanie do przyszłorocznych wyborów czy za dużo oglądasz filmów amerykańskich? A może zaczniecie wysyłać seryjnego samobója do tych co krytykują CPK? Weź się opamiętaj człowieku bo robisz z siebie klałna. A z tym Ramstein i atakiem na Amerykę na CPK to dałeś popalić. Ile ty masz lat, 14? Jak będziesz szukał pracy za kilka lat to w CV umieść swój komentarz i robotę w cyrku masz pewną. LOL

13/09/2018 22:58  

gość_8638e - Profil
gość_8638e
  
To jest człowiek, który ma poparcie Waszyngtonu, świadczą o tym wypowiedzi Hodgesa i Friedmana. Oznacza to również, że projekt jest znacznie bardziej realny i że ma szersze znaczenie, niżby chcieli tego przeciwnicy obecnego rządu. Na moje oko CPK oprócz bycia centralnym węzłem komunikacyjnym dla Polski i Europy Środkowej, będzie też czymś w rodzaju polskiego Ramstein. A to oznacza, że nie tylko będzie dobrze chronione ale atak na CPK byłby atakiem na Amerykę. Krytykom CPK, przyznaję, trochę złośliwie, chciałbym zadać pytanie, czy naprawdę będziecie chcieli znaleźć się w amerykańskich bazach danych razem z ruską trollerką? Go ahead, make may day.
13/09/2018 21:36  

gość_f5723 - Profil
gość_f5723
  
Najpierw trzeba wykorzystać potencjał istniejących lotnisk.
13/09/2018 19:44  

gość_51322 - Profil
gość_51322
  
@ gość_fede1

Tu nie chodzi o żaden profesjonalizm, doświadczenie czy kwalifikacje zawodowe tylko lojalkę. Stanowiska z nadania rządu, któregokolwiek, dostaje się za lojalność, wykonywanie poleceń i mówienie tego co centrala każe bez względu na to czy to ma sens czy nie i w zamian za to jest kasa.
13/09/2018 16:03  

gość_29954 - Profil
gość_29954
  
gość_b1367

Zdaje się że ten gość od 10 lat pracuje w Lufthansa Group i przeszedł przez kika poziomów zarządzania.
Co w życiu zrobił Barosiak poza napisaniem kilku książek?

Nie wiem co dokładnie będzie szef tej spółki specjalnego przeznaczenia robił ale obawiam się że nie ma żadnych kompetencji do tej roli.


13/09/2018 15:18  

gość_495b2 - Profil
gość_495b2
  
A staję w obronie nowego prezesa. Pan dr Bartosiak ma gadane.Potrafi dopasowywać fakty do własnych tez, sprawnie żongluje bardzo ogólnymi twierdzeniami i potrafi wykazać wszystkie silne strony tezy, którą lansuje, a jednocześnie nie ustaje w poszukiwaniu okoliczności zbijających argumenty przeciwne. Do sprawy CPK jak znalazł. Tylko małe ale - moim zdaniem sprawdziłby się jeszcze wyżej.
13/09/2018 14:58  

gość_4412c - Profil
gość_4412c
  
byle swoich obsadzić...
13/09/2018 14:06  

gość_fede1 - Profil
gość_fede1
  
Lubię czasami sobie posłuchać Bartosiaka, ale moim zdaniem to jest trochę taki marzyciel i bajkopisarz. Czy On kiedykolwiek kierował jakaś organizacją? Czy zna się na zarządzaniu, budownictwie, finansach?
13/09/2018 12:42  

gość_29954 - Profil
gość_29954
  
"zajmuje się geostrategią, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki"

Znaczy że zbuduje system komunikacyjny dużego państwa który może zostać całkowicie zniszczony kilkoma pociskami wystrzelonymi w główne lotnisko i węzeł kolejowy. Wow!
13/09/2018 09:06  

gość_7996f - Profil
gość_7996f
  
Więc gość został prezesem spółki państwowej, będzie za chwilę zgarniał grubą kasę z pieniędzy podatników na projekt, który być może nigdy nie powstanie. Nie narobi się chłopina. Panu prezesowi gratuluję bo załapał kontrakt życia :)
13/09/2018 08:16  

gość_0ec52 - Profil
gość_0ec52
  
@gość_9ed91 - Do kierowania bardzo kosztownym projektem wyznaczono czlowieka o zerowym doświadczeniu w zarządzaniu czymkolwiek i bez chociażby teoretycznej wiedzy o temacie. Taka treść byłaby bardziej obiektywna?
13/09/2018 08:05  

  
@gość_9ed91 - Co jest nieobiektywnego w tym tekście?
13/09/2018 01:07  

gość_9ed91 - Profil
gość_9ed91
  
Drodzy Komentujacy,

szkoda, że autorzy tekstów na tym portalu nie starają sie pozostać neutrali politycznie. Moim zdaniem świadczy to tylko o ich małości i próbują za wszelką cenę wybić na pierwszy plan fakty, które są kopletnie drugorzędne. Tekst jest bardzo nieobiektywny i pobudza Was do zwiększonego plucia polityczną żółcią. Kiedy wreszcie wygaśnie Wasza flustracja? Czas się w końcu pozbierać bo to szkodzi zarówno Wam jak i Waszemu otoczeniu jak i Polsce.

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich
13/09/2018 00:36  

gość_b1367 - Profil
gość_b1367
  
gość_51322@: 37-letni Frank Bauer został nowym prezesem oraz dyrektorem finasowym linii lotniczych Eurowings. Czyli nowy misiek w Niemczech.
12/09/2018 21:00  

gość_c78e3 - Profil
gość_c78e3
  
Dojna zmiana rozdaje kolejne stołki
12/09/2018 19:45  

gość_51322 - Profil
gość_51322
  
Prezesów może być wybranych i 20 bo to dobry sposób na stanowiska dla Miśków ale los CPK zależy od przyszłorocznych wyborów do Sejmu i rząd o tym doskonale wie bo już obiecuje gruszki na wierzbie a nawet przebąkuje o 1000+ zamiast 500+. W końcu ich to nic nie kosztuje bo za to i tak zapłaci podatnik, tak jak za CPK o ile powstanie.
12/09/2018 17:01  

gość_af8c9 - Profil
gość_af8c9
  
bmw , przyda się zwłaszcza planowanie przyszłego pola walki. Żenada !!!
12/09/2018 16:58  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie