Na Okęciu będzie i taniej, i drożej

Na Okęciu będzie i taniej, i drożej Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zatwierdził nowe opłaty lotniskowe dla warszawskiego lotniska Okęcie. Aż 99 procent zniżki czeka na przewoźników, którzy uruchomią z Warszawy nowe trasy dalekiego zasięgu. Linia lotnicza, która otworzy nowe połączenie na inny kontynent, otrzyma zniżkę na opłaty lotniskowe w wysokości 99 procent przez pierwsze dwa lata funkcjonowania...
19/09/2009 12:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
madej 2009-09-23 10:27   
madej - Profil madej
767 juz nie pierwszy raz leci na LHR. Jezeli chodzi o trasy europejskie to 767 w zastepstwie 737, E 75 jest chyba najczesciej wlasnie spotykany na trasie do LHR. Podobnie jak BA od czasu do czasu wysyła do Wawki tez 767. Moze mieli dużo więcej pasazerów, albo popsuł sie ktorys z 737:).
that 2009-09-23 10:20   
that - Profil that
madej: Fajna sprawa z tym 767 do LHR :) ciekawe, czy w biznesie mozna bylo poleciec majac miejsce w economy.
madej 2009-09-23 09:22   
madej - Profil madej
spooks tylko nie FR, niech to cos trzyma sie z dala od Okęcia, beda mieli swój modlin to będą latać tam gdzie ich miejsce:).
madej 2009-09-23 08:52   
madej - Profil madej
tomic: LO ma jednego 767 w rezerwie, po likwidacji tras z Rzeszowa do JFK i EWR oraz z KRK do EWR. Tak więc od czasu do czasu robią z niego jakiś użytek.
tomic 2009-09-23 01:28   
tomic - Profil tomic
spooks: mi się też wydaje, że te zmiany taryf są "pod Ryana". MOL zdaje się tylko na opłaty lotniskowe na Okęciu narzekał, a teraz dostanie co chciał.
tomic 2009-09-23 01:22   
tomic - Profil tomic
madej: chyba jako rekompensatę w ostatni poniedziałek poranny WAW-LHR był na 767, nie miałem nic przeciwko :) Wie ktoś może, czy dzieje się tak często? Overbooking i tak spontanicznie mogli podmienić na większy?
spooks 2009-09-22 23:51   
spooks - Profil spooks
Podobają mi się te zmiany w taryfie. Na pewno będą jakąś zachętą dla linii lotniczych do otwierania nowych połączeń. Może Ryan zawita ;-);-);-)
madej 2009-09-22 19:31   
madej - Profil madej
ja tez nie nawidze zeby rejsowy samolot WAW - LHR obsługiwał samolot LOT Charters w ktorym jest ciasno jak w low coscie. TO polaczenie obsługiwane przez LOT i wymagam zeby samolot na tej trasie byl LOTowski jezeli juz daja 734 z 147 miejscami nie po centralowski LOT Charters ze 162 miejscami. Napisalem po tym zdarzeniu obszerni list ze skarga do LOTu jak w ogole mogli zrobic cos takiego. Odpukac od tego czasu wiecej sie nie powtorzylo. Jak rozumiem disorder jestes z cabin crew LOTu wiec zrob rachunek sumienia i napisz czy dobrze jest ze odchodza takie cyrki ze na rozkladowy rejs LOTu podstawia sie samolot LOT Charters. Nie mam nic przeciwko, ale niech zmienia kondiguracje miejsc na Lotowska.
madej 2009-09-22 19:28   
madej - Profil madej
disorder to dlaczego BA placa PPL zeby ich samolot zawsze stal przy rekawie? ciekawe jest to co piszesz, ale to kompletna bzdura. Do atlantykow rozumiem tez bys robil boarding z autobusu tak? prawie 300 osob, nie badz smieszny.
jurek 2009-09-22 19:22   
jurek - Profil jurek
To niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego po wyjściu rękawem nie schodzi się na parter ? Kto zatwierdził taki bzdurny projekt T2 ?
disorder 2009-09-22 19:06   
disorder - Profil disorder
Załogi nienawidzą być stawiane przy rękawie, bo trzeba zapierdzielać 10 km na piechotę zamiast busikiem myk myk i po robocie.
jurek 2009-09-22 19:01   
jurek - Profil jurek
Każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Jak lotnisko będzie wreszcie skończone to może trochę polubię Okęcie. Ale za wchodzenie rękawem piechota jakąś serpentyną na drugie piętro żeby zjechać na dół nie polubię nigdy. To jest absurd !
tomic 2009-09-22 18:19   
tomic - Profil tomic
Okęcie najgorsze? Jest kilka irytujących mankamentów, ale według mnie to jedno z najlepszych, a na pewno najładniejszych (po części dlatego, że nowe). LHR T1, T3 czy T4 nie są żadną rewelacją, stare i zniszczone, CDG niefunkcjonalny.. przykłady mniejszych można też mnożyć w nieskończoność, nie tylko ze wschodu Europy.. ale to wszystko rzecz gustu oczywiście
louispl 2009-09-22 17:03   
louispl - Profil louispl
Trudno nie zgodzić się z driverem800. Można mieć zastrzeżenia do Okęcia, ale nie jest to najgorsze europejskie lotnisko. Moim prywatnym zdaniem np. lotnisko w Budapeszcie jest dużo gorsze od Warszawskiego Okęcia.
2009-09-22 16:58   
 - Profil
Zapraszam na lotnisko do Kijowa, Bukaresztu, Mińska... Syf jest na Ciampino a burdel na Fiumicino (i choć na tym drugim lotnisku jest burdel, to je bardzo lubię) - a przecież te dwa porty to lotniska w stolicy jakże bogatego kraju. Choć nie byłem, to śmiem domniemać, że Okęcie jest fajniejszym portem od tego w Pradze czy Bratysławie. Budapesztańskie czy sofijskie też nie wierze, że są taaaaaaaaaakie idealne. Przykładów można mnożyć... A to, że Frankfurt Londyn czy Paryż mają lepsze lotniska, od naszego głównego, to już należy mieć pretensje do losu, że nie urodziliśmy się w którejś z tamtych nacji - choć mi jest dobrze tak, jak jest ;)
madej 2009-09-22 15:14   
madej - Profil madej
zapraszam na lotnisko szeremietiewo w moskwie:).
szot 2009-09-22 15:07   
szot - Profil szot
driver800: masz rację co piszesz a jurek jest przewrażliwiony jeśli chodzi o Okęcie
2009-09-22 12:36   
 - Profil
Jak Jurek wie, że to najgorsze europejskie lotnisko to zapewne tak jest, a jakże! :) Wstyd, że aż wstyd, taki wstyd! Problem Jurku w tym, że ja potrafie spojrzeć na różne kwestie nieco merytoryczniej i szerzej, niż Ty. Ale że żyjemy w wolnym kraju, to Ty masz prawo spoglądać wąsko, a ja szeroko i nikomu nic do tego. Okęcie nie jest ideałem, ale nie jest też najgorszym europejskim lotniskiem. Uważam, że ogólnie nasza stolica jest daleko z przodu w porównaniu ze stolicami, które "startowały" mniej więcej z nami w wyścigu ku kapitalizmowi... Niektórzy potrafią zrozumieć (chcą) mój tok myślenia, inni nie potrafią (nie chcą).
jurek 2009-09-22 01:30   
jurek - Profil jurek
ale driver800 to lotnisko lubi - nie bardzo wiem za co... ja nienawidzę i wiem za co grrrr okropne, najgorsze europejskie lotnisko.
jurek 2009-09-22 01:06   
jurek - Profil jurek
4tech: w WAW z rękawa się wchodzi serpentyną z parteru na 2 piętro żeby potem zjechać windą lub schodami nazad w dół. Szkoda że winda lub schody są w dół zamiast do góry. Lotnisko Okęcie to sen jakiegoś wariata architekta...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy