×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair skraca czas na dokonanie darmowej odprawy online


Od 13 czerwca pasażerowie linii Ryanair będą mogli dokonać darmowej odprawy na jedynie 48 godzin przed planowanym wylotem, a nie jak dotąd – 4 dni wcześniej. Zmiany nie dotyczą jednak pasażerów z wykupionym miejscem.16/05/2018 09:32
<>

gość_0dbdc - Profil
gość_0dbdc
  

gość_067ae - Profil
gość_067ae
  
Wygląda na to, że zmiana ta uderzy przede wszystkim w weekendowych turystów. Do tej pory można było odprawić się przed wylotem w domu i wydrukować karty pokładowe w obie strony, teraz trzeba będzie na wyjeździe szukać miejsca gdzie będzie można wydrukować kartę. Wyraźnie Ryanair szuka sposobu na to żeby nie podnosząc cen samych biletów zapewnić sobie większe zyski. Najpierw postanowili zarobić na ludziach podróżujących w parach czy grupach, rozrzucając ich po samolocie przy darmowej odprawie, teraz przyszedł czas na podróżujących samemu. Always getting better zmienia się znów w Always getting worse...
17/05/2018 14:26  

  
gość_16048/gość_e9fe3: Owszem - samodzielna odprawa jest wygodniejsza, szybsza i bardziej przyjemna - ale są sytuacje, kiedy dostęp do netu (i drukarki, bo wciąż są lotniska wymagające papierowej karty pokladowej) jest utrudniony i możliwość darmowej odprawy na lotnisku staje się wielkim atutem.
Nie ma co się oszukiwać - ciągłe skracanie czasu na odprawę przez Ryanair przy jednoczesnym utrzymywaniu drakońskich kar za odprawę na lotnisku z pewnością nie jest działaniem na korzyść pasażera.

Pasażer.com - dlaczego w pewnych godzinach nie jest możliwe dodawanie komentarzy? Wyłączacie serwer z bazą danych na noc? ;)
17/05/2018 07:05  

gość_e9fe3 - Profil
gość_e9fe3
  
Co z tego, skoro w "tradycyjnych" liniach odprawa na lotnisku jest darmowa, skoro zajmuje czas, czasem jest kolejka, trzeba szukać stanowisk, itd. Lepiej spokojnie odprawić się w domu i od razu na lotnisku iść do kontroli z biletem w komórce. Dotyczy to oczywiście lotów bez bagażu rejestrowanego, ale w czasach, kiedy można w bagażu pokładowym mieć spory plecak i jakąś małą torbę, coraz rzadziej nadaje się bagaż. Także darmowa odprawa nie jest już jakimś wielkim atutem linii lotniczych.


16/05/2018 20:49  

gość_f22d9 - Profil
gość_f22d9
  
gość_16048: Lepiej sie odprawic wczesniej gdy masz dostep do komputera/internetu i drukarki (w przypadku podroznych z paszportami spoza Schengen). Podczas podrozy moze czasem byc z tym trudno. Jest to utrudnianie zycia pasazerow ze strony FR i proba zmuszenia do wykupienia priority czy rezerwacji miejsca. Tylko ze jak wiekszosc pasazerow bedzie "priorytetowych", jaki sens bedzie miala ta usluga?
16/05/2018 15:38  

gość_16048 - Profil
gość_16048
  
dareck: szczerze mówiąc, to jakoś nie bardzo rozumiem na czym polega problem. Odsetek pasażerów tradycyjnych linii, którzy dokonują samodzielnie odprawy jest bardzo wysoki i obecnie już mało kto odprawia się na lotnisku (a jeśli, to i tak robi to samodzielnie w kiosku). Ba, coraz częściej pasażer sam sobie drukuje kwity bagażowe i jakoś w 22 godziny się udaje. Czyżby osoby podróżujące FR były jakoś specjalnie poszkodowane mentalnie, by dokonywać odprawy w ciągu 24 godzin przed odlotem? W czasach gdy do odprawy wystarcza telefon? Jaki sens ma uruchamianie odprawy na 14 dni wcześniej? Choć jest też taka linia jak Iberia, która przynajmniej na swoich krajowych lotach odprawę umożliwia nawet na rok przed odlotem. Tak więc można, tylko po co?....
16/05/2018 14:44  

  
Jeszcze trochę i standardowa odprawa online w Ryanair będzie udostępniana na 2 godziny przed odlotem i trwała max 90 minut... Bo w sumie czemu nie?
16/05/2018 13:46  

gość_dcb4f - Profil
gość_dcb4f
  
ale w Lingusie mozesz zawsze odprawic sie w check inie za darmo!
16/05/2018 13:06  

  
"Ryanair chwali się że 48 godzin na darmową odprawę to i tak dwa razy więcej niż w liniach Aer Lingus, British Airways, Lufthansa"
Tylko, że oni dają możliwość bezpłatnej odprawy na lotnisku. Oj, coś Ryanair poleciał manipulacją.
16/05/2018 12:24  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie