Rozmowa z Marią Kowalewską z Lufthansy

Rozmowa z Marią Kowalewską z Lufthansy Gościem Pasazer.com już po raz drugi jest Maria Kowalewska. Tym razem jako dyrektor generalny Lufthansy na Polskę. Wcześniej dyrektor generalny SWISS na Polskę, Czechy i kraje bałtyckie (czytaj wywiad). Z lotnictwem pasażerskim związana jest od ponad 20 lat. Rozpoczęła karierę w sektorze lotniczym jako agent do spraw rezerwacji w amerykańskich liniach lotniczych Pan...
11/09/2009 00:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
2009-09-12 18:40   
 - Profil
stenusie/senatoriusie/stenusie (gubię się): O retoryke w stylu FAKTU i Super Expresu Bym Ciebie nigdy nie posądził. "Aktoreczka" powiadasz? Olszówka wcale nie jest taką "aktoreczką". Nie stawiaj jej w jednym rzędzie z Herbusiami i innymi Mroczkami, bo to małe świństewko. To po pierwsze. A po drugie: Gdyby było rzeczywiście tak sensacyjnie, jak Ty to ująłeś (może sprawdź się w brukowcach? ;) ) to raczej poniosłaby tego konsekwencje. Coś gdzieś zasłyszałeś i wyolbrzymiasz. Wskaż mi tylko miejsce, w którym znajdę wątek, z którego "z kolei wynika, że sprawa Rokitów była główną inspiracją wywiadu" - bo tak twierdzisz, oraz wątek, z którego wynika, że "redakcja jednak usilnie starała się to dalej wywlekać". A pytanie było istotne, gdyż od samego początku zapowiadano - i ze strony LH, i ze strony Rokitów - że będą się sądzić cywilnie. Ot, rozluźniające pytanie na koniec. Ale jak ktoś z zasady, prawie już jak zabki, jest zacietrzewiony i czepialski, to żadna recepta na to nie pomoże. Senatoriusie/stenusie/senatoriusie (bo, jak zaznaczyłem-gubię się) rozumiem, że uprawa wirtualnych ogródków się znudziła...? Cieeeeplusio pozadrawiam :)
szot 2009-09-12 15:41   
szot - Profil szot
zabki: i tak LO się dobrze trzyma zważywszy na to jaka jest sytuacja na rynku; nie takie linie już upadały a LO nadal lata - a co do przejęcia ewentualnego - no cóż, mamy globalizację, czy nie oto nam chodziło?
zabki 2009-09-12 15:34   
zabki - Profil zabki
uważam że LUFTHANSA łyknie LOT - kwestia czas a LOT będzie sie trzymał jak tonący bo od 2-3 lat tonie
zabki 2009-09-12 14:59   
zabki - Profil zabki
Komentarz moderatora: Bardzo proszę o komentarze związane z tematem wątku.
homoelasti 2009-09-12 12:11   
homoelasti - Profil homoelasti
@stenus: czyli redakcja ma milczec o tym o czym ms. kowalewska mowic nie chce. Mowic nie chce tez o wynikach, wiec jakim prawem redakcja o nie pytala? O Locie tez nie chce mowic wiec po co pytanie. Wszystkie wypowiedzi ms. k sa takie jakby pr jej wywiad pisal nie ona. Wiec idac twoim tokiem jak w ogile redakcja smiala pytac o cokolwiek ms. k. A powaznie... pytania odnosza sie do aktualnych wydarzen zwiazanych z lufthansa i wg mnie sa dobrze dobrane... a sprawa rokitow tez jest zwiazana z lh i pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Nie na miejscu jest unikanie odpowiedzi. Mozna bylo dyplomatycznie odpowiedziec a nie chowac glowe w piasek jak lh robi... a czytajac odpowiedzi ms k. wszystkie odpowiedzi sa wlasnie takim chowaniem glowy w piasek. zero konkretow. same uniki + pr.
delboy 2009-09-12 11:33   
delboy - Profil delboy
bla bla bla..typowy marketingowy belkot...nie dotrwalem nawet to polowy wywiadu :)))
4tech 2009-09-12 03:09   
4tech - Profil 4tech
marecki:..pytanie bylo nastepujace:.."Niemiecki przewoźnik operuje już z większości portów w Polsce - czy wyląduje także w Szczecinie bądź Bydgoszczy? Na rynku spekuluje się, że LOT zamierza stworzyć połączenia do Niemiec choćby ze Szczecina - gdzie Lufthansa jest nieobecna."....w odpowiedzie uslyszelismy/przeczytalismy o Rzeszowie i Poznaniu...nic a nic o Sczecinie i Bydgoszczy a tych portow dotyczylo pytanie....dlatego tez twierdze ze p. Maria byla nie przygotowana...:),wg. mnie pani dyrektor miala kilka opcji odpowiedzi do wyboru...a) nie, nie wyladujemy gdyz nam sie to nie oplaca...b) rozpatrywalismy takie polaczenie ale ekonomicznie sa one nieoplacalne...c) rozpatrujemy takie mozliwosci...d) prowadzimy rozeznanie rynku...e) prowadzimy rozmowy z przedstawicielami tych portow lotniczych....f) tak, bierzemy pod uwage rozwoj polaczen z tych portow....g) tak, rozpoczynamy operacje lotnicze z letnim rozkladem lotow...gdyby padla taka badz podobna odpowiedz na te pytanie byloby ok, a tak d....panie Havranek....i tyle powiedziala p. dyrektor....:)
merlin31 2009-09-12 03:00   
merlin31 - Profil merlin31
ble ble ble tyle powiedziała ta pani
4tech 2009-09-12 02:58   
4tech - Profil 4tech
marecki: mialo byc " widze ze sie nie rozumiemy"..:))
4tech 2009-09-12 01:57   
4tech - Profil 4tech
marecki: widzę ze nie rozumiemy:)
marecki 2009-09-12 00:30   
marecki - Profil marecki
4tech: gdyby LH miała zamiar otworzyc w najbliższym czaise połączenia z SZZ i BZG, i sprawa ta na poziomie decyzyjnym byłaby już rozstrzygnięta, to na pewno taka infrmacja pojawilaby się w odpowiedzi. A takto jest to takie "pływanie po powierzchni" a otworzy a nie otworzy a co a kiedy, a moze tak a moze nie.... Zaden profesonalista nie bedzie się wdawał w takie gdybania.
humbak 2009-09-12 00:30   
humbak - Profil humbak
hambi: To właśnie miałem na myśli. A redakcja jednak usilnie starała się to dalej wywlekać. I niby po co? Może kiedyś z panią Olszówką (taka aktoreczka) zrobić wywiad dlaczego po pijaku wytargała stewardessę LOTu za włosy podczas rejsu do USA?
hamburg 2009-09-12 00:20   
hamburg - Profil hamburg
Moim zdaniem wywiad jest okay...lepiej cos powiedziec w jezyku marketingowym niz rozmawiac o rzeczach ktore nigdy nie wejda w zycie (patrz prezez KRK). Ale nie rozumiem po co znow o tym ,,Rokicie´´ trzeba pytac. Az tak trudno sie z tym pogodzic ze zrobil zle i zostal ukarany? Wlasnie dobrze ze nic nie odpowiedziala na ten temat...bo po co by miala schodzi na tak niski poziom rozmowy?
4tech 2009-09-11 23:46   
4tech - Profil 4tech
stenus:mylisz się chyba, pytania o Rokite mialybyc uzupenieniem wywiadu//marecki:ja nie twierdze ze LH sobie nie radzi tylko ze p.stos na pytanie dotyczace BZG i SZZ wogole na nie odpowiedziała,natomiast z jej odpowiedzi na to konkretne pytanie wynika ze postawili na POZ i jest to wg.mnie logiczne ich działanie...ale chodzi mi o sam fakt braku odpowiedzi na rak prosto postawione pytanie i tyle....
humbak 2009-09-11 23:29   
humbak - Profil humbak
No ale redakcję bardziej jednak interesowała "sprawa Rokitów" niż konkrety merytoryczne, bo to wynika z wywiadu i myślę, że "Rokita" był motywem podjęcia kontaktu z dyrektorką w sprawie wywiadu.
marecki 2009-09-11 23:20   
marecki - Profil marecki
4tech: na takie ogólne pytania to mogą być tylko ogólne odpowiedzi.... trudno się spodziewać, że przedstawiciel przerwoźnika nagle zdradzi ze szczególami strategie na nastepne 10 lat czy powie, że firma sobie nie radzi w kryzysie, chociaż akurat ta mimo strat sobie ogólnie świetnie radzi i połyka konkurencje na podwieczorek
4tech 2009-09-11 21:30   
4tech - Profil 4tech
marecki:rzetelnych i pełnych odpowiedzi a nie zdawkowych,ogolnikowych oraz takich które ogólnie są znane dla przeciętnego miłośnika podniebnych podróży:)
marecki 2009-09-11 20:54   
marecki - Profil marecki
Ludzie, a czego wy oczekujecie od "kilkupytaniowego" wywiadu na mega ogólnikowe tematy typu czy LH kupi LOT albo jak sobie radzi z kryzysem.
mefex 2009-09-11 19:47   
mefex - Profil mefex
Kolejny wywiad jakby napisany przez PR-owca. Po co ta kobieta w ogóle się wypowiada? Nie ma w ogóle odpowiedzi na zadane pytania... Myślałem, że Lufthansę stać na więcej. Jaki wywiad to taki i serwis.
emes 2009-09-11 16:22   
emes - Profil emes
Zabki kolejne wcielenie macka_krk ???
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy