Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Gość Pasażera: Rafał Milczarski (LOT)

Jestem przekonany, ze większość załogi woli pracować i zarabiać niż strajkować. Uważam też, że absurdalne jest organizowanie referendum, kiedy trwa święto LOT - przekonuje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT w rozmowie z Pasazer.com.

28/03/2018 11:41
gość_75f1a - Profil
gość_75f1a

gość_83076 - Profil
gość_83076

Nie jestem zbytnim entuzjastą LOTu bo gdy jeszcze latałem LOTem to personel pokładowy z reguły był nijaki i niezbyt przyjazny, tzn. z reguły traktował pasażerów jak zło konieczne. Były czasami wyjątki od reguły że jakaś stewardesa była uprzejma ale były też przypadki że zachowanie personelu było wręcz chamskie. A wracając do meritum sprawy i wywiadu z prezesem to uważam że byłoby fair usłyszeć co mają w tej sprawie do powiedzenia pracownicy bo coś ten wywiad wygląda na tendencyjny.
02/04/2018 07:07  

gość_6a7d9 - Profil
gość_6a7d9

Ciekawe skąd się tutaj wzięło nagle tylu związkowców? Do roboty się zabrać, a jak się nie podoba praca w LOT to się zwolnić!!!! Panie Rafale, jeżeli Pan to czyta, niech Pan dalej robi swoją robotę tak jak teraz!!!!
31/03/2018 17:04  

gość_44dc2 - Profil
gość_44dc2

A jakby Stocha, Kubackiego albo Żyłę ktoś wziął na plecy i przeniósł 100 metrów to by też należało powiedzieć, że przeskoczyli te metry?? Ci co nieśli na pewno byli by merytoryczni, a całą sytuację można by nazwać posibilizmem i merytokracją:-)). Proponuję aby na takie wywiady stworzyć portal "pasażer.kids" bo dorośli dowcipów tego Pana nie zrozumieją.
31/03/2018 14:03  

gość_fc23e - Profil
gość_fc23e

Już o tym pisałem. Ale powtórzę jeszcze raz i 1000 razy do skutku. Wstyd mi za tych z Warszawy, a najbardziej za tych z LOT....
Widać że tam element wciąż klasowo i politycznie nie uświadomiony. Nasz wspaniały Prezes, prowadzący LOT ku świetlanej przyszłości większą wagę musi zacząć przykładać do agitacji politycznej. Widać reakcja nie śpi. Wtedy i kolektyw w radzie nadzorczej będzie mógł swoim przyznać większe nagrody. A w przeciwnym razie, partia będzie musiała bardziej zaangażowanego politycznie na stanowisko prezesa powołać. I co pocieszny grubas będzie robił? Kury szczać wyprowadzał?
30/03/2018 00:16  

gość_6e463 - Profil
gość_6e463

Milczarski partyjniak z pis tzw.expert od pkp cargo składa te swoje rączki do modlitwy - tylko o co by LOT nie upadł?? leciałem tym złomem... czytaj Dreamlinerami smród bród i ubóstwo!!!!
P.S.
Czy kaczyński i piotr duda tak pozwalają obrażać i upokarzać związkowców z LOTu????????????????????????
29/03/2018 18:14  

gość_ebe2c - Profil
gość_ebe2c

Czy Pan prezes wspomniał jaka nagrodę sobie przyznał? Czy poruszył temat samozatrudnienia i zatrudniania niezgodnie z prawem? Czy przedstawił jakiekolwiek dowody iż referendum jest nielegalne?
29/03/2018 14:25  

gość_cf698 - Profil
gość_cf698

On nie robi koszyczka, tylko się modli by go nie wywalili.
29/03/2018 13:40  

gość_fede1 - Profil
gość_fede1

@gość_29954: A co ty chcesz od "koszyczka"? Było na szkoleniu, żeby robić, to robi! :D
29/03/2018 13:18  

gość_29954 - Profil
gość_29954

gość_df267
Jakaż to jest odpowiedzialność tych członków zarządów? Chyba przed Bogiem i historią. Całą resztę zabezpieczą sobie ubezpieczeniem OC :-)
Aha. Jeżeli ktoś zna Milczarskiego niech mu podpowie żeby nie robił na każdym zdjęciu tego "koszyczka" :-)
29/03/2018 10:44  

gość_fede1 - Profil
gość_fede1

Jak zarząd dostaje nagrodę w przypadku sukcesu i zysku firmy to powinien też płacić karę w przypadku problemów i strat.
29/03/2018 10:37  

Do portalu pasażer.com: zdecydowanie dobrym ruchem będzie publikacja wywiadu z osobami związanymi ze związkami zawodowymi. Jednostronność portalu i doniesień na temat sytuacji LOTu jest delikatnie mówiąc mało profesjonalna.

Rozumiem aspekt premii dla zarządu za trud i wysiłek włożony w pracę. Prezes nie jest osobą pracująca od 8 do 16. Są efekty- są premie, tak działa motywacja kadry wysokiego szczebla w biznesie.

Efekty... we wcześniejszych komentarzach ktoś wymienił czynniki mające wpływ na sukcesy przewoźnika- tak, jest to pozytywna koniunktura na rynku lotniczym związana z dobrą sytuacja ekonomiczną(brak kryzysu) oraz z niskimi cenami paliw. Wszystko to przekłada się na większy zysk/mniejsze koszty operacji. Zarząd znalazł się w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu i zbiera za to pochwały. W jakim stopniu się do tego przyczynili- ciężko powiedzieć.

Kontrakty kontrakty kontrakty... w lotnictwie to nic nowego. Czy to Lotnik1, czy to Enter, czy to Sprintair, czy to SmartJet, czy to JetStory... były, są i będą. Prezesi stawiają takie warunki a ludzie się na to godzą i już. Prawo na to pozwala i tyle. Szkoda że państwowa firma zarządzana przez aktualny "rząd", który promuje korzystniejsze warunki zatrudnienia dla pracowników, dalej stosuje kontrakty i organizacje (lotnik) które są pewnymi wyjściami "alternatywnymi".

29/03/2018 09:51  

gość_df267 - Profil
gość_df267

Zadowolony z siebie Pan. Łaskawy i przestrzegający chrześcijaństwa. Poproszę o wywiad z kimś, kto ma inne zdanie, np. piloci, załoga pokładowa, związki. Jak polemika to polemika a nie prezentowanie zdania tylko jednej strony. Najwyraźniej bardzo z siebie zadowolonej. A co do zarobków Zarządów Spółek (wszytko jedno, prywatnych czy państwowych) to jestem ciekawa, ilu Szanownych Forumowiczów wie cokolwiek o odpowiedzialności związanej z tą pracą (fakt, że prywatnych, bo Skarbu Państwa jakby w innym wymiarze funkcjonują i jakoś unikają paragrafów). To jest ekstra kasa za ekstra odpowiedzialność (w tym własnym majątkiem). Proponuje wyrobić sobie własne zdanie empirycznie.
28/03/2018 23:03  

gość_896a1 - Profil
gość_896a1

gość_3bbf3
taryfy LOT do BOS mają następujący routing:

1 * WAW-LO-KRK/BUD-LO-CHI-UA-BOS
2 * WAW-LO-RZE/BUD-LO-NYC-AA-BOS
3 * WAW-CHI-UA-BOS
4 * WAW-NYC-AA-BOS
5 * WAW-LO-NYC-AA-BOS
6 * WAW-LO-CHI-UA-BOS

Skąd Twoje kłamstwa się wzięły?

28/03/2018 17:42  

gość_3bbf3 - Profil
gość_3bbf3

Podobno w ciagu miesiaca LOT oglosi loty do Bostonu, taryfy sa juz zaladowane wiec pewnie czekaja na ostatnie zgody. Zarzad przyklepal juz ta trase, nawet w tekscie o planach Mikosza za jego prezesury ten kierunek byl wspominany jako must have...
28/03/2018 16:08  

gość_046d0 - Profil
gość_046d0

A ten straszny lowcost WIZZ daje wszystkim pracownikom umowe o prace (chyba że niekotrzy piloci sie upra i chca byc na sile kontraktowi)
28/03/2018 15:52  

gość_29954 - Profil
gość_29954

Ten gość jest naprawdę dzieciakiem.
Ludzie, którzy go skierowalai na ten odcinek wygrali wybory właśnie na tym że kestionowali model w którym kraj rósł na potęgę a zwykły człowiek nic z tego nie miał. Teraz nagle okazuje się że LOT gdy już zaczął zarbiać głównie dzięki nikim cenom paliw oraz dobrzej koniunkturze na świecie (a niekoniecznie działaniom zarządu) to podział zysku jest taki że prezes dostaje 1,5 mln premii (zapewne najwyższa w historii) a załoga figę makiem. Pazerność gościa przeraża.
A już ten tekst z imposybilizm i dreamlinerem to pachnie Gomółką. Co prawda nie ma cytrusów ale mamy lokomotywy :-)

28/03/2018 15:37  

gość_26dec - Profil
gość_26dec

Halo halo!

Szanowni Państwo dlaczego nikt nie poruszy na żadnym portalu kwestii związanej z sytuacją zatrudnionych przez spółkę Lotnik. Przecież Ci ludzie pracują na kontraktach na własnej działalności BEZ JAKICHKOLWIEK PRAW DO CZEGOKOLWIEK!

- niepłatne urlopy
- brak diet
- brak płatnych godzin za dyżury
- brak płatnych godzin za szkolenia itp

Przecież to jest jakiś żart. Mówi się o słabej sytuacji stew na umowach, a co z resztą. Przecież obecnie ponad połowa ludzi jest na kontraktach.

Kilka przykładów "dobych praktyk pracowniczych lotu":

- jeśli coś się stanie - choroba - ludzie nie zarabiają (najniższa krajowa)
- ciąża? zapomnijcie
- czartery - np wyloty do Bangkoku. Płacone mają tylko za przeloty i hotel ze śniadaniem. Reszta wszystko z własnej kieszeni. NIE MA JAKIEJKOLWIEK DIETY!!!

Może ktoś się wreszcie tym zainteresuje?!
28/03/2018 14:59  

gość_fb6ad - Profil
gość_fb6ad

gość_3fb85 Latałeś chyba palcem po mapie. Tak wrednego komentarza i pozbawionego sensu jak żyję to nie czytałem, nawet eksperta w dziedzinie ekonomii pobiłeś swoją "elokwencją", a po drugie chciałem przypomnieć że to nie jest portal polityczny i proszę nie używać tutaj nazw "politycznych" a swoją flustrację wyładować gdzieś indziej.
28/03/2018 14:52  

gość_8e4db - Profil
gość_8e4db

Zadowolony i usmiechniety po przygarnieciu zdrowej kasy szef to skarb dla firmy i sloneczko dla wiecznie narzekajacego i pazernego personelu. Przeciez te pieniadze sie po prostu Panom z Zarzadu zapewne po prostu nalezaly za ciezka prace. A jak trzeba bedzie to sie pokaze pazurki wedlug porady maciupciego prezesa. Niestey pelna zawalanka Panie Rafale a mialo byc tak pieknie. Mozna bylo dac nagrody nie tylko sobie a podzielic sie z najlepszymi z zalogi. W dobrym zarzadzaniu to moze byc elementem team building ale z pazernosci Pan to zaprzepascil. A ile Panie Rafale, ile Pan sobie tak dzielnie przytulil ? Dla mnie ta informacja to Pan Pikus ale ludzie z LOTu to z Pana wycisna - to sa pieniadze polskiego podatnika, nie Pana i nie partyjne z PiSu. Obawiam sie ze strajk ma Pan jak w banku a przyznanie sobie nagrod to strategia samoboj - wadliwa i na skraju glupoty. A to niezbyt dobrze swiadczy o obecnym zarzadzie (chyba ze juz sie pakujecie).
28/03/2018 14:16  

gość_3fb85 - Profil
gość_3fb85

Za kadencji prezesa "PIS" Mielczarskiego nie kupię na LOT ani jednego biletu. W zeszłym roku wykonałem prawie 40 podróży lotniczych tu i z powrotem, nie wydałem na LOT ok. 85 tys, złotych i jestem bardzo zadowolony. Pisofffska inicjatywa budowy nowego lotniska, to szansa dla wielu osób i firm do zarobienia gigantycznych pieniędzy. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że prezes "PIS" Mielczarski robi wszystko by wokół Okęcia sprowokować kryzys umożliwiający uzasadnienie tak gigantycznych wydatków. Walka z Modlinem i pasażerami mającymi możliwość taniej i punktualnej podróży to część taktyki prezesa "PIS" Milczarskiego. Co za demagogiczny typ, traci wiarę w dobro człowieka, zajady pękają mi ze śmiechu.
28/03/2018 14:03  

reklama
reklama

Wylot z:

Przylot do:

• Data wylotu:

• Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży: