Bliżej Świata: Busan w Korei Południowej

Bliżej Świata: Busan w Korei Południowej Busan jest zatłoczoną metropolią, która może odstraszyć przy pierwszym kontakcie. Jednak warto się tu zatrzymać na dwa-trzy dni, bo - wbrew pozorom - ma bardzo dużo do zaoferowania. Mimo prób zunifikowania transliteracji koreańskiej na łacińską, ciągle natkniemy się na rozbieżności. Tak jest z nazwą drugiego pod względem wielkości miasta Korei...
17/03/2018 18:41   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_b9d27 2018-03-20 23:13   
gość_b9d27 - Profil gość_b9d27
"Przewodniki: Nie ma polskojęzycznego przewodnika po Korei. Najlepszy (po angielsku) wydało wyd. Loneley Planet". Bardzo proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i poprawić tę informację, ponieważ pod koniec ubiegłego roku był już dostępny w sprzedaży przewodnik po Korei z wydawnictwa Pascal. zobacz link
Marcin14 2018-03-19 22:34   
Marcin14 - Profil Marcin14
Jak ja byłem w Busan dwa razy to korzystałem po prostu z szybkiego pociągu z Incheon. Równo 3,5 godziny od drzwi do drzwi. Z przesiadką na dworcu w Seulu wychodzi tyle samo, może 10 min. dłużej. Połączenia są dosłownie co pół godziny, a nawet częściej. Rzeczywiście latanie przez GMP wtedy mija się z celem, zresztą chyba nawet kosztowo wychodzi bardzo niekorzystnie, bo pociąg jest całkiem tani (już nie pamiętam ile, ale zapamiętałem, że było tanio).
Marcin14 2018-03-19 22:17   
Marcin14 - Profil Marcin14
gość_d2c31, dzięki za takie info. Arabia Saudyjska jest niestety dla mnie niedostępna.
gość_d2c31 2018-03-19 09:03   
gość_d2c31 - Profil gość_d2c31
W Jeddah i Dammam owoce morza serwowane są niemal wyłącznie w ten sposób. Klient wybiera żywą sztukę, która następnie zostanie podana na talerzu.
gość_cc07e 2018-03-18 15:09   
gość_cc07e - Profil gość_cc07e
Dziękuję za ciekawy artykuł. Zawsze z zainteresowaniem czytam opinie przyjezdnych o Korei Południowej - po paru latach mieszkania w tym kraju mój punkt widzenia znacznie się zmienił. Dwie drobne uwagi: 1) różnica czasu w stosunku do Polski wynosi 8 godzin tylko w miesiącach zimowych - po zmianie czasu w Polsce na letni będzie to 7 godzin, bo w Korei czasu nie zmieniamy, 2) na Jeju (taka jest prawidłowa romanizacja nazwy tej wyspy) nie uprawia się na dużą skalę pomarańczy, lecz mandarynki i halabong - krzyżówkę pomarańczy z mandarynką. Z tego co wiem, większość Polaków mieszkających w Busan nie przesiada się w Seulu (transfer z ICN na GMP jest dość czasochłonny), lecz lecą z Warszawy do Pekinu i dalej bezpośrednio do Busan. Serdecznie pozdrawiam z Korei!
Marcin14 2018-03-17 21:17   
Marcin14 - Profil Marcin14
Targ Jaglachi jest boski. Niemal jedyne takie miejsce na świecie, choć jest parę podobnych w Chinach. Żywą rybę można kupić na dole, a zjeść od razu przyrządzoną na górze. Zapach po prostu zabija. :)
marqoos_pl 2018-03-17 20:04   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ooooooo, super! Dzięki za to. Ja będę tam w maju i właśnie tak trudno było zdecydować, co zobaczyć, a co pominąć. Dzięki jeszcze raz.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy