IATA popiera pomysł budowy CPK

IATA popiera pomysł budowy CPK W ubiegłym tygodniu IATA opublikowała roczne dane liczbowe na temat globalnego popytu pasażerskiego oraz cargo w 2017 r. Pokazały one, że zapotrzebowanie na transport lotniczy jest niezmiennie wysokie. Ruch wyrażony wskaźnikiem RPK wzrósł o 8,2 proc., a średni współczynnik obłożenia osiągnął 84,4 proc.- Mamy do czynienia z kryzysem infrastrukturalnym. Nowe inwestycje w...
16/02/2018 07:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_29954 2018-02-19 14:22   
gość_29954 - Profil gość_29954
Do gimbazy która twierdzi że LOT miał kłopoty przez PO.
LOT ma kłopoty co kilka lat ale począrkiem dużego kryzysu było oddanie rządów w LOT pokoleniu Misiewiczów w czasach pierwszych rządów PIS. Wtedy LOT popłynął na setki milionów złotych przy zakupie kontraktów na paliwo. Po tej wtopie trzeba było na gwałt wyprzedawać co tam jeszcze LOT posiadał, likwidować wiele operacji, itp.
A pamiętam gdy Michał Krupiński obecny wiceprezes Peako SA a wcześniej prezes PZU, opowiadał jak to LOT będzie otwierał kolejne połączenia, biura (np. w RPA).
On i były minister finansów Paweł Szałamacha prawie rozwalili ten LOT.
W temacie restrukturyzacji oczywiście ta ekipa nic by nie zrobiła bo siedzi w kieszeni związkowców. Szczęście Mikosz wyprostował bazę kosztową i ustawił strategie na parę lat więc chwilowo to się jakoś się to toczy. Również dzięki niskim cenom paliw i świetnej koniunkturze gospodarczej. Ale to nie będzie trwać wiecznie.
gość_a4786 2018-02-19 12:28   
gość_a4786 - Profil gość_a4786
voyager1 jest w dalszym ciągu zwolennikiem OLT Express jako linii narodowej na czele z Michałem Tuskiem i i głównego hubu na Długim Targu, gdzie Paweł Adamowicz odholowywałby osobiście za pomocą liny wszystkie samoloty.
gość_405fa 2018-02-19 02:19   
gość_405fa - Profil gość_405fa
Idiotyczny pomysl na lotnisko, jade na dalsze lotnisko tylko z powodu bledu cenowego inaczej mi sie nie oplaca. Juz widze tlumy walace 1.5h na lotnisko w pod Warszawa z roznych stron Polski. Sam mam 14min metrem do terminala HAM i bardzo sobie cenie Emirates ze ma tutaj swoje samoloty wybieramy piatkowe loty popoludniowe z HAM a wracamy wieczorem w niedziele lub nad ranem w poniedzialek. Dzieki temu mamy zawsze dluzszy urlop bez brania dodatkowego wolnego w pracy a ze drozej niz gdzies indziej ... wygoda na pierwszym miejscu. Ostatnio lot z AMS i trzeba bylo sie wybrac jeden dzien wczesniej bo jakis strajk, zamiec moze spowodowac strate naszych wakacji. Tak samo nie pojade do CPK na styk glupie gadanie ze zrobia kolej co z poludnia polski skroci podroz z 3h do 2h nic to nie daje.
Bardzo sobie cenie Pyrzowice czy Krakow dostene w zasiegu 30min dwupasmowami drogami i to jest aksymum na co mozemy sie zdecydowac przy normalnych biletach.

Na CPK sciagna wymagana liczbepasazerow jak zamkna lokalne lotniska i jeszcze uszczelnia granice by pasazerowie nie wybierali lotnisk spoza Polski ;)
adam7691 2018-02-19 00:03   
adam7691 - Profil adam7691
voyager1: niestety ale jesteś kretyn, i tyle w tym temacie
smolip67 2018-02-18 15:59   
smolip67 - Profil smolip67
voyager1; PIS mówił o Polsce w zgliszczach ,Ty o zniszczonym kraju.Obłęd. Moderator proszę!!!
voyager1 2018-02-18 15:40   
voyager1 - Profil voyager1
ten portal już dawno zszedł na psy bo namnożyło się tutaj niezalogowanych troli które mogą pisać dowolne bzdury. @krystek. Moderator widzi co się dzieje w kraju jak kanalie na polecenie jednego brudnego zakłamanego wstrętnego dziada niszczą kraj na każdym etapie i w każdej dziedzinie, dlatego może przynaje mi racje nie wiem. Ja będę pisał i reagował na wpisy zakłamanych pisowskich gnid, nie będzie to to kacze ścierwo sączyło tu swojej pieprzonej faszystowskiej propagandy. Jak ci się za przeproszeniem nie podoba to won na forum TV republika.
gość_ae0fc 2018-02-18 13:49   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
@gość_2ec7f

Twój wpis jest przykładem skrajnej nieuczciwości intelektualnej.

1) "Co do CPK to IATA ma oczywiście rację" w tym nie ma niczego oczywistego
2) "wystarczy tylko zerknąć z lotu ptaka na lokalizację Okęcia i wszystko powinno być jasne" - London City i Linate doskonale funkcjonują, Berlińczycy zagłosowali w referendum przeciwko zamknięciu Tegel. LaGuardia na 280 ha obsługuje 30 000 000 pasażerów. To ile może obsłużyć Okęcie na 600 ha?
3) " Polityk musi mieć wizję długoterminową" - to akurat prawda i dlatego utworzenie 3000 ha rezerwy gruntowej pod CPL na skrzyżowaniu linii kolejowych ma głęboki sens.

I wreszcie WIELKIE OSZUSTWO INTELEKTUALNE czyli CPL = Gdynia za II RP. Otóż CPL to propozycja typu budujmy jeden wielki Gdańsk, a w Gdyni, Świnoujściu i Szczecinie inwestycje zredukujmy do minimum lub w ogóle je zamknijmy. CPL zaszkodzi rozwojowi Trójmiasta, Poznania, Górnego Śląska, Wrocławia i Krakowa, bo pogłębi przepaść pomiędzy regionami, a Warszawą. Czyli wydamy 30 mld po to by pogłębić przepaść pomiędzy regionami, a Warszawą. Według Raportu Gfk Warszawa już jest bogatsza o 50% od najbogatszych miast regionalnych zobacz link a Wy chcecie tę przepaść jeszcze pogłębiać.

Po drugie efektywność wydawanych środków: za jakieś 2 mld można rozbudować Modlin z 3 do 12 mln. To po co wydawać 30 mld jeśli można 2 mld?
krystek 2018-02-18 13:11   
krystek - Profil krystek
voyager1: Od jakiegoś czasu robisz tutaj smród. Prowokujesz i wszczynasz zwady. Dopóki były marsze KOD-u, Obywateli RP, Czarne Marsze i inne dewiacje był spokój , bo zapewne w nich uczestniczyłeś i rzadziej tu zaglądałeś. Na szczęście szybko się skompromitowaliście, a większość społeczeństwa was olało. Nie chciałem pisać tego tutaj bo z lotnictwem ma to niewiele wspólnego , ale pewne granice nie mogą być przekraczane. Irytuje mnie brak moderatora na te wpisy,który milcząco je popiera. obudź się moderatorze!!!, bo ten portal powoli schodzi na psy.
smolip67 2018-02-18 13:01   
smolip67 - Profil smolip67
voyager1; Trzymaj swoje poglądy na uwięzi i przestań obrażać forumowiczów.Może dość tych wstawek politycznych.Moderatora proszę o interweniowanie na takie wyzwiska. A Ty musisz zaakceptować czy Ci się to podoba czy nie że inni mają inne zdanie i bez wyzwisk.
voyager1 2018-02-18 12:42   
voyager1 - Profil voyager1
gosc_2ec7f: a to że LOT wtedy za czasów PO nie otwierał nowych połączeń pisowski smierdzący wyprysku było też spowodowane ty, że dostawy dreamlinerów były mocno opóźnione na które LOT nie miał wpływy. Dodatkowo tuż po dostawach od razu zostały uziemione z uwagi na usterki fabryczne w bateriach litowych.
voyager1 2018-02-18 12:39   
voyager1 - Profil voyager1
gość_2ec7f: to akurat za PO LOT dostał dofinansowanie które zostało zaakceptowane przez UE i dzięki temu LOT został uratowany. Gdyby wtedy rządziły pisiory lotu by nie bylo juz, bo w UE nimi gardzą i na złość pisowcom KE kazałaby zwracać LOTowi dotacje. Zatem nie pieprz za przeproszeniem kacza mendo. Bo obecna sytuacja LOTu to zasługa tego że LOT dostał silny zastrzyk gotówki i obecnie jedzie też na dobrej koniunkturze światowej.
gość_6eb53 2018-02-17 16:33   
gość_6eb53 - Profil gość_6eb53
No przecież Okęcie już się zapchało, skoro nie wyrażają zgody na loty A380 przez Emirates, mimo że Ci chcą tymi samolotami latać. To wy myślicie, że oznaką zapchania będą 4-godzinne opóźnienia i lądowania samolotów co minutę jak w Stanach? Sam prezes Lotu mówił, że to właśnie Okęcie ogranicza rozwój linii.
gość_2ec7f 2018-02-17 10:11   
gość_2ec7f - Profil gość_2ec7f
To nie powinno być forum dla frustratów politycznych. Niektórzy niech wypowiadają się raczej na stronie PO. Doskonale wiemy kto próbował przed kilku laty zniszczyć PLL LOT. Prawdziwi miłośnicy lotnictwa nigdy im tego nie zapomną. Co do CPK to IATA ma oczywiście rację. Nie trzeba być wielkim profesjonalistą, a wystarczy tylko zerknąć z lotu ptaka na lokalizację Okęcia i wszystko powinno być jasne. Polityk musi mieć wizję długoterminową. Budowa portu w Gdyni też miała wielu wrogów.
aguirre 2018-02-16 23:24   
aguirre - Profil aguirre
Po pierwsze idea nowego lotniska dla Warszawy nie jest nowa, istnieje od kilkunastu lat, nawet przed 2004. Okęcie miało się zapchać w 2008,. 2010, 2015 etc., i póki co się nie zapchało. Odciązył je WMI. Inne europejskie linie latają do nas często, ale małymi maszynami, co oznacza, że ruch nie rośnie zbyt szybko. Tendencje rozwoju lotnictwa są takie, że prędzej czy później pozostaną liderzy sojuszy, a reszta będzie albo LCC albo ich feederami, albo hybrydą ww. (i taki pewnie będzie os LO, jako feedera LH z własnym poletkiem do uprawy). Tymczasem wielkie lotniska maja sens tylko jaku huby. Na hub hybrydoiwego feedera WAW wystarczy. W bogatszej Belgii, gdzie więcej osób lata i mają zapewniony wysokopłatny tuch do Brukseli, po upadku Sabeny BRU jest za duże dla SN.
Zarówno CPK jak rozbudowa RDO to tylko hasła i posadki, dla kolejnych Misiewiczów. Tego nie zrobi się podpisami, tylko trzeba faktycznie wykonać. A z tym idzie gorzej, bo poza urzędami i nowymi niewiele powstaje z centralnego budżetu. Poza tym jestem pewien, ze wbrew oficjalnym zapowiedziom, na 'prośbę ludu' zmienia patrona na szczęście jeszcze nie wybudowanego CPK ;-). smolip - wygrać wybory zmieniając ordynację i zapewniając sobie kontrolę nad liczeniem głosów jest łatwiej, niż wybudować lotnisko i dworzec kolejowy.
gość_ae0fc 2018-02-16 22:27   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
@sailor2

Odnośnie LCC głęboko się mylisz. LCC wygrywają w Europie bo okazało się, że pasażerowie chcą latać P2P, również z mniejszych lotnisk za atrakcyjną cenę. To nie "tylko rynek LCC" tylko koniec horrendalnych cen za bilety. LCC to olbrzymi krok do przodu.

Obecnie mamy rozwój transatlantyckich LCC. To szansa na bezpośrednie połączenia za Atlantyk na A321LR choćby z Gdańska.

A LOT zamiast za CPL powinien lobować za obniżką opłaty pasażerskiej na Okęciu z 60 zł do 30-40 zł. I w końcu OBNIŻYĆ ceny biletów, bo bez tego Ryan i Wizz go wykończą.

CPL, gdyby powstał, miałby niszczący wpływ na rozwój regionów i pogłębiłby przepaść pomiędzy Warszawą, a resztą Polski. CPL to taki projekt anty-rozwojowy, który Naczelnikowi został sprzedany jako rozwojowy.

Budowa państwowych monopoli NIE służy rozwojowi polskiej gospodarki. Oczywiście nie należy zapominać, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdy "wolnorynkowi" uczniowie Balcerowicza rządzili PKP za PO/PSL to administracyjnie zablokowali wejście Leo Expres przez co ceny za 300 km w Polsce mogą wynosić 150 zł, a w Czechach bilet na Pendolino za 350 km na jutro kosztuje 50 zł.
sailor2 2018-02-16 21:52   
sailor2 - Profil sailor2
" Nie da się wygrać wybory tylko na tłumokach od 500 plus a oni chyba tylko na to liczą. Nic wiecej poza nienawiścią, ksenofobią, antysemityzmem rasizmem te gnidy nie mają do zaproponowania"

stary pierdziel wymyślił sobie CPK bo wie, że w Warszawie nie wygrywa i tu w większości pisowców nie znoszą, więc nie ma jak się mścić, więc postanowił że warszawiacy będą dymać 40 - 50 km za miasto żeby gdziekolwiek polecieć. Pomysł jest szalony i upadnie tak szybko jak kaczystów wyrzuci się do kosza"

Przemówił pełen miłości i tolerancji, otwarty na oścież jak wrota radomskiego hangaru @voyager1 ...

a do meritum: widzę tu mnóstwo głosów krytycznych, takich, którzy są przekonani, że Polska może być rynkiem tylko dla LCC. I dobrze. Im więcej takich głosów tym lepiej. Bo trzeba mieć wizję i umieć spojrzeć dalej, poza paradygmat. Tylko wtedy można wygrać i zyskać na znaczeniu. Tak myślących zawsze jest garstka. Czy przyniesie to sukces? Nie wiem. Ale nie mam wątpliwości, że pozostanie przy myśleniu "rynek LCC i zaścianek" i retoryka wspomnianego wyżej przedstawiciela tej zapewne lepszej (w jego mniemaniu) części społeczeństwa, do którego cała reszta nie dorosła - więc takie myślenie jest gwarancją permanentnego pozostawania z tyłu. Coraz dalej z tyłu.

gość_6eb53 2018-02-16 21:12   
gość_6eb53 - Profil gość_6eb53
A ty co masz więcej do zaoferowania poza nienawiścią panie voyager?
gość_f3e50 2018-02-16 20:05   
gość_f3e50 - Profil gość_f3e50
smolip: nawet jeśli PiS wygra wybory to ten CPK nie powstanie, bo nie bedzie za co. Zamek na piasku.
voyager1 2018-02-16 19:40   
voyager1 - Profil voyager1
nie wiem co musiałoby się stać żeby pisiory wygrały wybory w warszawie, w woj mazowieckim juz bardziej prawdopodobne. Nie da się wygrać wybory tylko na tłumokach od 500 plus a oni chyba tylko na to liczą. Nic wiecej poza nienawiścią, ksenofobią, antysemityzmem rasizmem te gnidy nie mają do zaproponowania. Co do CPL jest pewny że nie powstanie przynajmniej w najbliżej dającej się przewidzieć przyszłości.
smolip67 2018-02-16 18:22   
smolip67 - Profil smolip67
voyager1; Co Ty zrobisz jak PIS wygra wybory w Warszawie, w woj.Mazowieckim, a za rok wygra wybory do parlamentu i wybuduje CPK?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama