×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa Saratov Airlines pod Moskwą


Należący do Saratov Airlines samolot, na którego pokładzie było ponad 70 osób, zniknął z radarów. Jak donosi agencja Interfax - rozbił się we wsi Argunowo w obwodzie moskiewskim.

11/02/2018 13:43
<>

gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

  
Na podstawie danych odczytanych z czarnych skrzynek samolotu wygląda na to, że doszło do zakłóceń wskazań prędkości, co doprowadziło do wyłączenia automatycznego pilota. Piloci myśleli, że pędkość maszyny spada, skierowali dziób w dół, aby nabrał prędkości. Niestety wysokość była zbyt niska. Kapitan krzyczał "wysokość, wysokość", następnie włączyło się automatyczne ostrzeżenie "Terrain, pull up" i ponownie głos kapitana "to koniec".

Podgrzewanie zewnętrznych tub czujników nie było włączone, co prawdopodobnie doprowadziło do ich oblodzenia i zakłócenia przepływu powietrza oraz prawidłowych odczytów prędkości samolotu. Po wyłączeniu automatycznego pilota załoga straciła kontrolę nad maszyną.


07/03/2018 16:40  

  
Piloci testowi Antonowa odbyli lot symulacyjny, który odwzorował sytuację, w jakiej znalazł się AN-148 przed katastrofą. Nie doszło do utraty kontroli nad samolotem. Maszyna wylądowała bezpiecznie.
22/02/2018 16:48  

  
Wstępne ustalenia wskazują na kłopoty z odczytaniem właściwej prędkości samolotu. Mogło dojść do niewłaściwej pracy zewnętrznych czujników, ze względu na oblodzenie, co z kolei mogło wysłać mylne wskazania pilotom i automatycznym systemom.
14/02/2018 07:37  

  
Samolot, który rozbił się wczoraj pod Moskwą, przeszedł przegląd techniczny, tzw. C-check, w zeszłym miesiącu.

Na pokładzie było również dwóch techników, którzy sprawdzili maszynę przed ostatnim startem. Samolot odbył kilka wcześniejszych lotów wczoraj bez żadnych kłopotów technicznych.

Obie czarne skrzynki zostały już znalezione.

Saratov Airlines zawieszają czasowo rejsy samolotów AN-148.
12/02/2018 16:13  

gość_af8c9 - Profil
gość_af8c9
  
RIP
11/02/2018 17:54  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie