LOT uruchomi loty do Skopje i Podgoricy

LOT uruchomi loty do Skopje i Podgoricy Częstotliwość obu nowych bałkańskich połączeń będzie taka sama: sześć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje w Macedonii mają odbywać się codziennie oprócz niedziel. Z kolei do Podgoricy w Czarnogórze będzie można wybrać się samolotem LOT-u każdego dnia w tygodniu oprócz środy.Warszawa - Skopje   Warszawa - Podgorica   W przypadku obu połączeń trasę obsłużą...
06/02/2018 10:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
06p26 2018-02-11 01:18   
06p26 - Profil 06p26
Dobre posunięcie LOT-u. Gratulacje!Czekamy teraz tylko na TIV,TIA oraz SJJ jeśli chodzi o miasta bałkańskie
aguirre 2018-02-07 19:03   
aguirre - Profil aguirre
jjemiolo - Macedończyków z Australii spotkałem nad jeziorem Prespa :-) Mniejsza częstotliwość nie ma sensu, bo wówczas łapie się tylko ruch p2p, a tu trudno wygrać z LCC. Docelowo LO powinien latać wszędzie przynajmniej 2x dziennie, tylko wtedy jest realną konkurencją dla linii sieciowych i może przyciągnąć ruch wysokopłatny. Z innych kierunków podanych przez Ciebie nieźle wyglądają stolice - SJJ i TIA. W obu jest szansa na ruch urzędniczy i może trochę biznesowego (raczej od nas), w pierwszej ponadto zimą na narciarzy (jazda po trasach olimpijskich) i mohery do Medjugorje (w obecnym układzie politycznym pielgrzymki mogą być dotowane), zaś w drugiej na letnich wczasowiczów i jak sądzę dopłaty lokalnych władz.
Marcin14 2018-02-07 02:05   
Marcin14 - Profil Marcin14
Chodziło mi o FR do BOJ
Marcin14 2018-02-07 01:20   
Marcin14 - Profil Marcin14
@jjemiolo - troszkę już to dyskutowaliśmy. VAR bardzo mi się podoba jako pomysł. Do BOJ rusza tego marca cała plejada połączeń z Polski (KRK, WMI, RZE) i państw ościennych.

VAR mogłoby być całorocznym kierunkiem dla miejscowych. TIA przynajmniej początkowo sezonowym. Byłem niedawno w Albanii i słyszałem dużo o przemieszczaniu się Kosowian, którzy Tiranę (oprócz Skopje) także bardzo wykorzystują do wylatywania w wiele miejsc w świecie.

SJJ myślę, że zadziałałoby. Nie jestem pewien jak z SKG - Aegean trzyma się tam bardzo dobrze.
jjemiolo 2018-02-06 17:42   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@aguirre: masz calkowita racje. Dodatkowo mozna dodac ze OU (Croatia) oferuje przesiadki via ZAG zas TK via IST. Jest tez Fly Dubai. Bez watpienia rozklad LO jest korzystny na Atlantyk, do PEK, SIN, oraz na cala europejska siatke, zwlaszcza na Skandynawie gdzie jest spora macedonska, czarnogorska i serbska diaspora (szczegolnie w okolicach MMX i GOT). Pod tym wzgledem LO bedzie bezposrednio konkurowal z W6 ktory dominuje w SKP (lata bezposrednio do Skandynawii), jak tez z JU. Zobaczymy jak to wyjdzie dobrze latem to moze przynajmniej SKP zostanie tez na zime. SKP ma bowiem ten dodatkowy atut ze obsluguje rowniez ruch z Kosowa a Kosowianie sa teraz wszedzie w Europie i poza nia. Wspomne jeszcze ze w czasach dawnej Jugoslawii (dawny) JU latal do SYD i MEL ladujac po drodze z BEG w SKP (potem jeszcze w DXB i SIN) by ulatwic Macedonczykom loty do Australii. Ta po-jugoslowianska diaspora w Australii nadal istnieje wiec SKP moze byc dodatkowym zrodlem na tranzyty do SIN. Oczywiscie pod warunkiem ze LO postara sie o jakis code-share z SIN do SYD i MEL.
Dla mnie zaskoczeniem najwiekszym jest duza czestotliwosc na obu trasach od poczatku obslugi. Marketingowo to super ruch bo od razu LO staje sie widoczna alternatywa na nowych lotniskach z duza liczab mozliwych kombinacji tranzytowych przez WAW. Tym samym moze szybko stac sie konkurencyjny wobec dotychczasowych przewoznikow. Nie zapominajmy tez o fakcie ze Polacy teraz podrozuje coraz czesciej i jest nas blisko 40 milionow co stanowi pokazny potencjal P2P. A jak juz Koledzy napisali wczesniej zarowno Macedonia jak Czarnogora sa warte odwiedzin.
Po tym kroku nie za wiele pozostaje LOTowi na Balkanach. Moze jeszcze z czasem TIA, SJJ, SKG, i Morze Czarne (VAR, BOJ, CND)? Ale to chyba bardziej chciejstwo z moje strony a nie rzeczywistosc.
aguirre 2018-02-06 17:06   
aguirre - Profil aguirre
Dobry ruch. Właściwy kierunek. Kiedyś z sieciowych latały tam OK i MA, teraz głownie JU, JP i OS. LO ma lepszą ofertę przesiadkową od JU i JP i niższe ceny od OS. A z punktu widzenia turysty Macedonia to naprawdę egzotyczny kierunek - warto zobaczyć nie tylko Ochrydę :)
jjemiolo 2018-02-06 16:56   
jjemiolo - Profil jjemiolo
SKP to osmy nowy port w siatce ogloszony na ten rok kalendarzowy (inne to: SZY, SIN, DME, KUN, OSL, NUE, DBV) oraz trzynasta nowa trasa. Calkiem niezle. W tamtym roku bylo 18 nowych tras i 13 nowych (lub wznowionych po jakims czasie) portow (BZG, IEG, LUZ, TXL, STR, GOT, KGD, IEV, PUY, TGD, TSE, EWR i LAX).
gość_22292 2018-02-06 15:39   
gość_22292 - Profil gość_22292
Tirana, please!!! :-)
gość_07fdb 2018-02-06 15:30   
gość_07fdb - Profil gość_07fdb
samolotów wystarczy . w lecie będzie 6 emrajerów wiecej
jsg 2018-02-06 15:19   
jsg - Profil jsg
Wow! Z tym Skopje to mnie zaskoczyli. Chętnie się tam jeszcze raz wybiorę tym razem bez przesiadki.
wroord 2018-02-06 15:09   
wroord - Profil wroord
Dobry ruch LOTu ale czy im wystarczy samolotow juz w zeszlym sezonie bylo dosc cienko i musieli porzyczac.
POZer 2018-02-06 15:05   
POZer - Profil POZer
Super kolejne szare plamy zmazany z mapy Europy :)
Jeszcze Ohryda z regionów zanim LCC się nią zainteresują
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy