Felieton: 5 lat... zwyczajnie dziękuję

Felieton: 5 lat... zwyczajnie dziękuję Stworzyć felieton, z okazji jubileuszu, to trudne zadanie - a przecież sam sobie je postawiłem już kilka tygodni temu. I choć każdego dnia myślałem „co i jak”, to bynajmniej z każdym dniem nie było łatwiej. Wręcz odwrotnie. Zadanie trudne, bo cóż napisać, aby był inny od tego, sprzed roku, także jubileuszowego? I to paradoks - ale tamten tekst, którym notabene...
12/08/2009 00:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2009-08-14 15:35   
humbak - Profil humbak
Koledzy, czepiacie się tych absencji w artykułach. Jest sezon ogórkowy, mniej się dzieje, a poza tym nie zawsze dzieje się codziennie. Admin zrobił dobre zestawienie. :o)
gdn_37 2009-08-14 00:16   
gdn_37 - Profil gdn_37
A ja ze swojej strony przychylę się do prośby ziberro o więcej raportów i statystyk ... uwielbiam te wszystkie podsumowania, wzajemną rywalizację między krajowymi lotniskami itp.
disorder 2009-08-13 23:30   
disorder - Profil disorder
Wolę mniej informacji, niż denne pierdzielenie, że BA otworzyło salonik na jakimś zadupiu.
marecki 2009-08-13 23:00   
marecki - Profil marecki
marqoos/admin: ale wszystko sie zgadza; nikt nie mówi, że ma się coś ukazywać na siłę czy na ilość; mogą być różne informacje, zawsze będą one dla jednych ciekawe, dla innych nieciekawe, dla jeszcze innych błahe itd. Chociaż z drugiej strony oczywiście częstsza aktualizacja informacji - czy to będzie news dnia, czy też nawet tylko przegląd prasy - jest w jakimś sensie też wskazana, skoro portal ma za zadanie m.in. dostarczać przeglądu najświeższych i zróżnicowanych informacji. A moje ostatniee posty w nieco bardziej niż zwykle krytycznym tonie biorą się z tego, że pięć lat to nie tylko okazja do fety ale też pewnych podsumowań czy dyskusji o tym co może byc lepsze w przyszłości. I są wyłącznie wynikiem subiektywnego potrzegania portalu; ktoś inny może mieć kompletnie inne zdanie. To jest jasne. A lepsze zawsze będzie wrogiem dobrego, stąd każda uwaga dla was -redakcji - może być przydatna. I tyle.
marqoos_pl 2009-08-13 22:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Moje skromne zdanie jest takie, że artykułów jest wystarczająca ilość. Jeżeli ktokolwiek ma jakąś 'super-ważną informację', to zawsze może zgłosić to poprzez link na stronie 'masz newsa?'... jeżeli jest to coś rzeczywiście interesującego, to z pewnością redakcja się tym zainteresuje i opublikuje... Nie raz przecież tak było. 'Admin' tutaj poruszył kolejną kwestię, gdy jest zbyt dużo błahych informacji (kolejne opóźnienie), to od razu podnosimy rumor i zaczynamy dyskusję 'a po co?', 'czy to portal o informacjach o opóźnieniach' itd. Nigdy się jeszcze tak nie zdarzyło, żeby jakaś strona była totalnie i absolutnie 'dla wszystkich' i żeby każdy był zadowolony. Jednemu będą się podobać felietony, drugi będzie lubił raporty, kolejny znów tylko informacje praktyczne. Padł też zarzut (pytanie), 'czy nic na świecie ważnego się nie wydarzyło dzisiaj?'... Pewno tak... Ale co obchodzi przeciętnego użytkownika internetu w Polsce (gdzie jednak jest to główna grupa docelowa), że jakaś linia AirNobodyKnowMe zamówiła 2 kolejne turbośmigłowe samoloty, które będą obsługiwały trasę Kansas-Salt Lake City... Informacje zagraniczne również muszą być filtrowane, bo wtedy to byśmy tutaj dopiero mieli bałagan...
admin 2009-08-13 22:40   
admin - Profil admin
W okresie od 1 stycznia do 30 lipca bieżącego roku, „absencja newsowa” kształtowała się w następujący sposób: dni bez informacji –21.06, 17.06, 25.05, 18.05, 16.05, 24-25.04 (dwa dni?!!!?), 18.04, 12-13.04 (Święta), 30.03, 17.03, 08.03, 06.03, 01.03, 22.02, 11.02, 08.02, 01.02, 31.01, 29.01, 24-25.01 (dwa dni?!!!?), co daje 23 dni (w ciągu 180). Jakoś nie zauważyliśmy, abyś wówczas (termin zestawienia nieprzypadkowy, gdyż i animozje/zarzuty są równie jasne) ktoś krytykował za „brak informacji” – także wówczas, gdy pauzy zdarzały się przez 2 dni! Gdzie sprawiedliwość? Dodam także, że równie „kiepskich dni”, gdy ukazał się tylko 1 news, za czasów poprzedniej redakcji w ciągu tych sześciu miesięcy, było około 30. A więc i wówczas, i teraz, takie „posuchy” się zdarzały i nikt ani wówczas, ani teraz, nie był temu winien. Gdy pojawiają się banalne artykuły (w oczach forumowiczów, oczywiście), to z kolei podnosi się larum, że portal nie ma o czym pisać! Jeśli kryterium oceny portalu lotniczego, najczęściej cytowanego w mediach (zestawienie w przygotowaniu, będzie do wglądu), ma się spłycać do ilości informacji… to powstrzymam się od komentarza.
moderator 2009-08-13 22:25   
moderator - Profil moderator
marecki: portal jest poswiecony branzy lotniczej w polsce a nie na swiecie to po 1. a po 2. publikujemy WYBRANE INFORMACJE ZAGRANICZNE jak sama nazwa wskazuje wybrane. Więc nic na siłe...
marecki 2009-08-13 22:09   
marecki - Profil marecki
moderator: czyli rozumiem że - zupeelnie przykładowo - od 9 VIII kompletnie nic się nie wydarzyło na świecie w branży o czym możnaby /wartoby napisać, nie licząc pojawienia się jakiejś kreski na mapie easyjeta?
moderator 2009-08-13 21:38   
moderator - Profil moderator
marecki: tak sie sklada ze nic sie nie wydarzylo. Taka jest specyfika tej tematyki ze czasami jest kilka informacji dziennie a czasem nic sie nie dzieje przez dwa dni.
szot 2009-08-13 21:29   
szot - Profil szot
mnie wyszło, ze jestem Aerofłotem ;(
marecki 2009-08-13 21:04   
marecki - Profil marecki
senatorius: to może takie "raporty" robic ktoś inny;) poza tym nie tylko o raporty chodzi - mamy dziś 13 VIII - ostatnia wiadomość jest z 12, zagraniczna (jedna) z 11 - ciekawostka z 5 VIII itd...; czyżby dzisiaj nic nie wydarzyło się branży w polsce czy na świecie??
ziberro 2009-08-13 13:00   
ziberro - Profil ziberro
sentatorius: wiem, wiem. szumny: robi quizy na facebooku ;-)
szumny 2009-08-13 12:56   
szumny - Profil szumny
A gdzie jest dziś exredaktor??
senatorius 2009-08-13 12:53   
senatorius - Profil senatorius
ziberro: Redaktor "od raportów" już nie pracuje w redakcji.
ziberro 2009-08-13 12:39   
ziberro - Profil ziberro
Felietony te faktycznie nie są (nomen omen) najwyższych lotów, ale i tak czyta się je całkiem przyjemnie i zazwyczaj prowokują do ciekawej dyskusji. Mi natomiast brakuje trochę "raportów pasażera" - kiedyś było ich całkiem sporo i zawsze trzymały poziom (np. ten o londyńskich lotniskach to było mistrzostwo świata w Polsce - zamiast tłumaczyć wszystkim znajomym np. jaka jest różnica między Luton, a Stansted i jak najtaniej się z nich wydostać, to wystarczyło podlinkować rzeczony artykuł i było z głowy).
senatorius 2009-08-13 12:34   
senatorius - Profil senatorius
homo: Albo można publikować felietony czytelników. :o)
marecki 2009-08-13 12:32   
marecki - Profil marecki
homoelastic: co do istoty zgoda, ale trzeba je też umieć pisać; inaczej to -idąc twoim tropem - jeśli jakiś tekst nie podoba się czy jest słabo oceniany, to zawsze wyłączna wina leży po stronie czytelników.
homoelasti 2009-08-13 12:25   
homoelasti - Profil homoelasti
Na szczęście CZEKO trafnie napisał, że Feilietony należy umieć czytać. I tyle. Z tego co wiem, "zarząd" portalu chętnie zapozna się z przykładowymi tekstami które warto nasyłac, o czym byla juz mowa... zawsze mozna zmienic redaktorow na lepszy model.
parapet 2009-08-13 12:22   
parapet - Profil parapet
@dyktator: to kim ty jetes bo w twoim profilu jest 21 postow... narzekania
senatorius 2009-08-13 12:21   
senatorius - Profil senatorius
parapet: Gwoli ścisłości także wypowiadasz się tutaj tylko, jak chcesz na kogoś napaść. Zatem "oprocz krytykowania masz cos do powiedzenia w temacie lotniczym, bo nie zauwazylem"?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy