Felieton: Wizz w Krakowie to sci-fi?

Felieton: Wizz w Krakowie to sci-fi? Właściwie to sam nie wiem, co ma być celem tego felietonu ani jakie ma przynieść skutki. Ba, nawet do końca nie wiem (a właściwie, to za nic w świecie się nie przyznam, że wiem), co jest przyczyną jego powstania. Jedyne co wiem, czego jestem pewien, to to, iż wywoła dyskusję - pojawią się niedowierzanie, sarkazm, „pukanie się w czoło”, śmiech, może radość, może...
21/07/2009 01:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
rafciooo77 2009-07-23 17:34   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Rafciowa77 też ma traume po podróży Terravisionem z Ciampino do Termini (zepsuta klimatyzacja, zaduch jak cho.. w pełnym autobusie) ale jakoś nie nawołujemy do przeniesienia W6 z CIA :P Jeżeli w tym Krakowie taki miód mają to skąd takie cięcia na zimę ??Śląscy pasażerowie z/do Niemiec chyba nie poszli do Balic za 4U tylko wolą latać W6, LO i LH.
humbak 2009-07-23 16:47   
humbak - Profil humbak
questionie: A co się koledze Italiańcowi stało w busiku Wizza, że taka trauma? Zgwałcili go, czy jak? A bazy w PL nie będzie dopóki w PL nie będzie euro. :o)
2009-07-23 16:43   
 - Profil
jarisku: ja sam do końca nie wiem, co mam na myśli... ;)
Tak czy inaczej, należy Ci się ;p
A jeszcze poza tym - kto jak kto - ale Ty faktów jesteś najbliżej, hahaha ;)
marecki 2009-07-23 16:30   
marecki - Profil marecki
mimis: nie przeoczyłeś nic a mnie podróż samochodem z balic do siebie (okolice alei więc prawie samo centrum) zajmuje ok 15 minut. No chyba że na trafie na jakieś wyjątkowe korki na balickiej... co się spcjalnie nie zdarzło mi jeszcze.
jaris 2009-07-23 16:26   
jaris - Profil jaris
driverku, ja? czepliwy? nie wiem o czym mowisz :P po prostu chcialem sie dowiedziec skad ta pewnosc bo jak dla mnie ciezko wywnioskowac cos na podstawie tresci felietonu :) ja wole pewne fakty a nie domysly ;) a co do tuby - nie wiem co masz na mysli heheh
dyziojr 2009-07-23 16:25   
dyziojr - Profil dyziojr
W obecnych czasach mówi się "nigdy nie mów nigdy". W mojej opinii władze Balic powinny poszukać sobie jakiegoś innego kandydata, jak na tą chwilę brakuje im w tej materii sukcesów, tu tracą tu zyskują ale nowej bazy ani widu ani słychu. Moze niech spróbują z Germanwingsem, wkońcu tak piali z zachwytu jak ponownie przejeli tą linię, przyczyniając się do wycofania 4U z Pyrzowic.
ciutat 2009-07-23 13:10   
ciutat - Profil ciutat
jest wiecej chetnych w Italii o baze beda sie bic min Genua z Turynem chyba obydwa miasta o wiekszym potencjale nabywczym niz jakiekolwiek polskie city...
spider_85 2009-07-23 12:48   
spider_85 - Profil spider_85
that: No mam nadzieje, ze WRESZCIE FR otworzy jakas baze w naszej czesci Europy! Bardzo bym sie ucieszyl jakby mialo to byc w PL, nawet jesli wybraliby KRK ;)
that 2009-07-23 12:39   
that - Profil that
4tech: Zawsze moga skonczyc tak jak NE, ktore to ciagle nie ma otwartych zadnych polaczen po 23/10 ... a juz prawie, ze Sierpien mamy. Czy juz cos oflcjalnego na ten temat wiadomo?
that 2009-07-23 12:35   
that - Profil that
spider_85: w czasach recesji, sprawy moga sie odwrotnie ukladac... wiec nigdy nie wiadomo. Jesli KRK zbudowalby dla FR jakas drewniana hale, z ktorej sie do gatow bedzie chodzilo pieszo, a nie jezdzilo autobusem co tez sie przelozy na obnizenie oplat lotniskowych, to jakas szansa na otwarcie bazy FR w KRK bedzie. Tym bardziej, ze 16 samolotow ze STN ciagle nie ma przydzielonego nowego domu ;)
4tech 2009-07-23 12:33   
4tech - Profil 4tech
E tem zwykle bicie piany:) W6 z KTW nie odejdzie ( chyba ze zbankrutuja a na to się nie zanosi) gdyż dobrze im tam a lokalna społeczność dobrze płaci za to ze wogole są obecni:) do KRK bazy nie przeniosa ani nie będzie żadnego połączenia z miasta Smoka ponieważ już tam latają :)
spider_85 2009-07-23 12:27   
spider_85 - Profil spider_85
that: Lepsza taka baza niz zadna :p Poza tym jest to ich najwieksza baza operacyjna jaka dysponuja. Maja zamowione nowe samoloty, wiec poczekajmy. Mysle, ze w przyszlym roku dorzuca 5ty samolot na stale a do 2015 spokojnie 10 samolotow beda bazowac. Mam nadzieje, ze wtedy w KRK FRanca chociaz z 4 zbazuje ;)
that 2009-07-23 12:11   
that - Profil that
W momencie wycofania sie Wizz'a z KTW, zostaja praktycznie z niczym- LH/LO /FR (w sladowej ilosci). Po odejsciu NE, KRK jakos sie pozbieral. Nie moge sobie wyobrazic natomiast, co by KTW bez W6 zrobily ;) zreszta jak ost widac, jakos swojej bazy bardzo nie rozbudowywuja...
mimis 2009-07-23 11:57   
mimis - Profil mimis
question: z Krakowa do Balic autem 10 minut? To chyba z Rząski albo Zabierzowa ;). No chyba że przeoczyłem wprowadzenie jakichś strategicznych i zapierających dech w piersiach rozwiązań infrastrukturalnych w królewskim stołecznym mieście Smoka ;).
marshall 2009-07-23 11:48   
marshall - Profil marshall
question: ty, inni forumowicze i redakcja tego portalu chyba zapominacie że w Pyrzowicach wizzem latają nie tylko krakusy i nie tylko do nich skierowana jest oferta... Kraków nie jest pępkiem świata jak to się niektórym wydaje. Wizz wybrał KTW jako lotnisko położone w regionie o dużej gęstości zaludnienia a Kraków traktuje jako dodatkowe źródło pasażerów. Bazę to wy już macie w KRK... ale ludzi o największym ego na świecie.
2009-07-23 11:19   
 - Profil
4tech: ale zabawne, huhuhuha ;p
question 2009-07-23 10:54   
question - Profil question
Bazę w katowicach zlikwidować i przeniesc do Krakowa. Nikt nie będzie jeździł po jakich dziurach 1,5 h w korku i placil kolosalne sumy za parkingi jak do Balic z Krakowa jest 10 min autem i zawsze ktos podrzuci a pociagiem 15! A o busie Wizz do KTW wole nawet nie mowic. Kolega Włoch raz jechał. Do tej pory ma koszmary z tym zwiążąne. WIZZ WECOME TO KRK :)
4tech 2009-07-23 01:29   
4tech - Profil 4tech
mrader:alez oczywiscie rodem z miasta Piła:))
mrader 2009-07-23 01:02   
mrader - Profil mrader
4tech:d800 to jakiś nowy mod-el Sony Ericssona...?;D
4tech 2009-07-23 00:36   
4tech - Profil 4tech
deboyuuuu: ja tylko cytowalem d800...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy