Bliżej świata: Maroko w kolorze ochry

Bliżej świata: Maroko w kolorze ochry Salem Malejkum, AgadirW powietrzu unosił się intensywny zapach lotniczej kerozyny. Młoda dziewczyna zaraz po wyjściu z samolotu wyciągnęła paczkę Marlboro i zanim dotarła do terminala zdążyła wypalić pół papierosa. Minęło dobrych kilka chwil, zanim zareagował ktoś z lotniskowej obsługi. Na szczęście nie trafiła na nadgorliwego pracownika, bo w przeciwnym wypadku mogłaby...
01/11/2019 12:14   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2023-10-21 00:25   
sauvi - Profil sauvi
Warto wybrać się na południe Maroka, a nie do Agadiru i Marakeszu, aby odczuć gościnność tubylców i prawdziwą, a nie udawaną egzotykę.
gość_4b520 2019-11-07 10:12   
gość_4b520 - Profil gość_4b520
O Agadirze to sama prawda.Najgorsze miejsce w Maroku gdzie można trafić.Okolice również nieciekawe.Na każdym kroku komercja,wszystko pod turystę.Zero klimatu Maroka,spodobać się może tylko tym co nigdzie nie byli i dla nich spacerek po promenadzie,drink przy basenie i nie wymagające kondycyjnie wycieczki po okolicy wystarczą.To miejsce najczęściej wybierają zorganizowani turyści z biur podróży jadąc tam na leżing.Do tego celu lepiej nadają się miejsca w Europie,w wielu jest ładniej i taniej.
Maroko ma bardzo wiele do zaoferowania,pustynię ,wąwozy,oazy,góry,klimatyczne miasta,ale to wszystko jest daleko od Agadiru.
gość_4b520 2019-11-06 13:26   
gość_4b520 - Profil gość_4b520
Trzeba nie oszczędzać na wszystkim to i wrażenia będą inne.Maroko to nie jest tani kraj .Jak ktoś myslał,że objedzie go za 2 Euro i bedzie miał królewski serwis to nie.Rzygać się chce jak jedni drugim doradzają spanie na dachach ,w chatach u obcych ludzi,autostopa ,wycieczki za połowę ceny.Jak wybieracie takie cebulakowe podróżowanie to czego się spodziewacie.Maroko jest piękne,a oprócz biedy jest takie bogactwo,takie domy,że w kilka życ na nie nie zarobicie.Trochę otwartości na świat ,asertywności,trochę więcej kasy wydane na podróż i będzie ok
admin 2019-11-05 12:23   
admin - Profil admin
Każdy podróżnik ma inne doświadczenia, inną percepcję, na co innego zwraca uwagę. Każda relacja jest osobista i subiektywna, nie narzuca ona nikomu co jest ładne a co brzydkie, co warte zobaczenia a co nie. Pokazuje odczucia jednostki i tak ją należy traktować.
gość_ab223 2019-11-04 15:31   
gość_ab223 - Profil gość_ab223
gość_1573c, masz rację. Lepiej jedź nad polskie morze albo w góry... normalnie luksusy za psie pieniądze i ci lokalnie biznesmeni...
gość_1573c 2019-11-03 13:10   
gość_1573c - Profil gość_1573c
Uważam artykuł za dobrze napisany. Cała Afryka pòłnocna to syf i malaria.
Wszyscy tylko czekają by oskubać europejskich turystòw, fałszywi ludzie, zero skrupułòw.
Wolę wydać moje pieniądze gdzie indziej, tam na pewno nie.
gość_36956 2019-11-02 18:49   
gość_36956 - Profil gość_36956
Maroko to “relatywnie wysoki standard” “cudnie” pewnie jestescie takimi samymi ludzmi, jak ten caly kraj. Bylem w Fez i Meknes to samo. W fez dzieci w medynie w 40 stopniowym upale bawia sie W fekaliach. Woda ma posmak metaliczny, wszyscy was chca oszukac, rozwalajace sie budynki, ceny jak w Paryzu. Jak nielubicie higieny a lubicie robactwo jak wszy, pluskwy i fekalia to drogo wolna. Powinni was wszystkich amatorow robactwa, fekaliow i pustostanow plzamykac - mam Ziobro sie tym zajmie !

Pozdrawiam !
gość_0bd5b 2019-11-02 17:29   
gość_0bd5b - Profil gość_0bd5b
Patrząc z perspektywy ponad 100 krajów, które odwiedziłem, Maroko jest dla mnie krajem ciekawym, a przy tym bardzo "łatwym" i przyjaznym w zwiedzaniu. Z jednej strony to zupełna egzotyka (inny kontynent, religia, kultura, zabytki), a z drugiej strony - standard kraju jest relatywnie wysoki. Odwiedziłem Maroko kilka razy i zawsze byłem zadowolony. Szkoda, że autor wybrał tak mało ciekawą trasę zwiedzania. Agadir i Casablanka są mało interesujące. Być może, gdyby zamiast nich, odwiedził np. Fez, Meknes czy Szafszawan wrażenia miałby inne.
gość_1283f 2019-11-02 15:18   
gość_1283f - Profil gość_1283f
Ja jestem odmiennego zdania, odwiedziłam Maroko w marcu tego roku, było cudnie, natrętow nie było a jeśli już się pojawiają to po prostu nie zwracam na nich uwagi o tyle, plaża w Agadirze przepiękna, szeroka, widoki superrr, polecam
gość_6a588 2019-11-02 09:18   
gość_6a588 - Profil gość_6a588
Bardzo dobry i rzetelny artykuł.
gość_c9d58 2019-11-01 16:28   
gość_c9d58 - Profil gość_c9d58
Prawie jak u nas w Krakowie
gość_5f58a 2019-11-01 15:45   
gość_5f58a - Profil gość_5f58a
Fajny artykuł. Wynika z niego, że Maroko to taki Egipt light. Czytając go, przypomniał mi się mój wyjazd do "kraju faraonów" i podobne rzeczy, które tam przeżyłem, tylko że na bardziej hardkorowym poziomie.
gość_af017 2019-11-01 15:17   
gość_af017 - Profil gość_af017
i nigdy więcej do Tunezji jeden wielki syf, tak to też moja subiektywna europejczyka opinia.
Fajny reportaż, wiem gdzie nie jechać.
gość_36956 2019-11-01 15:07   
gość_36956 - Profil gość_36956
Maroko to prawdopodobnie jedyny kraj z posrod 50+ ktore odwiedzilem i do ktorego bym nie wrocil. Autor bardzo delikatnie to opisal, ale jest to zasadniczo zbiezne z tym co ja przezylem (nie liczac inwazji pluskw i syfu). Kto co lubi, oczywiscie, jedni powiedza ze piekny kraj bo znalezli ludzi co ich nie oszukali, ale prawda jest taka ze srednio da sie wypoczac jak nie mozna przystanac bez nagabywania, a uciazliwi ludzie chcacy cos wam spezedac beda was zaczepiac w knajpie podczas posklku i chodzili za wami wieczorami w waskich uliczkach. Osobiscie nie polecam, biorac pod uwage skale naciagania ludzi z Europa to dla mnie maroko bylo b. drogie. Lepiej pojechac gdzies gdzie sie da przyjemnie odpoczac i smacznie zjesc bez rewolucji zoladkowych.
gość_d6d91 2019-11-01 14:56   
gość_d6d91 - Profil gość_d6d91
A ja akurat zgadzam się z opinią autora. Oczywiście są małe miasteczka, które są bardziej kameralne i klimatyczne ale to co się dzieje w Marakeszu... Istne naciągactwo i traktowanie turysty jak chodzącej skarbonki. Oczywiście są też wspaniali, mili ludzie, którzy opowiedzą o mieście, zaproszą na herbatkę, ale to wyjątki, ogólne wrażenie większości niestety zostaje.
admin 2019-11-01 14:05   
admin - Profil admin
Nikt nikogo nie zniechęca. To subiektywna opinia autora, a każdy podróżnik powinien wyrobić sobie własne zdanie.
gość_1d2c3 2019-11-01 13:02   
gość_1d2c3 - Profil gość_1d2c3
Szkoda ze negatywnie nastawiacie ludzi do odwiedzenia Maroka. Wystarczy unikac duzych miast i wrazenia moga byc zupelnie inne. Ludzie przemili, przyjazni i nikt nie chce nikogo oszukac. Polecam Essaouire i okolice. Piszcie obiektywnie i dajcie czytelnikom samemu wyciagnac wnioski z artykulu...kazdy ma swoj rozum i swoje oczekiwania. Co dla jednego jest nie do akceptacji bedzie codziennoscia dla drugiego.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy