Analiza: W Singapurze wszystko zależy od organizacji

Analiza: W Singapurze wszystko zależy od organizacji LOT od 15 maja 2018 r. będzie wykonywał najpierw trzy loty tygodniowo, a potem cztery z Warszawy do Singapuru. Będzie to czwarte dalekodystansowe połączenie przewoźnika do Azji, po Tokio-Naricie, Seulu-Incheon i Pekinie, oraz piąte w ogóle w tym kierunku (uwzględniając średniodystansowe loty do Astany). Singapur to kierunek prestiżowy, ważny biznesowo i z dużym...
01/12/2017 09:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_723f6 2017-12-06 19:40   
gość_723f6 - Profil gość_723f6
dlaczego LOT w czasie tych 7h nie mógł by polecieć dalej na Bali tak jak KLM lub do Dżakarty jak Air France ???
jjemiolo 2017-12-06 19:07   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@20cdb: Nie ma powodu by sie z Toba nie zgadzac ale czy nie myslisz ze sa tez ludzie, jak sam stwierdziles na zakonczenie, dla ktorych jedna przesiadka zamiast dwoch miedzy Australia a Polska bedzie miala wieksze znaczenie niz mozliwosc wypicia innego wina lub zaoszczedzenie $50 u kogos innego. Przy dlugiej podrozy jej skrocenie nawet o godzine czy dwie ma ogromne znaczenie. Rozklad LO do/z SIN jest korzystny do/z Polski i na tranzyty i sadze ze bedzie to dobre polaczenie. Calkowicie sie jednak zgadzam ze powodzenie zalezec bedzie od mozliwosci wynegocjowania taryf dolotowych z/do SIN na Azje i Oceanie.
gość_20cdb 2017-12-06 02:16   
gość_20cdb - Profil gość_20cdb
Osobiscie mysle, ze loty do Singapuru to bardzo zly pomysl. Mieszkam od 30+ lat w Australii I chcialbym latac do WAW Lotem ale Lot jest generalnie slaba linia. Latalem po calym swiecie ze wszystkimi liczacymi sie liniami I Lotu tam brak. Moje ulubione to : Qatar, Emirates, Etihad I linie azjatycki jak Singapore Airlines, Cathey lub nawet Thai. Maja lepsza flote, duzo lepszy servis I co sie teraz najbardziej liczy ceny !!! W wielu wypadkach np. wybieram nawet te, ktore sa o $50 tansze. Tak robia praktycznie wszyscy w Australii -"value for money". Oczywiscie kupuje sie przez internet. Oceniajac flote, nasze Lotowskie 787 - na bardzo dlugich trasach z Australi sa po prostu ciasne w economy class. Wielokrotnie latalem. Z Australii kupuje cie jeden!! , laczony bilet do Europy. To oznacza dobra siatka code shering - Lot jej nie ma. Servis - ja osobiscie lubie popic objad dobrym winem (nie nie jestem nadmiernym smakoszem). Lot tego dobrego wina nie serwuje darmowo w economy. Kupujac bilet , jak juz nadmienilem o $50 taniej to nie wydam tej sumy lub wiecej na zakup drinka na polkadzie Lotu. Zdecydowanie wybiore inne linie. Co pozytywnego, chyba to ze bedzie tylko jedno ladowanie w Singapurze w drodze do Warszawy !!! Zycze Lotowi jednak powodzenia. Polski Kangur.
gość_ec29c 2017-12-02 22:40   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@TravelFan

Robisz wrażenie bardzo inteligentnego i kulturalnego dżentelmena tzw. starej daty.

@lysypiotr76

Mam nadzieję, że wiesz co tak naprawdę napisałeś...
lysypiotr76 2017-12-02 21:32   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Chyba LOT otwiera połączenie z Singapurem nie do końca będąc usatysfakcjonowanym tym kierunkiem. Patrząc na ilość pasażerów latających z WAW tranzytem przez inne lotniska do Singapuru, są inne azjatyckie kierunki z większym potencjałem. Mam wrażenie że LO miał inne plany ale biurokracja i opór innych większych graczy latających na trasach Europa-Azja zmusiły narodowego przewoźnika do takiej decyzji.
gość_9e52c 2017-12-02 21:14   
gość_9e52c - Profil gość_9e52c
@salesmenpolska, jeśli LOT wyleci wcześniej z SIN, to przyleciałby do WAW przed 6:00, czego zrobić nie może. Jeżeli miałby przylecieć do SIN później, musiałby wylecieć z WAW później niż 23:00, czego zrobić też nie może. Dlatego skazany jest na postój w SIN. Za to godziny lotów są obecnie świetne, do Azji zdecydowanie najwygodniej leci się nocnymi rejsami.
gość_ccf8d 2017-12-02 19:53   
gość_ccf8d - Profil gość_ccf8d
Jeżeli samolot ma stać 7h w SIN, to może lepiej byłoby dodać do tego jakiś kolejny człon lotu? Np. WAW-SIN-KUL? Nie wiem czy to ma sens, nie jestem ekspertem ale chyba lepiej żeby samolot latał niż stał?
salesmenpolska 2017-12-02 19:20   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Artykul nie bierze pod uwage linii arabskich. Moj kolega lecial do Singapuru z Monachium ale wybral Qatar gdyz oferuje serwis nieosiagalny dla Lufthansy mimo ze na codzien lata LH. Serwis na pokladzie LOT ma super zwlaszcza personel ale juz punktualnosc i solidnosc duzo gorsza.. Ale Singapur to ogolnie mysle ze dobry wybor i trzymam kciuki za code share! Thai, NZ, Qantas, Virgin Pacific. PS - Zapraszam na blog FlyDonkey.pl - stworzmy razem miejsce gdzie bedziemy udostepniac notatki z podróży lotniczych!
salesmenpolska 2017-12-02 19:15   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Nie rozumiem: dlaczego Lot potrzebuje az 7h zamiast 3h w Singapurze aby przygotowac powrot? Czy to ograniczaja jakies przepisy?
TravelFan 2017-12-02 11:33   
TravelFan - Profil TravelFan
Drodzy komentujący często z uwagą czytam wasze komentarze traktując je jak dopełnienia artykułu i to jest fajne. Myślę sobie jednak że troszeczkę się zagalopuwujecie , Czepiają się słówek autora artykułu i bezrefleksyjnie krytykujac to co piszę. To jest takie niefajne, takie małostkowe, takie polskie. Nie mówię by dodatkowymi informacjami nie dopełniać artyku, bądź zwracać uwagę typu „ warto jeszcze pamiętać o tym czy o tamtym, zwrócić uwagę na to czy na tamto”. Kierunek który część z was przybiera w komentowaniu naprawdę nie jest konstruktywny, a bardziej pokazuje jakiegoś rodzaju kompleks, daje upust jakieś frustracji by komuś dopiec, wbić szpileczkę, pokazać że jest debilem. Jeszcze raz podkreślam krytyka jest oczywiście wskazana, ale styl w jaki krytykujemy też może być różny. Namawiam do refleksji.
Sam czasami mam pokusę wbić komuś szpileczkę, szczególnie gdyż na co dzień pracuje z Krakusami, którzy są mistrzami świata złośliwości i odwracania kotka ogonkiem, co na tym forum także widać. Staram się jednak tego nie robić, chociaż pewnie z krytykujecie mnie teraz zrobiłem właśnie szpileczkę Krakusom.

Sam artykuł oceniam jako bardzo ciekawy i zgadzam się z głównymi tezami. Uważam że to jeden z lepszych artykułów stad nim czasie na pasażer. Gratuluję. Faktycznie jest tak że wydaje się, że bez współpracy z inną linią na coacha, to połączenie raczej nie wypali. Nie mam pojęcia faktycznie jak idzie LA, Ale gdzieś chyba czytałem że mają wypełnienie w okolicach 73 do 75%, co nie byłoby najgorsze współczynnikiem, ale oczywiście mówimy o ostatnim lecie, z definicji z okresem lepszym.
gość_5f6a9 2017-12-02 10:24   
gość_5f6a9 - Profil gość_5f6a9
Mnie interesuje jedna kwestia... miesięczny ruch z Polski do Singapuru to jakies 8000 paxów. Z czego 4500 jest z GDN. Jest to absolutny fenomen, ponoć wynikający z siły gospodarki morskiej Gdańska.
Ale do meritum - rzut oka na rozklad pokazuje, że doloty do SIN na trasie GDN-WAW i z powrotem będą realizowane jednymi z najbardziej obciążonych rotacji (poranny lot z WAW do GDN i ostatni lot z GDN do WAW). Bez wrzucenia na te rotacje 738 raczej sie nie obejdzie. A jest o co walczyc, bo wbrew pozorom LOT z GDN do SIN najszybszy nie będzie. Wyprzedza go o kilka minut Finnair via HEL.
gość_80a93 2017-12-02 00:24   
gość_80a93 - Profil gość_80a93
@gm1975:

"Singapur to autorytarne państwo-miasto, gdzie wszystko jest zorganizowane perfekcyjnie."

Chyba nie, skoro to jest pierwsze zdanie. Na portalu lotniczym!
gm1975 2017-12-01 18:42   
gm1975 - Profil gm1975
" kraj ten jest już na bardzo wysokim poziomie rozwoju i szybszy wzrost nie jest możliwy"

Ktoś nie powinien weryfikować takich bzdur przed publikacją?
mmsyd 2017-12-01 15:36   
mmsyd - Profil mmsyd
W *A jest tez Thai Airways. Moze wystarczy code-share z TG nawet na jednej trasie SIN>BKK zeby wypelnic samolot? Jesli LH blokuje polaczenia LOTu z SQ i NZ to moze chociaz z Thai sie uda?
SAS ma z nimi codeshare do Australii, lecialem na jednym bilecie z SAS z przesiadka na Thai HEL>ARN>BKK>SYD (po awarii A350 Finnair, mialo byc HEL>SIN>SYD)
W analizie nie ma mowy o tajskich liniach, czy ktos wie czy to mozliwe, czy SAS ma taka pozycje jak LH?
Po ogloszeniu lotow Scoot do Berlina bez code-share bedzie jeszcze trudniej. Mam z nimi lot HDY>SIN i SIN>SYD w ScootBiz w styczniu, cena 30% mniej niz PE z Qantas...Chcialbym poleciec LOTem, np. w PE SIN>Polska ($2k RT) ale moze sie okazac ze TR bedzie mial podobne ceny za SYD>TXL..
Jakich pasazerow LOT chce na tej trasie? Turystow, biznes (18pax w J...)?
usuniety 2017-12-01 11:46   
usuniety - Profil usuniety
gość_ec29c jest jednak niezawodny i wcisnął Kraków również pod tekstem o lotach do Singapuru. ;-)
gość_ec29c 2017-12-01 11:28   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
SIN i LAX na 99% przyniosą straty. Generalnie LOT w ogóle nie powinien pakować się na trasy z rotacjami powyżej 24 godzin.

Wyjątkiem jest Tokio, Japonia to jeden z największych inwestorów zagranicznych: na liście PAIZ jest 75 firm japońskich.

Jeśli LOT miał wielką potrzebę latania do Kalifornii to jedynym lotniskiem na którym miał szansę na zyski jest San Jose. Tam lata tylko BA, a nasz region jest generalnie informatyczny. A do wielu firm jest bliżej z SJC niż SFO lub OAK.

Oczywiście likwidacja 30-krotności może doprowadzić do końca branży IT w Polsce, ale gdyby LOT chciał latać na SJC to rząd mógłby się z twarzą wycofać z tego pomysłu. LOT mógłby dodatkowo wziąć dotację od Węgrów i od Krakowa za P2P kilka razy w tygodniu (myślę, że 50% kosztów latania w pierwszym roku za reklamę na stronie byłoby akceptowalne).
rafalm 2017-12-01 11:10   
rafalm - Profil rafalm
"gość_59d15 - Niestety cena od (LaterOrTomorrow) nie jest konkurencyjna. Z Emiratami 3000 do 3500 z LOT-em od 7000 wzwyz..."

Nie wiem skąd wziąłeś takie ceny. Sprawdzałem przed chwilą ceny LOTem na jakąś losową datą i pierwszy wynik jaki otrzymałem to niej niż 2700PLN.
rafalm 2017-12-01 11:01   
rafalm - Profil rafalm
Rotacja do LAX to raczej 28 godzin, a nie 26 jak wypomina "główny analityk" (w WAW też potrzeba około dwóch godzin na obsługę samolotu związaną z rejsem).
Do tego blokowanie samolotu w przypadku LAX jest chyba tez dłuższe niż w przypadku SIN. Polowa samolotów latających do LAX wraca do WAW po godzinie 18 i stoją do południa następnego dnia. To jest co najmniej czternaście godzin przestoju, a w SIN jest ich tylko pięć (po odjęciu dwóch związanych z obsługą po lądowaniu i przed startem).
Nocny postój w WAW można wykorzystać oczywiście na serwis, czego nie robi się raczej na lotniskach obcych.
gość_2b956 2017-12-01 10:36   
gość_2b956 - Profil gość_2b956
7 godzin postoju w Singapurze powinno chyba pozwolić na wydłużenie rotacji do Dżakarty lub Ho Chi Minh?
gość_59d15 2017-12-01 10:35   
gość_59d15 - Profil gość_59d15
Niestety cena od (LaterOrTomorrow) nie jest konkurencyjna. Z Emiratami 3000 do 3500 z LOT-em od 7000 wzwyz...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy