Nowe kabiny Singapore Airlines

Nowe kabiny Singapore Airlines Linia z Singapuru zdecydowała się na odświeżenie kabiny we wszystkich klasach w tym samym czasie. Na razie wiadomo, że nowe kabiny będą montowane we flagowych airbusach A380.  Spośród wszystkich zmian największe wrażenie robi nowa kabina pierwszej klasy. SuperJumbo zmieści na górnym pokładzie sześć apartamentów w konfiguracji 1-1. W środku pasażerowie znajdą...
03/11/2017 08:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2017-11-06 11:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z tą różnicą w cenie biletów to jak wiadomo jest różnie bo ceny się zmieniają. Teoretycznie jest możliwe by na danym locie był pasażer w ekonomicznej, który zapłacił więcej niż ktoś w klasie biznes (i to pomijając bilety-nagrody, za mile, etc)
Często jak sprawdzam ceny biletów to widzę, że bilet tam i powrót w ekonomicznej premium kosztuje tak jak biznes w jedną stronę + w drugą stronę ekonomiczna.Tak czasem właśnie latam. Osobiście uważam, że porządna klasa ekonomiczna tak do 9h (zwłaszcza jeśli nie w nocy) jest zupełnie ok, biznes przydaje się dopiero na dłuższych trasach. Więc np. dzielę podróż na pół i dodaję nocleg w hotelu na lotnisku przesiadkowym. Można przy okazji więcej zobaczyć. Co innego gdy ktoś jedzie służbowo i nie ma czasu...
Z moich lotów klasie pierwszej wnioskuję, że to już zbędny dodatek.
Natomiast gdyby istniała klasa premium z fotelami podobnymi do klasy biznes (mogą nie być całkiem płaskie i mogą być węższe) oraz z serwisem jak w klasie ekonomicznej to byłbym tym zainteresowany.
gość_9054b 2017-11-06 09:44   
gość_9054b - Profil gość_9054b
To wszystko zależy od bardzo subiektywnego punktu widzenia oceniającego. Ma to głównie związek z wartościowaniem wygody i kosztów. Ja osobiście latałem wszystkimi klasami podróży eco, eco premium, business oraz klasą pierwszą. Osobiście oceniam to tak: first vs. business - różnica w cenie do klasy pierwszej nie jest warta dopłacania takich pieniędzy; business vs. eco premium - różnica w cenie to klasy business nie jest warta dopłacania takich pieniędzy; eco premium vs. economiczna - różnica w cenie do klasy eco premium nie jest warta dopłacania takich pieniędzy. Jednakże ja nie mam wielkich oczekiwań związanych z wygodą. Nie mam wysokiego wzrostu, więc bez problemów mogę wyciągnąć nogi nawet gdy jest ciasno. Bez problemów zasypiam w pozycji siedzącej nawet w eco bez opuszczania fotela. Więc podsumowując mi eco w zupełności wystarcza. Natomiast żona po podróży w eco do Sydney już wymaga, by wyjazd do Nowej Zelandii był w biznesie. Ona akurat potrzebuje rozkładającego się fotela, bo inaczej ma kłopoty z zaśnięciem. Kłopot z eco premium jest natomiast innej natury - udostępnianie tej klasy przez linie lotnicze to biletów nagród za mile jest relatywnie ograniczone. Z kolei za mile całkiem korzystnie wypada klasa biznes. Klasę eco to czasem lepiej kupić za pieniądze, bo może wyjść taniej niż mile + podatki. Jednak to wszystko zależy już od konkretnej sytuacji i konkretnych rejsów.
krzysiekl 2017-11-06 08:56   
krzysiekl - Profil krzysiekl
marcowy: powinni mieć na lotniskach pokazowe fotele, żeby ludzie mogli to wypróbować bez ryzyka zakupu biletu na produkt z którego nie będzie się zadowolonym ;)
Jak dla mnie to duża różnica jest w przypadku klasy biznes (prawdziwej klasy biznes z łózkami rozkładającymi się do pozycji leżącej).
a tak to... czym to jest niby takie lepsze? Nogi w ekonomicznej zwykłej i tak mogę wyciągnąć (pod fotelem przede mną), na większej szerokości siedzeń ma jakoś bardzo nie zależy, posiłki są ok. (mówię o ekonomicznej w Emirates bo LH nie leciałem).
BTW Emirates podobno też kombinuje z wprowadzeniem ekonomicznej premium i niezbyt mi się to podoba. Obawiam się, że będą musieli zrobić na nią "miejsce" czyli pogorszyć ofertę w ekonomicznej i podnieść ceny w biznesie...
salesmenpolska 2017-11-05 20:10   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Piekne! Jakby ktos juz nimi lecial to zapraszam zlozyc relacje na FlyDonkey.pl
marcowy 2017-11-03 13:29   
marcowy - Profil marcowy
krzysiekl: miałem juz kilkukrotnie przyjemność lecieć na długich trasach w Economy Premium w LH: układ i komfort przynajmniej na zdjęciach podobny. Zaręczam, to nie jest niewielka różnica :)
krzysiekl 2017-11-03 09:19   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Uważam, że przy tak niewielkiej różnicy między klasą ekonomiczną i ekonomiczną premium nie ma sensu dopłacać do premium - chyba, że jakiejś bardzo niewielkie kwoty....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy