Europarlament za przywróceniem wiz dla Amerykanów

Europarlament za przywróceniem wiz dla Amerykanów Trzy lata temu Komisja Europejska ustaliła, że Stany Zjednoczone nie stosują się do zasad wzajemności w traktowaniu obywateli krajów Unii Europejskiej i wezwała władze tego kraju do zniesienia ograniczeń wizowych dla obywateli pięciu krajów unijnych: Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Polski oraz Rumunii. Komisja uznała, że fakt, iż Amerykanie mogą podróżować do Unii Europejskiej...
26/10/2017 11:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_39c5b 2017-10-30 11:56   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
@BlazejUK jesteś doskonałym przykładem tego, że wyjść ze wsi można, ale wieś z Ciebie nie wyszła. dobrze, że Ty szlifujesz język na co dzień, dogryzając rodakom, którzy budują swój, a nie cudzy kraj.
gość_fec89 2017-10-28 23:53   
gość_fec89 - Profil gość_fec89
Blazej UK, bardzo się śmieję z Polaków którzy wyjechali do UK i teraz rzucają takie coś "w obecnej sytuacji w Polsce bardziej Ci Ukraiński bedzie potrzebny niż angielski". Żal
Blazej UK 2017-10-28 10:04   
Blazej UK - Profil Blazej UK
P.S. @gosc 93357. Strasznie mnie cieszy ze znasz angielski i pragniesz bym Ci odpisywał w tym języku ponieważ chcesz go „szlifować”lecz wydaje mi się iż w obecnej sytuacji w Polsce bardziej Ci Ukraiński bedzie potrzebny niż angielski. Pozdrawiam.
Blazej UK 2017-10-28 09:50   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Zastanawia mnie skąd w Polakach tylke nienawiści do drugiego Polaka tyle plucia jadem jak widać w trzech komentarzech poniżej. Czy ktoś wam broni emigrować. Samoloty latają. A jeśli wam tak dobrze w Polce to czego do mnie skaczecie. Rozumiem ze tylko dzięki unii Polacy mogli emigrować. Dobrze ze USA czy Kanada tez są w unii europejskiej dlatego tylu ludzi tam wyemigrowało z polski i mamy taka liczna Polonię za oceanem. Zajmijcie się sowim życiem a ja sobie postoje w tych kolejkach po wizę po brexicie. Pozdrawiam.
gość_99f61 2017-10-27 15:21   
gość_99f61 - Profil gość_99f61
Blazej UK: dolacze sie do przedmowcow: jesli sie nie urodziles poddanym HRM E2 to jestes tam Blazeju z jukej tylko dlatego, ze miales paszport Unii.
Tworem z jak piszesz pijackimi psychopatami.
W ogole z tonu i stylu wypowiedzi proponuje wyprowadzke na Bialorus gdzie bedziesz chyba najszczesliwszy. Tam ciebie Unia nie dotyczy i bedziesz mial tylko przywileje kraju w jakim zamieszkasz.
gość_cd745 2017-10-27 09:56   
gość_cd745 - Profil gość_cd745
@Błażej Skąd tyś się chłopino urwał z takim myśleniem w XX wieku? Jak się w UE nie podoba - proszę Rosja czeka - tylko ostrzegam - to bilet w jedną stronę a o Twoich prawach człowieka też lepiej zapomnij. Tam nikt nie będzie się z Tobą patyczkował jak w tej przebrzydłej UE. Zresztą wkrótce sam się przekonasz - Brexit czeka za rogiem - pakuj manatki i wracaj do ojczyzny tyrać za 1/10 tego co masz, dzięki UE.
gość_93357 2017-10-26 23:11   
gość_93357 - Profil gość_93357
Blazej UK
Niech zgadne: jestes polskim Blazejem mieszkajacym w UK. Jesli to prawda, to tylko i wylacznie dzieki temu psychopatycznemu "tworowi zwanemu unia" jestes wlasnie kim jestes, dumnym bo-mi-sie-nalezy unijnym obywatelem z wszelkimi naleznymi prawami w innym panstwie Unii, a nie jakims postsowieckim bydlem maglowanym w krolewskiej ambasadzie i na krolewskiej granicy za wlasne 200 quidow. Zostan prosze pozaunijnym bialoruskim suwerenem, jak sie nie podoba, to od razu zobaczych jakich pieknych barw Twoje zycie w jukeju nabierze. Zreszta, Brexit i tak to zrobi, pewnie sie w kolejkach po permity z Indusami nastoisz, zycze Ci milego dnia.
No juz naprawde odrobina zdrowego rozsadku i zwyklej przyzwoitosci.
And if you reckon yourself more British than the Brits, I can repeat all that in English.
gość_3bbca 2017-10-26 22:05   
gość_3bbca - Profil gość_3bbca
gość_20949
Poczytaj trochę o zniesieniu wiz, zobacz kto o tym decyduje itp. następnie zacznij wypowiadać się na temat Trumpa, on sam nie nie zdziała.
gość_d6fe6 2017-10-26 16:08   
gość_d6fe6 - Profil gość_d6fe6
Nie ma czegoś takiego jak wiza unijna, natomiast są wizy Schengen. Inna sprawa, ze wielu Europejczykom (bynajmniej nie Polakom najczęściej) te pojęcia wydają się zamienne.
Blazej UK 2017-10-26 16:01   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Wroord. Tylko UK wychodzi na szczęście z unii wiec ten argument odpada a druga sprawa jest taka iż nie wiedziałem ze unia to już państwo i może wprowadzać wizy unijne. Wypalałem ze powinny to robić suwerenne panstawa a nie jakiś twór zwany unią z pijakami pychopatami i idiotami u władzy.
Blazej UK 2017-10-26 16:01   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Wroord. Tylko UK wychodzi na szczęście z unii wiec ten argument odpada a druga sprawa jest taka iż nie wiedziałem ze unia to już państwo i może wprowadzać wizy unijne. Wypalałem ze powinny to robić suwerenne panstawa a nie jakiś twór zwany unią z pijakami pychopatami i idiotami u władzy.
gość_20949 2017-10-26 15:39   
gość_20949 - Profil gość_20949
Prezydent Trump okłamał amerykańską Polonię, bo do dziś nie zniósł wiz dla Polaków! Ja chętnie poleciałbym turystycznie do USA, ale nie będę prosił ich o łaskę i jeszcze za to płacił sporą kwotę. Tak traktują najlepszych w Europie sojuszników!
gość_29954 2017-10-26 15:37   
gość_29954 - Profil gość_29954
Brawo za decyzję, jednak marne szanse, żeby rzeczywiście zawieszono ruch bezwizowy dla Amerykanów, na 99% któryś kraj to zawetuje i zostanie po staremu.
Niestety w polityce zasady mają znaczenie marginalne, o wszystkim decydują interesy, tutaj mamy tego rodzaju konflikt w stanie czystym: zasada mówi, że trzeba Amerykanom przywrócić wizy, ale interesy bogatych krajów zachodnich są takie, że trzeba Jankesom jak najbardziej ułatwiać wjazd do Europy, a więc nie trzeba geniusza, żeby dojść do wniosku, że ważniejsze są interesy i wszystko zostanie po staremu.
gość_95838 2017-10-26 15:29   
gość_95838 - Profil gość_95838
To bardzo dobra decyzja.
wroord 2017-10-26 14:58   
wroord - Profil wroord
Sama Polska nic by nie wskorala, byloby jak z Brazylia - wprowadzili wizy dla Amerykanow i US ma to w nosie. UE to co innego, wiekszosc Bankow w Stanach ma biura w Londynie i gdyby nagle musieli aplikowac o wizy wywarloby to nacisk na Kongres.
gość_af8c9 2017-10-26 13:27   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
już dawno przynajmniej Polska powinna stosować zasadę wzajemności w temacie wiz do USA
gość_6e905 2017-10-26 13:15   
gość_6e905 - Profil gość_6e905
a o tym jak uwalają wnioski z byle powodu??
gość_cd745 2017-10-26 12:10   
gość_cd745 - Profil gość_cd745
Pusty gest, który nic nie zmieni. Amerykanie zagrożą wprowadzeniem wiz dla wszystkich krajów UE i już widzę, jak kraje "starej" Unii czy nawet nasi "sprzymierzeńcy" z Grupy Wyszehradzkiej godzą się na utratę przywileju podróży bezwizowej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy