Pokładowe Wi-Fi nie jest już luksusem, a koniecznością

Pokładowe Wi-Fi nie jest już luksusem, a koniecznością Najnowsza, trzecia edycja corocznego badania “Inflight Connectivity Survey” wskazuje, że o ile dotychczas pasażerowie traktowali pokładową sieć Wi-Fi jako nowość lub luksusowy dodatek podróży, to 2017 r. przyniósł znaczącą zmianę. Obecnie ponad 60 proc. pasażerów uważa, że dostęp do internetu na pokładzie nie jest luksusem, tylko koniecznością. Wśród osób, które...
06/09/2017 10:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_83076 2017-09-07 23:08   
gość_83076 - Profil gość_83076
Zamiast pokładowego systemu rozrywki powinien być darmowy Wi-Fi dla wszystkich pasażerów. Oczywiście w zależności od klasy różne prędkości ściągania i wysyłania lub za dopłatą upgrade w prędkości przesyłu. Wydaje mi się że linie lotnicze by to mniej kosztowało a pasażerowie byliby bardziej zadowoleni.
gość_c3df9 2017-09-07 18:51   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
Fakt, ze x tysięcy czy nawet milionów pasażerów czegoś chce nie przesadza o konieczności wprowadzenia usługi. Równie dobrze moznaby takie badanie zrobić na temat palenia papierosów zwłaszcza na lotach międzykontynentalnych i zapewne zgodnie z wynikami w samolotach trzeba byłoby zamontować palarnie. I pomimo, ze palarnie sa od lat lotniskowym standardem, to jakos mozna znaleźć lotniska, na których nie ma miejsc dla palaczy po kontroli bezpieczeństwa...
kemot97 2017-09-07 18:48   
kemot97 - Profil kemot97
kazdy ma prawo do wlasnego zdania, jednakze arytkul napisany jest w takim tonie wskazujacym ze to absolutna koniecznosc podczas lotu. A moja opinia jest taka, ze ani to koniecznosc ani luksus, po prostu dodatek do uslugi bez ktorego mozna odbyc spokojnie lot. Pozatym badanie badaniem - nie wiemy nic na temat metodologii ani ankiety, wiec jesli bylo pytanie w stylu: Czy uwazasz ze wi-fi powinno byc dostepne na pokladzie samolotu podczas lotu, ile odpowiedzi bylo by negatywych?

Jesli chodzi o wzmianke w artykule nt biznesmenow to tez ma ona wlasnie taki smiesznawy wydzwiek - internet jest wazny szczegolnie dla podrozujacych biznesowo i dalej ze 38% tychze przeglada social media... :-). Ja mam nadzieje ze internet nie bedzie az tak powszechny w Europie jak np w Azji (bo glownie o tym rynku mowi arytykul, gdzie praktycznie czlowiek rodzi sie juz w telefonem w reku) - chyba nie wytrzymalbym podrozy gdzie ktos obok robi videkonferencje na skype a z drugiej storny ktos drze sie do sluchawki przez whatsapp'a :-)
usuniety 2017-09-07 17:13   
usuniety - Profil usuniety
@kemot97 - Każdy ma prawo do własnej opinii na temat tego, czy dostęp do internetu na pokładzie jest koniecznością czy nie, jednak wyniki badań przeprowadzonych na 9 tys. pasażerach to coś, z czym trudno dyskutować. Oczywiście, niektóre linie lotnicze mogą uważać, że internet nie jest opłacalny, jednak szybko mogą też zacząć się zastanawiać, czy opłaca się nie oferować takiej usługi.

To, do czego pasażerowie używają internetu, czy jest to związane z pracą czy nie, nie ma znaczenia, system IFE też nie jest produktywny. Niedawno gazeta "Southern China Morning Post" zamieściła opinię pewnego profesora, który stwierdził że na lotach do Chin widzi jak biznesmeni oglądają filmy na IFE, a powinni czytać książki o filozofii Konfucjusza lub historii Chin, tak by zrozumieć ten kraj. Skądinąd słuszna uwaga, nie uważasz?
kemot97 2017-09-06 16:36   
kemot97 - Profil kemot97
a ja sie nie zgadzam ze jest koniecznoscia ;) To ze 60% ludzi odpowiedzialo ze jest to dla nich konieczne oznacza tylko tyle ze podczas lotu mogli by siedziec na fejsie i instagramie zamiast nudzic sie jak mopsy podczas lotu. Gdyby wifi bylo koniecznoscia to by zapewne wszystkie linie lotnicze takowe oferowaly, a tak nie jest. Sa nawet linie ktore otwarcie mowia ze nie widza sensu instalowania wifi w swych samolotach (Ryanair). Poza tym dla mnie dziwnym jest stwierdzenie ze iles tam procent pasazerow wybiera polaczenie tymi liniami ktore maja w swojej ofercie wlasnie wifi - z europejskich linii przychodzi mi na mysl tylko Norwegian i nie sadze ze ci respondenci wybieraja ta linie bez wzgledu na to jaka trasa trzeba leciec...
Ale najlepsze bylo na koncu: ''Dostęp do internetu jest szczególnie ważny dla pasażerów biznesowych. (...), 38 proc. odwiedza portale społecznościowe'' - teraz wiemy czym ponad 1/3 biznesmenow zajmuje sie w pracy :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy