Raport: Kuriozalna płatność za płatność

Raport: Kuriozalna płatność za płatność "Płatność za płatność", "płatność za rezerwację" to chyba najdziwniejsze pozycje w cennikach tanich linii lotniczych i jak się okazuje - tylko i wyłącznie linii lotniczych. Nikt z nas nie wyobraża sobie przecież dodatkowej opłaty za płatność przy użyciu karty płatniczej w restauracji, markecie czy na stacji benzynowej. Dlaczego więc liniom lotniczym wolno więcej? Dlaczego...
26/05/2011 19:28   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
b747400er 2011-05-30 16:06   
b747400er - Profil b747400er
Rowniez w plusgsm obowiazuje platnosc za platnosc i to dokonywaną w ich wlasnym salonie... plusowi kasy prowadzi jakas inna firma i oplate (2 PLN) za ich usluge przeniesiono na platnika - co jest rowniez kuriozalne.
robinson65 2011-05-30 12:01   
robinson65 - Profil robinson65
Pan Wiśniewski (członek zarządu oraz dyrektor pionu sprzedaży detalicznej First Data Polska) opowiada bzdury. W Warszawie kasy samorządu terytorialnego (urzędy dzielnic, straż miejska) oficjalnie pobierają opłatę z płatność kartą (chyba 1,69%) zgodnie z pisemna informacją przyklejaną do okienek kasowych.
dzyga 2011-05-30 08:23   
dzyga - Profil dzyga
dzięki ;)
that 2011-05-29 21:53   
that - Profil that
Tak
dzyga 2011-05-29 18:14   
dzyga - Profil dzyga
Czy orientuje się ktoś może czy karta BZWBK paypass prepaid daje możliwość płacenia w Ryanairze bez prowizji za kartę ?
orro 2011-05-29 13:19   
orro - Profil orro
Piotrek737, chodziło mi tylko o to, że jeśli zabroni się przewoźnikom pobierania kasiory za płatność kartą, to i tak znajdą sposób, żeby od nas to sianko wyciągnąć. W ostateczności polecą w górę ceny biletów. W przyrodzie nic nie ginie, i w tym kontekście pisałem o walce z wiatrakami.
admin 2011-05-27 11:52   
admin - Profil admin
humbak: użyłem "pustej" Visy Electron ;-)
michalb 2011-05-27 11:39   
michalb - Profil michalb
admin, dla mnie jako pasażera najważniejsze ze tej opłaty niema a już się balem ze to zmienili w ciągu ostatniego tygodnia ;-) . Dzieki za poprawienie błędu.
humbak 2011-05-27 11:06   
humbak - Profil humbak
adminie, to dokąd sobie lecisz EI? :o)
humbak 2011-05-27 11:01   
humbak - Profil humbak
driverze, miało być "Ty sobie to poczytałeś", ma się rozumieć.
humbak 2011-05-27 11:00   
humbak - Profil humbak
driverze: Zasada Pacem et circensses działa od wieków. Ty sobie to poczytałem post factum z miłymi wrażeniami przy kawce, a ja obserwowałem na żywo niczym senator w Koloseum zmagania dwóch gladiatorów. Czas jednak było pokazać palec... Czy sieciarz z wąsem jeszcze żyje? :o)
admin 2011-05-27 10:26   
admin - Profil admin
michalb: przeprowadziłem "zakup testowy". masz racje, system jest tak skonstruowany że dopiero po podaniu numeru karty i na dodatek ==sprawdzeniu jej poprawności== odejmuje kwotę opłaty manipulacyjnej w wysokości 25 zł/pax/lot. Dość zakasujący sposób, niespotykany u innych przewoźników, ale rzeczywiście tak w EI działa. Dodatkowo mylne tłumaczenie, wg którego opłata nie jest pobierana przy wylotach z US i CA przy płatności VE sprawiło, że ujęliśmy VE jako kartę pełnopłatną.
piotrek737 2011-05-27 09:42   
piotrek737 - Profil piotrek737
człowiek poszedł spać a tu rano 6 stron do poczytania :D orro: dlaczego w Polsce musimy marudzić, że to walka z wiatrakami? Ludzie wygrywają różne sprawy, o których inni powiedzieli tak jak Ty ;)
2011-05-27 09:40   
 - Profil
Poranna kawa smakowała trzykrotnie lepiej niż zwykle, czytając tę jatkę a najlepszy był finał. I jatki, i kawki. Niezła wpadka pieniaczy :D
gregory 2011-05-27 09:22   
gregory - Profil gregory
Jest dokładnie tak jak pisze humbak. A Wy jak dzieci, zamiast sprawdzić na stronie symulując zakup to się spieracie przez pół nocy.
humbak 2011-05-27 03:28   
humbak - Profil humbak
Nie chcę Wam za bardzo przerywać, ale w EI jest zdaje się tak, że faktycznie opłata za płatność się pojawia w procesie rezerwacji, ale na samym końcu ona znika, kiedy wybierze się Visa Electron i kliknie klawisz płacenia. Dziwnie zbudowany system, ale własnie tak to dziwacznie zachodzi. I w ostatecznym rachunku pasażer nie płaci za płatność jeśli płaci VE, ale aby się o tym przekonać tak na sucho, to trzeba... kupić bilet.
michalb 2011-05-27 02:41   
michalb - Profil michalb
4techu , ale się rozpisał a chyba mówiłeś już dobranoc ,jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz, to taka dobra rada na przyszłość ,już kilka razy sparzyłeś pupe pisząc głupoty. Jeszcze raz proponuje żebyś zadzwonił do Aer Lingusa a tam otrzymasz odpowiedz .
4tech 2011-05-27 02:34   
4tech - Profil 4tech
michalebe, w przeciwieństwie do Ciebie nie mam z tym problemu. Natomiast Ty owszem ( tak jak z j.polskim którego tez zarzuciłeś że nie ma) a jednak jest. tak i w tym przypadku jest tak samo. Opłata jest a Ty twierdzisz że jej nie ma. no cóż opłata w systemie EI działa na zasadzie "pojawiam się i znikam" dla wybranych. Dla wszystkich jest a dla michalabe nie ma. Ba nawet znika! W ostatnim etapie rezerwacji! Oczywiście cena tez sie zmienia Michalebe? i jest niższa o tę opłatę ma się rozumieć? czyli wg. Michalab, cena za lot wynosi OW 125 PLN ( wliczona opłata za kartę) natomiast w momencie płatności, płacimy 100 PLn bo 25 PLN nam znikło w magiczny sposób? O kurczę to super chyba zacznę latac tylko i wyłącznie EI np na trasie: BRS-DUB-WAW-DUB-BRS! będzie o paręnaście złotych taniej jak u konkurencji dzieki " znikaniu opłaty" za karte za osobe za odcinek. Alleluja!
michalb 2011-05-27 02:09   
michalb - Profil michalb
miało być Ciebie
michalb 2011-05-27 01:56   
michalb - Profil michalb
humbaku a ja Cie nie kocham , znasz 4techu on choć nie ma racji to będzie stawał na głowie żeby udowodnić swoja tezę ,
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy