Izraelskie linie nie mogą prosić kobiet o zmianę miejsca z przyczyn religijnych

Izraelskie linie nie mogą prosić kobiet o zmianę miejsca z przyczyn religijnych Cała historia przydarzyła się Renee Rabinowitz dwa lata temu na pokładzie samolotu  El Al podczas podróży z Newarku do Tel Awiwu. Cała sprawa wydarzyła się w klasie biznes. Jeden z pasażerów przed startem poprosił stewardessę, aby zaproponowała kobiecie inne miejsce. Zdziwiona Rabinowitz zapytała o powód,...
26/06/2017 08:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_c64a1 2017-06-26 19:47   
gość_c64a1 - Profil gość_c64a1
Gość_401e8
Po pierwsze: sam powiedziałeś - na ziemię. Przyznaj, że jest różnica jak ktoś napluje na ziemię (czyli chodnik, trawnik itp.) a na podłogę - wykładzina w samolocie, czy gdzieś na terenie lotniska. Oba zachowania są niekulturalne, jednak to drugie jest skrajnie chamskie.
Po drugie: to, co zrobiles, jest typowym odwracaniem kota ogonem. Wspomniane przeze mnie zachowanie ortodoksyjnych żydów niestety jest nagminne. Ty natomiast przeciwstawiasz mu też karygodne, jednak incydentalne zachowanie katolików (I nie wiem dlaczego mówisz tylko o katolikach, a nie też np. o ateistach, muzułmanach, buddystach, amiszach;) itp. - nigdy nie widziałeś, żeby oni się tak zachowywali? Oraz według jakich wytycznych odróżniłeś katolika od nie-katolika).
Po trzecie: moja wypowiedź odnosiła się stricte do wątku z artykułu i traktowała głównie o możliwości przesadzania pasażera przez załogę. Ty się do tego wcale nie odniosłeś, tylko zacząłeś (i skończyłeś) na porównaniu żydów i katolików. Co zatem sądzisz o sednie sprawy: Abstrachując od wyroku Sądu, załoga miała prawo poprosić o zmianę miejsca, czy nie?
teemu 2017-06-26 19:14   
teemu - Profil teemu
@c644a1: jeśli pasażerowi nie odpowiadało towarzystwo innych, to mógł poprosić personel o wskazanie innego miejsca dla siebie samego.
gość_401e8 2017-06-26 16:26   
gość_401e8 - Profil gość_401e8
NIe raz i nie dwa widziałem wielu katolików, którzy też potrafią pluć na ziemię, charczeć, czy smarkać....
gość_c64a1 2017-06-26 14:42   
gość_c64a1 - Profil gość_c64a1
Wiele razy miałem styczność z ortodoksyjnymi żydami i nigdy nie było to dla mnie miłe doświadczenie. Ich kultura to kompletny brak kultury (w naszym rozumieniu) - nie sprzątają po sobie, smarkają, plują na podłogę... Jestem więc daleki od bronienia ich.
Tym razem muszę jednak nie zgodzić się z wyrokiem. Nie rozumiem dlaczego załoga nie może w takiej sytuacji POPROSIĆ (tudzież ZAPYTAĆ) o zmianę miejsca. Jeżeli pasażerka nie zgodziłaby się na taką zmianę, wówczas rzeczywiście nie możnaby jej tego nakazać - dopiero to byłaby dyskryminacja. W przeciwieństwie do zwykłej prośby.
*Chyba że prośba brzmiała mniej więcej w ten sposób: "ten pan nie życzy sobie siedzieć obok kobiety, dlatego też proszę się przesiąść". Ale wówczas nie powinniśmy tego rozpatrywać jako prośbę, a raczej polecenie. I takowe jest noedopuszczalne.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy