Ryanair: Z Krakowa i Wrocławia do Lwowa

Ryanair: Z Krakowa i Wrocławia do Lwowa Ryanair poinformował, że od sezonu zimowego, czyli od końca października uruchomi loty z dwóch ukraińskich lotnisk - Kijowa-Boryspolu i Lwowa. Lwów - Wrocław  Lwów - Kraków  Ze stolicy Ukrainy linia poleci do Londynu-Stansted (pięć razy w tygodniu), Sztokholmu-Skavsty (cztery razy w tygodniu) oraz Eindhoven i Manchesteru (po trzy razy w...
15/03/2017 10:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wroord 2017-03-16 20:08   
wroord - Profil wroord
FR zobaczyl ze W6 dosc dobrze sobie radzi na Ukrainie to teraz chce ich wykosic. Zobaczymy jak im to pojdzie, bo W6 ma juz wyrobiona pozycje na tym rynku.
gość_fda02 2017-03-16 10:46   
gość_fda02 - Profil gość_fda02
Czy ktoś wie jak to jest w końcu? Wczoraj portale ogłaszały, że Ryanair będzie latał z Kijowa Zhuliahny a w systemie rezerwacyjnym jest Boryspol. To jak to jest w końcu?:) Jest to o tyle dziwne, że żadne lotnisko nie ogłosiło na swoich profilach facebook ani na stronach, że ma te loty. Jedynie Zhuliahny chwaliły się przedwczoraj, że Ryan u nich lądował. To jak? :)
gość_8ee3a 2017-03-16 10:19   
gość_8ee3a - Profil gość_8ee3a
Z Poznania Ateny,Castellon,Bilund i Oslo + Madryt, Tel Aviv, Ovda :D
Zed 2017-03-16 07:58   
Zed - Profil Zed
Z Kijowem zapewne FR jeszcze gada, dlatego nie obwieścili kierunku, co wkrótce raczej i tak nastąpi.
Ukrainę zjeździłem wzdłuż i wszerz i cieszę się, że w końcu LC wchodzą na ten rynek.
Z KRK spodziewałbym się Kijowa szybciej niż później, tak samo Lwowa z Gdańska.

RZE do Lwowa nie ma racji bytu, ale Kijów w przyszłości, jak FR dostanie odpowiednią sumę, myślę, że mógłby się sprawdzić.

Z LUZ Kijów wystarczy pewnie na rok, czy dwa, potem może jeszcze jeden kierunek miałby sens. Wyjątkiem jest Lwów, gdzie widziałbym regularne, nawet codzienne połączenia, ale nie A320 czy B737, takiego potencjału nie ma. ATR jakiś by się sprawdził - tu ukłon w stronę BMI, może tego ATRa rzucą na Lwów :) (abstrakcja wiem), a do Monachium zaczną latać na czymś przyzwoitszym.

Mikroprzewodnik turystyczny: Lwów fenomenalny, Łuck rozczarowujący, Kijów trzeba zobaczyć, centrum monumentalne i da się lubić, Odessa hmmm, ja świetny czas w niej spędziłem, choć trudno w tym wypadku o obiektywizm estetyczny, Czerniowce - o tak, perełka z Ukraińskich miast, Dniepr taki o (po lubelsku), jak byłem to nazywał się jeszcze Dniepropietrowskiem, Charków nazywany jest największą wsią na świecie (prawie 1.5 mln) i jest w tym dużo prawdy, gdy zwiedza się to miasto, Zaporoże to wspaniałe miejsce do kręcenia filmów dokumentujących ustrój komunistyczny i ZSRR, wywalona w kosmos główna ulica, prosta jak strzała, cała niemal zabetonowana, z sowiecką architekturą, gigantyczna zapora wodna, wynudziłem się tam przyznam, na szczęście nie długo, uciekłem szybko marszrutką do Dniepru :). No i Ługańsk...tak, tak, byłem tam, ale teraz nie polecam jechać. Co zapamiętałem z Ługańska to świetną knajpę kozacką, bardzo dużo studentów z Azji i to że tylko żołnierze mówili po ukraińsku, reszta po rosyjsku.
gość_6b30f 2017-03-16 00:42   
gość_6b30f - Profil gość_6b30f
W Bydgoszczy powracają po zimowej przerwie połączenia:
-od 26.03 (Ryanair) Glasgow i Dusseldorw
-od 27.03(Lufthansa) uruchamia szóste już połączenia do Frankfurtu(bez sobót)
-od 27.04 (Mistral) wznawia połączenia do Rzymu.(dwa razy w tygodniu)
Kelo 2017-03-15 23:09   
Kelo - Profil Kelo
łysy: Kijów nie ucieknie, podobnie jak: Budapeszt, Wilno, Ryga. Te kierunki upatruje, na najbliższe dwa lata w ramach ekspansji FR. Skupiając się na teraźniejszości i bliższej przyszłości to perełka - Poznań-Kraków! oby jutro ogłoszono podczas ten konferencji :) :)
gość_2e4a4 2017-03-15 17:57   
gość_2e4a4 - Profil gość_2e4a4
Ja myślę, że to kwestia czasu kiedy FR dołoży loty z Krakowa do Kijowa a w przyszłości może Charków lub Odessa?
piorun 2017-03-15 17:45   
piorun - Profil piorun
Teraz myślę, że podobną rolę przesiadkową dla Ukrainców przejmie KRK, zapewne będzie dla nich tańszą opcją łączony lot FR niż UIA.Może to się nasilić jak dołożą do KRK Kijów, co jest wielce prawdopodobne.
gość_8ee3a 2017-03-15 16:31   
gość_8ee3a - Profil gość_8ee3a
Jutro konferencja w Poznaniu o 11:00 :D
milo2 2017-03-15 16:16   
milo2 - Profil milo2
Zadziwił mnie brak Modlina. To właśnie tu Ukraińcy dojeżdżają swoimi samochodami, by kontynuować podróż. Ale to zapewne przez terminal, którego zamiast już rozbudowywać, to władze czekają już dobry rok.
piorun 2017-03-15 15:29   
piorun - Profil piorun
Prawdę mówiąc, liczyłem bardziej na Kijów, niż Lwów, zwłaszcza, że do Kijowa latają samoloty z wielu polskich miast, a z KRK nie, po drugie, to większe miasto i ponoć / nie byłem tam/ciekawe do zwiedzenia.Także, podobnie jak innych zaskoczył mnie kierunek do Wrocławia, a nie np.Gdańska czy Modlina, ponieważ WRO już ma ten kierunek.Ale kto FR zrozumie. Po trzecie, myślałem, że będzie to większy rozmach, a nie po kilka połączeń z obu miast, chyba, że jest to na rozgrzewkę
gość_7b8de 2017-03-15 14:27   
gość_7b8de - Profil gość_7b8de
lwow jest rownie atrakcyjny co krakow turystycznie i duzo tanszy . ludzie wypisujecie glupoty a nigdzie z zyciu nie byliscie ...moze czas to zmienic
gość_2d3d8 2017-03-15 14:11   
gość_2d3d8 - Profil gość_2d3d8
Każdy kij ma dwa końce. Za minimalną pensję Polacy nie chcą pracować (ma ją tylko ok. 5% Polaków), więc zatrudniamy Ukraińców. Tylko, że tym samym psuje się rynek, bo nie ma presji na pracodawcach by podnosić pensje. Co widać np. po tym, że jak podają oficjalne źródła pracuje u nas legalnie ok. 1 mln ludzi zza wschodniej granicy i odkąd to się stało dynamika wzrostu prac spadła. To samo zjawisko widoczne było np. w Wielkiej Brytanii (często za minimalną pracują tam Polacy). W pewnym momencie społeczeństwo się zbuntowało, rozpoczęły się ataki na imigrantów, czy wreszcie Brexit. U nas też nastroje społeczne mogą się pogarszać, jeśli przesadzimy z liczbą imigrantów.

Polecam posłuchać mądrych ekonomistów, a nie tych z frakfurckiej szkoły marksizmu. Ciekawie ten problem omawiał np. niedawno zmarły Rafał Wójcikowski.
gość_6baa9 2017-03-15 14:03   
gość_6baa9 - Profil gość_6baa9
.
gość_ba089 2017-03-15 13:46   
gość_ba089 - Profil gość_ba089
kolejny kierunek do KRK - idziemy pewnie na 6 baniek w 2017!
gość_f5eca 2017-03-15 13:28   
gość_f5eca - Profil gość_f5eca
@krzysiekl Chętni do pracy znajdą się zawsze pozostaje tylko $$$. Śmieszą mnie wypowiedzi pseudobiznesmenów, którzy mówią że brakuje im rąk do pracy. Jeśli oferują płacę minimalną i ewentualny bonus do ręki to niech się nie dziwią, od czasu wejścia Polski do UE ceny w szczególności żywności skoczyły o co najmniej 100%, niestety pensje nie podążyły za tym.
gość_9be6d 2017-03-15 13:27   
gość_9be6d - Profil gość_9be6d
Blazej UK - nie są to kierunki "turystyczne"? Polemizowałbym
krzysiekl 2017-03-15 13:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@Blazej UK, Ukraińcy masowo zalewają Polskę i wykonuję prace których Polacy nie chcą już (za taką kasę za jaką można) robić.
Jak Ukraińcy oleją PL i pojadą pracować dalej na zachód to będziemy mieli problem. Brak rąk do pracy.
lysypiotr76 2017-03-15 12:59   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo- Gdzie Kijów ? A podsumowując FR w KRK to jest to ewenement. Nawet Modlin odpadł.
Kelo 2017-03-15 12:34   
Kelo - Profil Kelo
No to dodany 28 kierunek na ten rok :), połowa marca dopiero. Docelowo myślę, że 30-35 nowości na 2017 jak najbardziej w zasięgu, bo w II półroczu (sierpień i później) to już raczej na 2018 będą ogłaszane.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy