Przybywa kobiet-mechaniczek lotniczych

Przybywa kobiet-mechaniczek lotniczych W chwili obecnej dziewięć kobiet pracuje w obsłudze bazowej LOTAMS, a jedna w obsłudze liniowej. Jak wynika z danych Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), w niektórych zawodach technicznych związanych z lotnictwem zaledwie 4,1 proc. zatrudnionych to kobiety. Bardzo niewiele jest dyspozytorek, mechaniczek lotniczych czy pokładowych oraz instruktorek....
08/03/2017 08:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_ad907 2017-03-11 19:47   
gość_ad907 - Profil gość_ad907
Dziewczyny na Politechniki a krowy do opery. Czemu z kobiet na sile probuje sie w dzisiejszym swiecie robic facetow. Kobiety na traktory juz przerabialismy i wiadomo jak sie to skonczylo, po co znowu powielac te same bledy?
gość_2c6e1 2017-03-10 19:00   
gość_2c6e1 - Profil gość_2c6e1
Ja słyszałem o zawodzie drukarka, od drukarza.
Aandrzej 2017-03-09 18:26   
Aandrzej - Profil Aandrzej
"Skąd kontrowersje wokół żeńskich końcówek? Historycznie rzecz ujmując żeńskie formy były przecież powszechnie stosowane jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Przykład? Kobiety z tytułem doktorskim powszechnie tytułowano doktorkami. Potem jednak po żeńskich nazwach przejechał się PRL, który wylansował manierę nazywania kobiet po męsku.Dziś konserwatyści językowi zaciekle walczą z żeńskimi nazwami, choć to właśnie oni powinni być ich najwytrwalszymi rzecznikami."
zobacz link
cani 2017-03-09 16:33   
cani - Profil cani
gość_8ecbe - a słyszałeś o takich paniach: prokuratorka? adwokatka? prezydentka? ministerka? płetwonurka? i wiele innych? Czegoś takiego, jak mechaniczka nie ma!
gość_8ecbe 2017-03-09 14:04   
gość_8ecbe - Profil gość_8ecbe
Prawniczka, Mechaniczka, Lekarka, Psycholozka, Socjolozka, Nauczycielka, Menedzerka, Pilotka - jakis problem? Jezyk Polski rozroznia rodzaj zenski i meski, nie jest to zadna fanaberia. Jesli jakies nazwy brzmia dla Was dziwnie, to nie znaczy, ze nie maja one jezykowego i kulturowego uzasadnienia.

I nie tlumaczcie sie tym, ze nazwa meska powinna byc stosowana, bo dany zawod jest zazwyczaj wykonywany przez faceta, bo jakos nigdy nie slyszalem, zeby pielegniarz nazywany byl pielegniarka.
gość_fa213 2017-03-09 13:06   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
To jest trochę nie w tematach lotniczych, ale tutaj się dyskutuje też o słownictwie. To jak Wam się podoba słowo: "Skoczkini narciarska"? Ono jest w słownikach i encyklopediach, więc musiało zostać zatwierdzone przez instytucje czuwające nad rozwojem języka. Samo słowo jednakże brzmi cokolwiek osobliwie.
wroord 2017-03-08 19:03   
wroord - Profil wroord
teemu - moja wypowiedz jes w nawiazaniu do wypowiedzi cani i oczywiscie jest zartem wyrazowym.
teemu 2017-03-08 16:28   
teemu - Profil teemu
@wroord: kosmonautka? :) Chyba, że chodziło Ci o kosmitkę.
wroord 2017-03-08 15:25   
wroord - Profil wroord
W/g tego jak leci w kosmos to kosmiczka. Pasazer nie jest az taki zly, najlepsza w "makaronizmach' dalej pozostaje gazeta.pl.
gość_274cc 2017-03-08 14:26   
gość_274cc - Profil gość_274cc
Dzień Dobry , ja rozumiem że nie chcę się edytować materiału tylko zywcem kopiuje bełkot otrzymany od PRu LOTAMSu - ale może trochę szacunku i litości dla czytelników . Po co ten bełkot "mechaniczka" - to chyba z Lema - spłuczka jakaś . Jeszcze piszcie wszędzie bełkot tyś ( zamiast tys) i wpisujcie wszędzie słowo jak gdyby . Mechaniczka, czyli jak gdyby kobieta mechanik .... słabo
cani 2017-03-08 13:15   
cani - Profil cani
Mechaniczka? To zawód, czy nowomowa pasażerowa?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy