LOT: Częściej do Koszyc

LOT: Częściej do Koszyc 5 czerwca br. wprowadzony zostanie dodatkowy rejs w poniedziałki, następnie - 13 lipca - we czwartki, a osiem dni później - w soboty. Lot o numerze LO509 będzie starował za stołecznego lotniska o 13:10, by wylądować na Słowacji o 14:20. W drogę powrotną (LO510) wyruszy po 35-minutowym postoju, by zameldować się w Warszawie o 16:05. Do obsługi dodatkowych...
25/01/2017 15:42   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aguirre 2017-01-31 00:26   
aguirre - Profil aguirre
Aha - i część lotów OK do PRG ma międzylądowanie w BTS.
LS9 2017-01-27 11:26   
LS9 - Profil LS9
jjemiolo nie wiem czy zauwazyles, ze tez sie podzielilem opinija. Skowro wykipialo to na pewno polaczenie by sie dalo!
gość_3fd2d 2017-01-27 09:24   
gość_3fd2d - Profil gość_3fd2d
@LS9: Olej to, bo Cię zagryzą :-) Wujek Dobra Rada
jjemiolo 2017-01-27 01:35   
jjemiolo - Profil jjemiolo
LS9: owszem moze i goracy temat. Lepiej miec o czym rozmawiac. Wiekszosc dyskutantow dzieli sie informacjami albu prezentuje opinie ale tylko Tobie wykipialo.
LS9 2017-01-26 22:54   
LS9 - Profil LS9
jjemiolo no coz emocje wrza, taki goracy temat :)
jjemiolo 2017-01-26 21:45   
jjemiolo - Profil jjemiolo
LS9: gosc_9ec7a ma duzo racji. Lotnisko w OSR, mimo ze wydaje sie oddalone od PRG, jakos nie przyciaga wielkiego ruchu, rzedu 300 tys. rocznie, w wiekszosci letnie czartery. Samo lotnisko dosc daleko od aglomeracji a pociagi do PRG sa super. Osobiscie nie widze by udalo sie LO przeciagnac ich z PRG do WAW. Jak pisze gosc tamtejsi autostrada dojada latwo do KTW. VIE tez nie jest daleko. Nie wydaje mi sie ze OSR moze byc oplacalna dla LO. Tak samo watpliwe jest BRQ. Moze potencjalnie silniejsze niz OSR bo wieksze miasto (ruch roczny okolo 400 tys.) ale jeszcze blizej niz z OSR do VIE i BTS gdzie jest FR. Sytuacja na Slowacji jest inna. KSC sa daleko od wiekszego lotniska (chyba dlatego W6 ma tam baze) i kolej nie jest tak konkurencyjna jak w OSR czy BRQ. Mysle, moze optymistycznie, ze bardziej atrakcyjne dla LO moga byc TAT (Poprad) albo SLD (Banska Bystrica) niz OSR. Ponadto, jak LO rozwinie siatke na wschod (co robi) oraz powroci do Skandynawii, przesiadki w WAW moga byc atrakcyjne dla mieszkancow BTS, ktora powinna byc nadal w polu zainteresowania LO pomimo poprzednich niepowodzen i konkurencji W6 z WAW juz niedlugo.
LS9 2017-01-26 11:58   
LS9 - Profil LS9
gość_9ec7a daj sobie luzu, rzucilem tylko pomysl, a ty sie rzucasz tak jakby ci rodzine wybijali. Jakos Koszyce sie utrzymaly mimo Wizzair w Budapeszcie i Ryanair w Bratyslawie. Jesli sie nie myle to jest podobna odleglosc co z Ostravy do Pragi moze polaczenie lepsze
gość_9be6d 2017-01-26 11:26   
gość_9be6d - Profil gość_9be6d
Ta Ostrawa ciekawa może być paxowo z tytułu położenia. Śląsk się łapie. Pyrzowice z drugiej strony. Czechy wiadomo. No i Słowacja blisko. Paxy że Zliny rozdarci - do Popradu daleko (co z tego skoro wizz do londynu tylko) do Bratysławy jeszcze dalej. Z CSA można powalczyć :)
gość_9ec7a 2017-01-26 11:16   
gość_9ec7a - Profil gość_9ec7a
do LS9 ! Ty chyba nie wiesz gdzie leży Ostrava??? Myślisz, że Czesi pojadą zobaczyć WAW ?? Chłopie z Ostravy do Pragi w jednej godzinie odjeżdżają minimum 3 ekspresy do Pragi w cenie 250 kĆ za 3 godziny jesteś na lotnisku, które ma o niebo lepsze zaplecze i siatkę połączeń niż WAW, po drugie w tym samym czasie jesteś w Wiedniu, gdzie już jest pełen wypas i Ty myślisz, że ja pojadę do WAW??? Poza tym A1 jestem do godziny w KTW i to w zupełności wystarczy. A LOT niech sobie lata do Koszyc Astany i cholera wie gdzie jeszcze.
LS9 2017-01-26 10:51   
LS9 - Profil LS9
Moze Ostrawa sie w koncu pojawi. Pyrzowice troche daleko, a przeciez w okolicach mieszka tez mniejszosc polska. Moze ktos chcialby przyjechac zobaczy Warszawe, albo chociaz przesiasc sie na Okeciu.
gość_547d4 2017-01-26 10:22   
gość_547d4 - Profil gość_547d4
Ciekawe czy rozpatrują otwarcie takich kierunków jak Brno czy Ostrawa w Locie? OSR myślę była by dobrze wypełniona - przemysł (Zagłębie Ostrawsko-Karwińskie), pasażerom z np Jastrzębia, Cieszyna, Wodzisławia i innych przygranicznych terenów też ułatwiło by to przesiadki w Warszawie. Tak trzeba jechać samochodem do WAW lub KRK.
empe3 2017-01-26 10:16   
empe3 - Profil empe3
Panowie te wzmocnienia wynikają z faktu że flota się rozrasta i gdzieś te dashe muszą latać żeby nie pasły się na EPWA.
jedrek88 2017-01-26 09:24   
jedrek88 - Profil jedrek88
jjemiolo: Osobiscie ciagle licze ze wroci KGD!
Myślę, że się doczekasz
YouOughtBeWorkingNow 2017-01-26 01:46   
YouOughtBeWorkingNow - Profil YouOughtBeWorkingNow
jjemiolo: Z Białorusią może być dość cięzko. Znieśli wizy tylko dla osób, które wylądują na MSQ. Jesteś pewien, że pozostałe lotniska na Białorusi maja status międzynarodowych? I wydaje mi się, że LO powinien zwiększyc ilość lotów do MSQ, na pewno dodać nocowanie.
gość_20271 2017-01-25 23:57   
gość_20271 - Profil gość_20271
Żenada, od polskich lotnisk chcecie kasy a do Koszyc sobie latacie...
jjemiolo 2017-01-25 23:05   
jjemiolo - Profil jjemiolo
aguirre: masz absolutna racje. Jest jeszcze kilka drugorzednych miast w regionie ktore nie sa "zagospodarowane" przez LH, OS, LX, W6 czy FR. Mam na mysli zwlaszcza Ukraine - VIN, DNK, CWC, IFO, RWN, jak tez Bialorus: GME, VTB, GNA. Wiadomo ze Bialorus jest ciezka ale chyba ostatnio zniesli wymog wiz pod warunkiem jak sie przylatuje samolotem (gdzies czytalem?). Moze by LO wykorzystal ten moment?
lysypiotr76: bardzo mnie cieszy ale tez zastanawia ta bardzo szybka ekspansja LO w regionie bo dotad tak nie bylo. Moze ludzie w LO wybrali taka strategie zeby pokazac sie liczac ze sie uda i LO zostanie uznany za nowa potege lotnicza, znaczy ludzie przyjda. Czy przelozy sie to na zysk, aby mozna kontynuowac, tego naprawde nie jestem pewien. Mam nadzieje ze robia to wiedzac cos wiecej niz ja, a nie jest to tylko proba w ciemno.
gość_f7675 2017-01-25 22:48   
gość_f7675 - Profil gość_f7675
no i bardzo ładnie. w końcu jakieś przyzwoite godziny dla turysty z Polski, a nie tylko biznes. :) Jak Ktoś wspomniał, o koszmarnej porze. Jakiś długi łikendzik można zaplanować...
aguirre 2017-01-25 20:58   
aguirre - Profil aguirre
Ruch w dobrą stronę. LO, jeśli chce konkurować z liniami typu OS czy OK, musi do portów europejskich latać dwa razy dziennie. To dopiero umożliwia przesiadki i ściągnięcie ruchy wysokopłatnego (najdroższe taryfy ekonomiczne typu rano wylot, wieczorem powrót). Takie 'drugorzędne' porty lotnicze jak KSC, PLQ, CLJ mają potencjał dla właśnie dla biedniejszych linii typu LO, który ma tańsze bilety niż OK, że o OS nie wspomnę. Niższa cena oczywiście nie przyciągnie najwyżej płatnego ruchu, ale pozwoli dopełnić samoloty turystami z biedniejszych krajów. Ci z bogatszych wolą swoje linie. W dłuższej perspektywie to na pewno przyniesie efekty. BTW - rozmawiałem ze Słowakiem który leciał z KSC przez WAW do ... TBS :-). No i trzeba pamiętać, że te kierunki (KSC, CLJ i PLQ) to praktycznie biznesowo obszary nr 2 w swoich krajach, biedniejszych, ale tym samym ciekawych dla inwestorów. lysypiotr76 - potężne zaplecze mają raptem 3-4 europejskie linie. Inne od lat balansują, a AZ nie powinna istnieć od dekady (ale ojczyzna korupcji nie z takimi problemami sobie radziła). Oby obecny zarząd nie musiał wykonywać zbędnych kroków politycznych, to i linia przetrwa.
lysypiotr76 2017-01-25 20:02   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ten rozwój LO cieszy . Ale mam wrażenie że to ucieczka do przodu . Nie do końca liczą się z kosztami . Zwiększają ilość obsłużonych pax , zwiększają rotacje na kierunkach ale ......... ale co będzie jak skończy się dobra passa w branży ?Może trochę przesadzam ale bez potężnego zaplecza finansowego tak dalej się nie da.
gość_4242b 2017-01-25 18:41   
gość_4242b - Profil gość_4242b
Dziwne ! W ubiegłym roku leciałem dwa razy (21pax i 8pax w tamta strone ).Powroty w lepszym oblozeniu.Za to godziny (szczególnie powrot o 5.35) koszmarne,Przynajmniej taxi tylko za 10 euro.Poza tym fajna promocja do saloniku bussines .Wstep 20 euro ale zato otrzymujesz voucher na 15 euro do sklepiku wolnocłowego.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy