×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turecki boeing 747 rozbił się w Kirgistanie


Samolot należący do linii ACT Airlines, operującej pod marką MyCargo Airlines, uległ katastrofie podczas lądowania na lotnisku Manas w Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Zginęło czworo członków załogi i 28 osób na ziemi.

16/01/2017 06:32
<>

gość_fc249 - Profil
gość_fc249
  

  
Na podstawie wstępnych wyników dochodzenia wygląda, że samolot miał kłopoty komunikacyjne z systemem nawigacyjnym wspomagającym lądowanie, tzw. ILS.
W użyciu był system kategorii 2 (ILS CAT II). Samolot przeleciał 650 stóp za wysoko nad punktem nawigacyjnym przed lotniskiem, czego załoga nie spostrzegła, a następnie ustabilizował wysokość 3400 stóp. Pokładowe systemy nawigacyjne niewłaściwie przechwyciły wiązkę fal radiowych systemu przyziemienia, na skutek zbyt dużej wysokości, i maszyna rozpoczęła podchodzenie do lądowania pod niewłaściwym kątem. Samolot przeleciał nad lotniskiem, a po zniżeniu do wysokości 100 stóp nad powierzchnią ziemi piloci nie widzieli drogi startowej, więc kapitan podjął decyzję o przerwaniu lądowania i odejściu na drugi krąg. Niestety, kiedy załoga zwiększyła ciąg silników samolot był tylko 52 stopy nad ziemią.
Boeing 747-400F spadł na ziemię 900 metrów za końcem drogi startowej, na której powinien lądować, oraz 60 metrów na prawo od przedłużenia linii środkowej tej drogi startowej.
10/02/2017 05:47  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie