Od nowego roku lądowania w regionach droższe

Od nowego roku lądowania w regionach droższe W tegorocznym cenniku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, na rzecz której płacone są opłaty terminalowe, wprowadziła zróżnicowanie stawek na Lotnisku Chopina oraz pozostałych portach lotniczych. Do tej pory na wszystkich lotniskach w kraju przewoźnicy płacili tyle samo. Zgodnie z obowiązującym od początku roku cennikiem opłata terminalowa w Warszawie wynosi 477,28 zł....
13/01/2017 08:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jogib 2017-01-13 18:26   
jogib - Profil jogib
empe3 oczywiście, że nikt nie zabrania Ryanowi robienia przesiadek. Każdy ogarnięty wie jednak dobrze, że Ryanair tego nie będzie robił bo jego model biznesowy to P2P. Sam używasz słowa "reklam" więc w mojej ocenie nie można powiedzieć, że Ryanair przywłaszcza (czyli kradnie) jakieś pieniądze. Ja po prostu czekam na logiczne wytłumaczenie, dlaczego stosuje się inną stawkę dla jednego lotniska w Polsce? To już nie są te czasy, gdy Warszawa obsługiwała zdecydowaną większość ruchy lotniczego. Kraków prawie 5 mln, Gdańsk ok. 4, Katowice ponad 3 mln.. Gdzie tu logika, że stawki dla tych lotnisk są wrzucone do jednego worka razem z Zieloną Górą, Radomiem czy Szymanami.
gość_251d8 2017-01-13 17:28   
gość_251d8 - Profil gość_251d8
do gość_7ac3f ! Mylisz pojęcia, komunikacja publiczna należy do państwa więc w całym państwie powinny być te same stawki za dany przylot itd. PAŻP już się wścieka za to, że grubasy omijają Polskę szerokim łukiem od tragedii na Ukrainie zamkniety jest główny korytarz na wschód i to ich boli, że na Czechami i Słowacją oraz nad Bałtykiem wzrósł ruch na wschód dlatego wpływy zmalały i to znacznie. Dodatkowo WAW goni KRK i KTW więc w odwecie wymyślili kolejną podwyżkę i niczym nie uzasadnioną marginalizacje lotnisk. Po co mają zarabiać samorządy jak centrala ledwo dyszy. Ot całe myślenie polaków, jak ja nie mogę to innym nie dam!
empe3 2017-01-13 17:19   
empe3 - Profil empe3
Wystarczy zakazać Ryanowi "reklam" województw i nakazać zwrot już tak przywłaszczonych pieniędzy, wtedy można pogadać o zmianie cennika w WAW (btw, nikt nie zabrania Ryanowi robienia przesiadek na Okręciu)
piorun 2017-01-13 17:05   
piorun - Profil piorun
W 100% zgadzam się z moimi przedmówcami. Dla mnie to rozbój w biały dzień.Potwierdza to moje wcześniejsze stwierdzenie, że Okęcie, LOT i PAŻP to jedna, wzajemnie popierającza się grupa, która nie da sobie zrobić wzajemnie krzywdy.Proponuję ,aby Okęcie nic nie płaciło, a regionom podnieść jeszcze 0 1000% płatności. A co , niech będzie jak za Gierka i innych komuchów, tylko jedno lotnisko w W-ie i kilka lądowisk, których zadaniem będzie dostarczanie pax.do stolicy.Przecież tak już było, a słowo polskie zastąpić mazowieckie linie lotnicze.Okęcie szybko,a może najszybciej będzie w świecie rosnąć i zbliży się do 20 milionów pax.
gość_8b74c 2017-01-13 15:00   
gość_8b74c - Profil gość_8b74c
Cóż za profesjonalizm dziennikarski... Oczywiście, że opłata terminalowa zależy od MTOW statku powietrznego. AIP Polska, GEN 4.2.
jogib 2017-01-13 12:12   
jogib - Profil jogib
Skoro patrzymy na koszty jednostkowe to zupełnie nie rozumiem czemu Kraków i Zielona Góra są traktowane tak samo. Bądźmy konsekwentni w metodologii ustalania stawek. Widać wyraźnie, że chodzi o impuls dla rozwoju lotniska w Warszawie i zahamowanie rozwoju m.in. sieciowej konkurencji w regionach.
gość_7ac3f 2017-01-13 10:31   
gość_7ac3f - Profil gość_7ac3f
Bardzo dobrze - nie rozumiem stwierdzenia związku regionalnych o jakiejś solidarności z mniejszymi portami - dobre - ja też bym chciał, aby np. mój rachunek za gaz płacił mój sąsiad w ramach solidarności użytkowników gazu... W Polsce jest zbyt wiele lotnisk rozmieszczonych zbyt blisko siebie.
gość_fe047 2017-01-13 10:22   
gość_fe047 - Profil gość_fe047
Czyli mozna to zrozumiec tak-latajcie do Warszawy,a reszte portow lotniczych miejcie w ...
To zapewne kolejny etap jeszcze wiekszej centralizacji Polski przez cholerna Warszawe.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy