×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bliżej Świata: Piechotą przez Luksemburg


Wciśnięte między Belgię, Francję i Niemcy państewko jest kojarzone z nudną eurokracją i drożyzną. To jednak ciekawy kierunek dla fanów fortyfikacji, nowoczesnej sztuki i architektury oraz wędrówek zaskakująco górzystymi szlakami.

28/01/2017 10:00
<>

gość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

  
LUX bardzo fajny na długi weekend. Poza sama stolicą, warto zwiedzić także zamki we Vianden, Bourscheid, Clervaux, a będąc w miejscowości Remich wybrać się na rejs po Mozeli i spróbować wysmienitego luksemburskiego rieslinga. Bedąc w Luksemburgu oplaca się kupić Luxemburg Card upoważniającą do darmowych wejść do muzeów, zamków oraz do nieograniczonego korzystania z transportu publicznego na terenie księstwa.
30/01/2017 12:55  

gość_8542a - Profil
gość_8542a
  
Dolot z PL Lufthansa albo przez Frankfurt, albo przez Monachium, gwoli scislosci...
30/01/2017 10:54  

  
Panie Redaktorze, LOT lata 6 a nie 4 razy w tygodniu do Luksemburga....
30/01/2017 09:19  

gość_76fad - Profil
gość_76fad
  
Z językiem to nie do końca prawda. Luksmburski jako jedyny ma status języka narodowego, ale mówią nim tylko rdzenni Luksemburczycy. Języki urzędowe w Luksemburgu sa trzy, dodatkowo niemiecki i francuski. I wbrew pozorom najpowszechniejszym językiem jest wśród mieszkańców (nie mowię o eurokratach) język francuski, bo z ludnością która napłynęła po II wojnie światowej, właśnie w tym języku mozna sie było porozumieć. Oczywiście w obecnych czasach angielski w mieście jest gęsto używany, choć nadal najłatwiej jest porozumieć sie po francusku. Używanie niemieckiego nie jest zbyt miłe widziane ze względu na zaszłości historyczne.
29/01/2017 18:09  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie