Felieton: Ona miała charakter...

Felieton: Ona miała charakter... Mówiło się o nim "przerośnięty kiosk", "supersam", "delikatesy u Józka" czy najpopularniej - "barak". To, co straszyło (choć czy zawsze?) pasażerów od ponad trzydziestu lat, zostało w sobotę (28.03) definitywnie zamknięte. Był krótki happening, była ostatnia odprawa, ostatni pasażer, były być może łzy, pewnie była też (o ile nie przede wszystkim) radość. Ostatni lot odbył...
29/03/2009 17:12   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2009-04-02 12:10   
4tech - Profil 4tech
zawsze mozna stac przed Palacem Kultury w Warszawie i go nie widzieć, a co dopiero stanowiska odpraw...
2009-04-02 12:01   
 - Profil
Punktu odprawy szukałaś?
Po wejściu do terminala niczego innego przed nami nie ma, jak same punkty odprawy...
bagi 2009-04-02 10:04   
bagi - Profil bagi
to moze ty okluray potrzebujesz:) pzdr
gosc_jola 2009-04-02 07:31   
gosc_jola - Profil gosc_jola
Terminal T... hahaha! smiech na sali. Moze i on jest ladny, ale oznakowanie gdzie sie co znajduje, KOSZMAR! Kto to wymyslil? Latam sporo, po calej Europie, ale czegos takiego nie widzialam. Punktu odprawy szukalam dobrych kilkanascie min. Z mila checia bede omijac to lotnisko!
marqoos_pl 2009-03-30 20:52   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
bye, bye, my love, goodbye.... and never again!!!
disorder 2009-03-30 15:53   
disorder - Profil disorder
Ja miałem sentyment do tego terminala. Z niego odbyłem swój pierwszy lot Air Polonią, potem z niego często latałem easyJetem - był dla mnie mały, przytulny, przyjazny. Wolałem z niego latać, niż z T1, czy T2. Powaga.
marlenawit 2009-03-30 12:56   
marlenawit - Profil marlenawit
Je też nie wiem;), bo uciekłam!. Da się połączyć sentyment i technologię przyjazną ludziom. Będę dzisiaj o tym myślała cały dzień zapewne. Miłej pracy.
mrader 2009-03-30 12:55   
mrader - Profil mrader
hm...jak przypomnę sobie ten ścisk,ilość potu generowanego przez oczekujących tam na odprawę pasażerów to naprawdę zapominam o sentymentach.zresztą nie jestem fetyszystą...;)
marian 2009-03-30 12:32   
marian - Profil marian
qrcze, a ja nie nie wiem jak to jest - odlecieć z etiudy :) ech szkoda. szkoda, że nie doświadczyłem tego...
marlenawit 2009-03-30 12:03   
marlenawit - Profil marlenawit
Ja doskonale rozumiem sentymenty S., sama mam takie tęsknoty za latami 80, wczasami z babcią w Międzyzdrojach, PRL za pazuchą, droga coca-cola jak nie wiem co. Do dzisiaj pocztówki z iglastymi drzewami, Bułgaria itp. Ale realia choć Nam się nie podobają są inne.
Wychodzi ten nasz Narodowy bohater romantyczny, nie tak?
A teraz patrząc realistycznie, to właśnie przez to są ciągłe konflikty, polityczno, gospodarczo administracyjne. Właśnie przez to następuje brak dedycji nie mówiąc już o "odważnych" decyzjach. Ja nie lubię jak państwo się wciąż grzebie w przeszłości, od przeszłości są albumy z pamiątkami - taka to prawidłowość. Zresztą dziwi mnie postawa jakby sprzeczna wielu Polaków, bo przecież lubią nowoczesne City za granicami, chcą udogodnień. No Nasze zabytki "barakowe" nie są tak piękne jak secesja Francuska (hahaha), i jest ta walka dodatkowo skomplikowana. Sentyment tak, ale brzydki zabytek?. Temat rzeka.
Jeśli chodzi o Etiudę, to nie zapomnę szoku jakiego doznałam, gdy 4 lata temu stanęłam na Okęciu i moim oczom ukazał się straszny blaszak, ku któremu "musiałam" się kierować. Nie wierzyłam własnym oczom. Wtedy uważałam to za nieporozumienie. Co! Jak! Gdzie!??? Chahhaha, to też sentymencik!
Ale jem ciasto na śniadanie i tak fajnie sentymentalnie mi się zrobiło. A zaraz realia gospodarcze, life is brutal!
humbak 2009-03-30 11:41   
humbak - Profil humbak
marleno: Nie ma to jak te piękne kolejki na Etiudzie, nieprawdaż?
marlenawit 2009-03-30 11:02   
marlenawit - Profil marlenawit
Chyba nie sentyment do baraku, ale do własnych wspomnień, a to już prywatna, bezcenna własność;),
gosc_filip 2009-03-30 10:49   
gosc_filip - Profil gosc_filip
ja podzielam pogląd autora - z jednej strony dobrze, że pasazerom podniesie sie komfort - i że był już wstyd,z drugiej strony-sentyment pozostaje ;)
marlenawit 2009-03-30 10:11   
marlenawit - Profil marlenawit
Dla mnie również. Właśnie po to mają powstać wspólne interesy przewoźników, aby ceny wyrównać. I tak powinna być prowadzona polityka. Przecież i w Euro o to chodzi. Jeżeli ktoś mylnie interpretuje taki stan rzeczy i chciałby na tym skorzystać, to osobiście neguję takie zarządzanie. jeżeli terminal T ma być sukcesem ceny muszą być uniwersalne
gosc_:( 2009-03-30 09:44   
gosc_:( - Profil gosc_:(
dla mnie liczy się każdy grosz...jeśli teraz bilety będą droższe to katastrofa
marlenawit 2009-03-30 09:27   
marlenawit - Profil marlenawit
Ehh, no nieee, no. Bardzo dobrze, przecież to psuło klimat wizji "Europejskiego miejsca". Myślenie polaków musi się zmieniać - siłą. Przyzwyczajenia to najgorszy strateg na przyszłość. Polak jak się przyzwyczai to koniec. A tu kapitalizm, Eropa - Uroda (?) zmiany szybsze niż czas. Bezpieczeństwo ma inny wymiar- globalny. Tak, są wartości, których trudno się pozbyć. Ale trzeba uświadomić sobie, że zmienił się świat, zmienić się musi resztek myślenia. Pokolenie nastolatków, już odbiega c a ł k o w i c i e od pokolenia 30latków w podobnym wieku.
Zmiany, pomysły, zmiany pomysły, nowości, zmiany, pomysły. Jak w przemyśle telekomunikacyjnym - przekładać się będą na inne dziedziny otoczenia, w tym też na architekturę. Przecież wyznacznikiem technologii budowlanej i architektonicznej teraz będzie Dubaj. Terminal musi dorosnąć do "wspaniałości" Europejskiej. Sam w sobie ma zarabiać na siebie. Nawet artykuł Pana Szudrowicza jeszcze sugeruje to ciągłe niereformowalne myślenie, bo ciągle niereformowalni są ludzie w kraju.
Jednak z tym Dubajem to ostrożnie, trzeba cenić zamiary na siły;)))
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy