Raport: Co zbudują lotniska regionalne?

Raport: Co zbudują lotniska regionalne? Taką deklarację co do planowanych wydatków inwestycyjnych lotniska złożyły w ankiecie Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Dane nie są ani kompletne, ani całkowicie aktualne. Nie obejmują lotnisk w Szczecinie i Łodzi, które nie złożyły deklaracji co do planowanych nakładów inwestycyjnych. Z kolei inne porty lotnicze - m.in. Radom i Modlin - wydadzą tyle, na ile...
27/12/2016 16:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Mysko 2016-12-29 14:31   
Mysko - Profil Mysko
Katowice zbuduja plyte i terminal GA, rozbuduja plyte cargo, nowe parkingi, zmodernizuja terminal B. To tyle z inf prasowych, ogólnodostępnych. Nie wiem, czy w tej perspektywie czasowej jest tez budowa hangarow technicznych i ILS na 09, ktore sa w planach.
gość_6e63b 2016-12-29 12:45   
gość_6e63b - Profil gość_6e63b
Nieźle, czyli każdy statystyczny mieszkaniec Radomia, dołoży do lotniska ponad 2 tys. zł. Skandal, lotnisko z którego nikt nie chce latać a mieszkańcy Radomia latają z Warszawy...
gość_2f1ff 2016-12-29 10:30   
gość_2f1ff - Profil gość_2f1ff
do Kelo ! Przecież loty za ocean z KRK to jak na razie plany i nie wiadomo czy LOT do tego czasu nie zbankrutuje. Poza tym połączenie to jest polityczne wymuszone bo ekonomicznego uzasadnienia nie ma w ogóle. Dodatkowo warunki techniczne w KRK wiadomo jakie są na ale cóż ambicje polityczne są ważniejsze niż komfort perzy starcie i lądowaniu.
malin 2016-12-29 09:44   
malin - Profil malin
Mnie najbardziej fascynuje jedno - ile potrzebnych dla mieszkańców Radomia rzeczy można by zbudować za 450 mln PLN?
gość_4ab93 2016-12-29 08:18   
gość_4ab93 - Profil gość_4ab93
Wizz Pyrzowice Airport :) ...
Kelo 2016-12-29 01:08   
Kelo - Profil Kelo
paolo79: Ja śmieje się owszem ale żeby od razu drwiny to trochu przesadzone stwierdzenie :) Najczęściej poruszam temat dopłat-haraczu. Dla mnie w przypadku Pyrzowic jest po prostu nieuzasadniony. Hipotetycznie gdyby KTW przestało sponsorować Wizz co by się stało? absolutnie nic. Nie ma żadnych kart węgierski przewoźnik do szantażu Pyrzowic. Z jednej strony Wrocław, który nikomu nie płaci i jest oddalony od tego śląskiego potencjału demograficznego z drugiej strony Kraków który też nie płaci, ma wysokie stawki operacyjne i jest zapchany lowcostami na większości kierunków gdzie chciałby polecieć Wizz. To już jest ten czas, żeby KTW nie płaciło podobnie jak nie płaci Wizzarowi WAW. Uśmiałem się z tej leśnej drogi powiatowej, LOT jest bogaty będzie płacił za cotygodniowe remonty po każdym starcie/lądowaniu ku chwale zdenerwowanemu podatnikowi ^_^ Swoją droga to mamy zabawną sytuację w KRK: lotnisko o kodzie referencyjnym D, o 20 letnim pasie startowym z nośnością najwyżej C i regularnie będzie latał kod E można ? ^_^ Jak to pasażer podsumował do czasu zbudowania nowego pasa trzeba będzie improwizować
piorun 2016-12-29 00:47   
piorun - Profil piorun
A czy przypadkiem TY nie pierwszy nazwałeś terminal w KRK kurnikiem.Więc na temat drwin z innych portów Ty masz duże doświadczenie i w tym temacie nie powinneś się odzywać i innych krytykować.Jestem za metorycznymi i uzasadnionymi rozmowami na tematy dotyczące słabych punktów polskich lotnisk, a zwłaszcza ich wyposażenia.Pamiętajcie,że najmniej krytykowane jest Okęcie, bo najlepiej jest wyposażone,to prawda, ale też dostaje najwięcej kasy z budżetu i mogą sobie pozwolić na wiele więcej niż lotniska regionalne. Może ktoś dysponuje danymi na temat budżetowej kasy dla lotnisk, myślę,że WAW dostała i dostaje więcej kasy niż wszystkie regionalne lotniska razem wzięte.
paolo-79 2016-12-28 23:57   
paolo-79 - Profil paolo-79
Kelo: czy kazdy temat musi sie konczyc drwinami z KTW? kiedy tylko mowa o KTW pan Kelo dostaje jakiegos mentalngo rozwolnienia, nie wiem jak to nazwac...KTW wydaje srodki na inwestycje... martwilbym sie bardziej o Krakow i i budowe pasa startowego zamiast tej lesnej drogi powiatowej imitujacej pas,jaka widac tam obecnie... Kiedy przyleci Drimlajner z Jackowa, moze wyladowac na trawie. Drugiego skieruja juz raczej do Rzeszowa lub Katowic..
gość_bcd72 2016-12-28 23:09   
gość_bcd72 - Profil gość_bcd72
d9b55 zobacz link tu masz cały wywiad możesz sobie przesłuchać :P
gość_d9b55 2016-12-28 14:27   
gość_d9b55 - Profil gość_d9b55
Jakieś wiarygodne źródło (nie medialne) danych odnośnie wprowadzenia ILS IIIb w GDN bo z tego co wyczytałem to GDN ma tylko infrastrukturę przygotowaną pod możliwość wprowadzenia ILS III ale nigdzie nie ma wzmianki o tym iż ILS III będzie tam uruchomiony. To że WAW chce wprowadzić III w 2017 to się zgodzę ale że GDN ma pracować na III to nigdzie nie nalazłem.
marcowy 2016-12-28 13:23   
marcowy - Profil marcowy
Najbardziej cieszy oczywiscie podwyższenie ILSa do IIIb, no i fakt że pękną podobno 4 bańki - perspektywa na 12 grudnia
marcowy 2016-12-28 13:22   
marcowy - Profil marcowy
Troche więcej na temat tego co powstanie w GDN w 2017 roku tutaj: zobacz link
gość_182f7 2016-12-28 09:35   
gość_182f7 - Profil gość_182f7
Rzeszów planuje parking piętrowy i hotel przy lotnisku. Czy przy innych lotniskach hotele są inwestycjami portów lotniczych czy prywatnych inwestorów?
domos 2016-12-28 06:30   
domos - Profil domos
Katowice i Bydgoszcz nie odpisały na nasze pytania do momentu publikacji tekstu. Po otrzymaniu odpowiedzi uaktualnimy artykuł.
misiok 2016-12-28 05:57   
misiok - Profil misiok
zobacz link
pawwoj 2016-12-27 23:20   
pawwoj - Profil pawwoj
Co zbudują Katowice? Pytanie zadane w tytule nie znajduje odpowiedzi w tekście jeżeli chodzi o to lotnisko. Czy władze KTW objęły inwestycje tajemnicą handlową czy o co chodzi?
gość_a74be 2016-12-27 20:29   
gość_a74be - Profil gość_a74be
Gdansk bedzie mial ILS IIIb oraz nowy pirs do wylotow non-schengen, ktorego budowa bedzie oznaczala ostateczne zamkniecie i najprawdopodobniej wyburzenie obecnie istniejacego starego terminala.
gość_c04ee 2016-12-27 19:50   
gość_c04ee - Profil gość_c04ee
"...i budowa parkingów (40 mln zł, 2018-2022)" - Rozumiem, że ta rozbudowa parkingów we WRO to po prostu jakaś większa? Bo w ostatnim czasie cały czas przybywało miejsc na zachód od terminala (najpierw na szutrze, a później kładziono asfalt).
gość_7a758 2016-12-27 19:28   
gość_7a758 - Profil gość_7a758
W KRK 80k chyba pójdzie na Czikago i dla Michaela ^^^
Kelo 2016-12-27 18:27   
Kelo - Profil Kelo
gość_f0463: całość przeznaczona na haracz dla Wizza :D
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy