Felieton: Encyklopedia Wizz Air

Felieton: Encyklopedia Wizz Air Chciałem, aby było krótko, lecz mi nie wyszło. Każdy, kto podejmuje się przygody zostania pismakiem musi liczyć się z tym, iż to co tworzy nie wszystkim się spodoba. Liczyć musi się także z faktem, że co odważniejsi to skomentują, a najodważniejszy z odważniejszych nieco ostrzej, niż pozostali. Co nie znaczy, że zawsze merytorycznie. Natury człowieka nie...
24/03/2009 21:41   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_tomas 2009-03-28 16:53   
gosc_tomas - Profil gosc_tomas
jak mozna na powaznie brac tekst dotyczący złosliwosci, że "wizzair wybiera grube warstwy chmur..." Drogi przemku do szkoły cwiczyć podstawy inteligencji!
gosc_luki 2009-03-28 16:08   
gosc_luki - Profil gosc_luki
No jeżeli ktoś (konrketnie Przemek) nie zauważa przekory,dwuznaczności,i nabijania się z samego siebie (autor się przekomarza,ośle) to gratuluję błuskotliwosci!
humbak 2009-03-28 12:58   
humbak - Profil humbak
viajero: Ja jestem uśmiechnietym z natury człekiem i wielokrotnie uśmiechałem się do stewardess, na co otrzymywałem marsowe miny grożące gradobiciem... :o)
gosc_przem 2009-03-28 12:37   
gosc_przem - Profil gosc_przem
twoj tekst jest beznadziejny
samolot nie wybiera chmur tylko trase po ktorej leci, ahh biedactwo turbulencje
2009-03-26 20:08   
 - Profil
Kolego Viajero: Gdyby Kolega zechciał poczytać nieco więcej, zorientowałby się,iż niniejszy felieton jest swojego rodzaju konsekwencją poprzedniego. To raz. Dwa - niczego tak nie lubię, jak przyklejonego i sztucznego uśmiechu. Trzy: zawsze życzliwie i z uśmiechem witam się z Cabin-Crew, i równie życzliwie (niezależnie od przebiegu lotu)- się żegnam. Cztery: to, że się tutaj czepiam było pewnego rodzaju prowokacją - co staje się jasne, po przeczytanie poprzedniego tekstu. Z tego, że do mnie się ktoś nie uśmiecha nie wynika nic - o czym napisałem i teraz, i wtedy. Zaznaczyłem, że wolę naturalnie wisielczy humor, niż sztuczną życzliwość. Pięć - bardzo szanuję ludzi pracujących w "podniebnej obsłudze". Sześć - felieton ma to do siebie, że można o paru rzeczach mówić z przymrużeniem oka, zachowując jednak klasę - i nikogo ordynarnie nie obrażając.
Łukasz.
damian.de 2009-03-26 17:18   
damian.de - Profil damian.de
wiesz co, wojcik... wez miej chlopie troche empatii i postaw sie na miejscu tych dziewczyn, ktore robia kawal dobrej roboty... sa w samolocie przede wszystkim dla twojego bezpieczenstwa. nie kazdy musi byc przeciez alfa i omega... a jezeli chodzi stewardow, to skad wiesz, ze sa oni "wiadomej orientacji"? na czole maja napisane? oj, biedna ta zaloga...
disorder 2009-03-26 17:10   
disorder - Profil disorder
gość_wójcik: Żenujący komentarz. Zarówno o kobietach, jak i facetach. Ciekawe, kto się za nim kryje. Albo psychopata albo jakiś niepewny siebie.
gosc_w 2009-03-26 16:29   
gosc_w - Profil gosc_w
nie można ignorować błędów merytorycznych pisamków z wizza.ale jest coś lepszego- poziom IQ stewek. nie wierzysz...spytaj o cokolwiek, szczególnie na trasie z GDN :)
Panowie uważajcie na pupy!stewardzi o wiadomej orientacji ostro obcinają fajne tyły!
viajero 2009-03-26 16:19   
viajero - Profil viajero
Kolego Redaktorze, chcesz widzieć uśmiechniętą stewardessę, to sam się uśmiechnij do niej. Uśmiech jest zaraźliwy! :-) Oczekujesz, że dziewczyny będą miały przyklejony uśmiech, jak na wyborach miss? A to może w pociągu konduktorki też mają szczerzyć ząbki do rozkapryszonych i narzekających pasażerów, reprezentujących postawę roszczeniową? "Zapłaciłem za lot - żądam uśmiechu!" Ja się wcale nie dziwię, że nie mają przyklejonego uśmiechu, wręcz dziwi mnie, gdy się uśmiechają! Niewdzięczna praca...
gosc_valu 2009-03-25 16:19   
gosc_valu - Profil gosc_valu
Teraz może ja zostanę posądzony o sponsoring - ale trudno. Może i mają błędy w magazynach pokładowych trudno - ale to nie jest aż tak istotne. Często ostatnio latam Wizzairem i tym WU także. Obsługa jest fajna i miła aż chce się lecieć. Ostatnio leciałem tradycyjną linią i nie miałem tam tak miłej obsługi jak w W6 i WU. Polecam.
starosta 2009-03-25 13:03   
starosta - Profil starosta
Zapraszam do Poznania i do Gniezna na małą lekcję historii :) Polecam także opracowania prof. Hanny Kocki-Krenz dotyczące najnowszych odkryć archeologicznych (od 1999 r. aż do dzisiaj) najstarszej części Poznania, czyli Ostrowa Tumskiego. Ciekawie prezentuje się także pozycja różnych ośrodków Wlkp. (włączając w to Poznań i Gniezno i dodając inne jak np. Ostrów Lednicki) w czasach Mieszka i Bolesława Chrobrego. Choć to krótki okres, daje się zauważyć preferencje władców (albo może lepiej zastałe okoliczności) co do wizji rozwoju/ sposobów funkcjonowania danych ośrodków w państwie: Mieszko: Poznań, Chrobry: Gniezno. Stołeczna rola obu grodów nie podlega żadnej dyskusji. Prawdopodobnie jest tak, że to my - współcześni potrzebujemy takich określeń, w czasach średniowiecza nie było to takie istotne. Jeśli jednak szukamy już tego "pierwszego", to spór może potrwać wiele lat.
Generalnie rzuca się w oczy stwierdzona wykopaliskami potęga militarna Poznania jako fortecy broniącej dostępu do "serca" państwa Polan od zachodu, ponadto siedziby pierwszego polskiego biskupstwa (968 r.), z drugiej strony zaś późniejsza rola kościelna Gniezna jako metropolii arcybiskupiej. Poznań się w świetle badań rozrósł o dwa podgrodzia oraz postarzał o kilkadziesiąt lat. Chrobry koronuje się na króla w Gnieźnie, zostaje jednak pochowany w Poznaniu. Duet Poznań-Gniezno jest tu nie do rozdzielenia.
Każdy dobry poznański czy gnieźnieński przewodnik turystyczny o tym wie. :)

ALE DO MERITUM mojego posta: ;) to bardzo dobrze, że pisze się o Poznaniu jako dawnej, pierwszej stolicy. To oprócz stwierdzenia faktów, dobra reklama zachęcająca do odwiedzin de facto na końcu obu pierwszych stolic :) - wszak i dla Poznania i Gniezna najbliższym lotniskiem jest Ławica. :)

P.S. Co do innych miast wspomnianych w felietonie, to akurat uważam, że nie można zrównywać Płocka z Łodzią. Dawna stolica Mazowsza od czasów średniowiecza pełniła ważną funkcję w państwie i nie sposób jej porównać z Łodzią w wywołanym w felietonie zakresie.
gosc_czyta 2009-03-25 12:33   
gosc_czyta - Profil gosc_czyta
pozdrowienia z drugiej części Dwumiasta :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy