Lotniska regionalne chcą zmienić normy hałasowe

Lotniska regionalne chcą zmienić normy hałasowe Podczas konferencji prasowej w Lublinie Artur Tomasik, prezes ZRPL i lotniska w Katowicach, wraz z Mariuszem Wiatrowskim, wiceprezesem Związku i szefem portu lotniczego w Poznaniu, podkreślili, że porty regionalne borykają się z dużymi problemami związanymi z obecnymi przepisami hałasowymi.Dotyczy to szczególnie wprowadzania obszarów ograniczonego użytkowania wokół lotnisk....
13/12/2016 06:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tompec 2016-12-14 20:15   
tompec - Profil tompec
Pan redaktor na przyszłość sobie sprawdzi zanim wypuści artykuł. W Polsce obecnie obowiązują normy hałasowe z 2012 roku i są dużo mniej restrykcyjne. Wystarczyło wygooglowac. Oj słabo słabo.
misiok 2016-12-14 05:44   
misiok - Profil misiok
Jak ląduje silnik to jest tylko głuche bum :)
Zed 2016-12-14 05:40   
Zed - Profil Zed
Lądujące silniki :)
Zed 2016-12-14 05:38   
Zed - Profil Zed
Przykro mi, ale muszę to stwierdzić. Wielu ludzi nie potrafi przewidzieć przyszłości i kupując np. działkę i budując na niej dom myśli sobie - "a ile tych samolotów tu ląduje, w tym Lublinie, trzy na dobę? Nie będzie mi to przeszkadzać". I "wali" piękną chałupę na drodze podejścia do lądowania, wspaniałą, śliczną i bezwartościową. Tak samo myśleli mieszkańcy Poznania, Gdańska czy Krakowa 30 lat temu. Samolotów w GD, KR czy PO ląduje teraz trzy na każde 10 minut, dajmy na to kilkaset dziennie i ten sam gość idzie teraz protestować. Tak samo będzie z lotniskiem lubelskim i każdym nowym. Ruch teraz jest mocno do zaakceptowania, stanowi większą atrakcję dla mieszkańców niż uciążliwość - "ooo samolot leci" :), ale za 20 lat będzie to samo - "znów ten j... w d... p... hałas, który to już dziś?" - "dwieście dwudziesty ósmy tatusiu, głowa mnie boli, wyprowadźmy się stąd", - "dobrze dobrze córeczko, w planach mamy dwa proteściki i jedno odszkodowanko, potem pomyślimy"...
Jakaś abstrakcyjna scenka, ale przypomina mi się abstrakcja polska z Gdańska. Jakiś czas temu wybudowano całe osiedla mieszkaniowe wokół wysypiska śmieci na Szadółkach w/pod Gdańskiem. Ludzie kupili sobie wymarzone m3, m4 czy tam m16, kto wie jakie to było. A niedawno czytam w prasie, że ludzie z tych osiedli narzekają i myślą o jakimś zmasowanym proteście, bo im... śmierdzi :). Naprawdę? Myślałem, że jak kupujesz mieszkanie z widokiem na hałdę zużytych pampersów, to robisz to bo lubisz ten widok i zapach... Jak budujesz dom pod ścieżką podejścia samolotów to może jesteś pasjonatą i chcesz nauczyć się rozpoznawać lądujące silniki po głosie/hałasie, jaki wydają ich silniki? A nie?
gość_bc9a4 2016-12-13 19:54   
gość_bc9a4 - Profil gość_bc9a4
żart jakiś??
adam7691 2016-12-13 10:52   
adam7691 - Profil adam7691
wniosek jeden: chcesz mieć ciszę zamieszkaj obok lotniska
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy