LOT żegna, CSA wita Bratysławę

LOT żegna, CSA wita Bratysławę W środę (17.05) PLL LOT zamyka swoje rejsy do Bratysławy, w tym samym dniu czeski, narodowy przewoźnik Czech Airlines (CSA) uruchamia pięć nowych, bezpośrednich połączeń ze stolicy Słowacji.LOT: Niższe niż oczekiwano zainteresowanie17 maja - równo rok po inauguracji LOT likwiduje połączenie na trasie Warszawa - Bratysława. Rejsy realizowane były najpierw sześć, a ostatnio...
14/05/2011 13:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cani 2011-05-16 20:45   
cani - Profil cani
Nie rozumiem tego zachwytu nad CSA. oj i ach, że im się opłaca, a skąd to wiadomo, skoro nie zaczęli jeszcze latać? Ja się pytam skąd niektórzy to wiedzą? CSA nie opłacać się latać nawet na LHR!!! Poza tym skoro na Stefanika nie opłaca się latać nawet LH, KL, Finnair czy BA, to LO dobrze robi rezygnując z tego połączenia, które im także kokosów nie zbija.
blava 2011-05-16 16:12   
blava - Profil blava
Jak dobrze CSA zareklamuje sie, to slowacy to kupia . Tutaj rzadza Bilbordy a LOT cienko na miejscu sie reklamowal . Znam slowakow i wiem ze to KUpia , reklamy csa widzialem juz na przystankach .
michalb 2011-05-15 23:48   
michalb - Profil michalb
madej znawca lotnictwa a takie głupoty wypisuje .Po pierwsze od kiedy LH jest ST i po drugie od kiedy huby ST są w Niemczech.
humbak 2011-05-15 21:56   
humbak - Profil humbak
4techu, zauważasz rzeczy, których nie ma. Ale to standard u Ciebie. Poza tym o co my drzemy koty? O SkyTeam? Nie warto...
4tech 2011-05-15 21:39   
4tech - Profil 4tech
humbaku, poczucie humoru nie ma nic do tego. I nawet w tym swoim wpisie probujesz " zawracać kijem Wisłę" :p
humbak 2011-05-15 21:33   
humbak - Profil humbak
4techu, smutne jest to, że absolutnie nie umiesz dostrzec humbaczego poczucia ironii, które przejawiło się właśnie w tym wpisie. Doskonale wiedziałem o czym piszesz, ale zastosowałeś taki skrót myślowy, który aż się prosił o podpuszczenie Ciebie. I jak widać się udało.
4tech 2011-05-15 21:22   
4tech - Profil 4tech
humbaku, zasmuciłeś mnie. Miałem nadzieje graniczącą z pewnością że kto jak kto ale Ty to bez problemu zrozumiesz. Jak widać większość a w zasadzie wszyscy oprócz Ciebie i ... zrozumieli. A gdybyś przeczytał wątek od początku a nie tylko "przeleciał" to przeczytałbyś mój wczorajszy post z godziny 18. Jednakże jak widać wolisz dalej być najmądrzejszy ze wszystkich i spłycać wszystko do niedomowien tak aby Twoje było na wierzchu.
jurek 2011-05-15 21:21   
jurek - Profil jurek
langen możesz się wściekać i obrażac mnie dowolnie . Wisi mi to. / Humbak naprawdę ? Nie spodziewałem się wcale :P
madej 2011-05-15 21:20   
madej - Profil madej
tylko na potrzeby utowrzenia hubu w malpensie LH utworzyła nowego operatora lotniczego Lufthansa Italia i zarejestrowała go we włoszech, to kiedyś też była linia Deutsche British Airways. To troszke coś innego.
2011-05-15 21:09   
 - Profil
czy twoj mozg jest taki maly ze nie dociera do niego to co sie pisze? czy ktos tu mowi o krytyce czy o pisaniu na temat i rozumienia faktow oczywistych. 99% nie ma z tym problemow... ty albo piszesz nie na temat albo piszesz bzdury albo nie rozumiesz podstawowych rzeczy o ktorych sie wypowiadasz. wez sobie na wstrzymanie i jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz za wszelka cene. a wiekszosc twoich komentarzy jest pisana dla samej idei pisania. zajmij sie czyms i oszczedz ludziom swoich banalnych i czesto irytujacych postow.
humbak 2011-05-15 21:03   
humbak - Profil humbak
4techu: " 4tech napisał dziś o 17:36
madeju, cała w tym zagwostka ze CSA chce wykorzystać lukę w BTS i latać bezpośrednio z BTS do hubow Sky Team, czego LO właśnie nie wykorzystał." Oczywiście zastosowałeś skrót myślowy, ale wyszło zabawnie w Twoim "niedomówionym" stylu.
humbak 2011-05-15 21:01   
humbak - Profil humbak
Nie pamiętam do końca, czy madej tak bił pianę w stylu "Bóg, Honor, Ojczyzna", kiedy to Lufthansa otwierała swój hub na Malpensie. Przecież to nie jest "popieranie swojego rodzinnego rynku" w myśl madejowych synaps.
humbak 2011-05-15 21:00   
humbak - Profil humbak
jurku, jest to nieprawdą. Humbak pozostanie...
jurek 2011-05-15 20:35   
jurek - Profil jurek
Właściwie to po co to całe bicie piany jak LOT ma za małą flotę na tak napięta siatkę połaczeń, która już jest ? (langenie jest całkiem prawdopodobne, że kiedyś tutaj zostaną wyłącznie bezkrytyczni wielbiciele redakcyjnych tekstów. Z pewnością tak będzie i wtedy będzie cacy prawda ? :)
andrzej 2011-05-15 20:12   
andrzej - Profil andrzej
madej: Ale o jakim wożeniu paxów do hubów innych linii z BTS mówisz ? Po pierwsze to CSA dalej będzie latać do PRG kilka razy dziennie. Po drugie to jest zapewne duży ruch bezpośredni pomiędzy BTS do AMS, CDG, BCN, FCO. Po trzecie co do pasażerów tranzytowych to prawie na pewno ustawią taryfy tak, że lot do destynacji obsługiwanej przez KL/AF i OK będzie najtańszy i najlepiej skonfigurowany czasowo (kilka lotów dziennie do PRG vs. zapewne nie więcej niż jeden dziennie do CDG/AMS) przy skorzystaniu z oferty właśnie CSA na całej trasie. Pozostają pasażerowie lecący do destynacji do których CSA i tak nie lata np. do USA, Azji, itp. Na wożeniu takich pasażerów do hubów AF czy KL OK i tak nic nie traci bo sama by ich nie mogła przewieść.
flybe 2011-05-15 19:59   
flybe - Profil flybe
wszystkie trasy stopniowo bedą w formule CS ( oprócz BRU) także CSA na tym zarobi, pytanie tylko czy da radę przebić ofertę linii LCC latających z BTS. @ Madej, jest sporo linii tradycyjnych które realizują połączenia lotnicze z nie swoich macierzystych państw wykorzystując do tego stopy.Zresztą LO też tak kiedyś latał np. na trasie Warszawa-Larnaka-Bejrut-Warszawaożna było w biurze LO kupić bilet z Larnaki do Bejrutu OW( powrotny tylko przez WAW) więc nie jest to nowość nawet dla LO. Przy odpowiedniej reklamie na Słowacji LO miałby szanse przebić się z ofertą, tylko że to trzeba robić z głową. Czy CSA się uda czas pokaże. Co do LO, to zawsze BTS było traktowane trochę jak piąte koło u wozu.
4tech 2011-05-15 19:42   
4tech - Profil 4tech
madeju, tu o popieranie bądź nie popieranie wcale nie chodzi. Chodzi o rachunek ekonomiczny. Polski rynek jest w jakimś sensie już ustabilizowany i podzielony i LO w szybkim czasie nie zbuduje hubu o jakim marzy. Poprostu jesteśmy jeszcze wciąż biednym narodem aby pozwolić sobie na latanie jak Anglicy, Niemcy czy Szwedzi. A jak nie masz z czego "czerpać" na własnym krajowym podwórko to starasz czerpać od innych. Wcale nie twierdze ze LO miałby uruchomić hub w BTS ale loty w rotacjach np. WAW-BTS-FRA-BTS-WAW ( nie czepiaj się to tylko przykład) są możliwe. Poprostu LO powinien szukać szansy zarobienia kasy a nie zamykać się w swoim "zamkniętym i bądź co bądź iluzorycznym " hubie Warszawa.
4tech 2011-05-15 19:31   
4tech - Profil 4tech
madeju, i jeszcze jedna sprawa. Napisałeś ze LO powinien rozwijać regiony, zmieniles zdanie czy Ci się "wymknelo"? Pytam ponieważ jak ja jakiś czas temu pisałem dokładnie to samo to "mało mnie nie pogryzles". Ewolucja to dobra strona ludzkości:p
2011-05-15 19:29   
 - Profil
bo nigdy nie rozumiesz jasnych tez i zawsze masz jakis niezidentyfikowany problem, zasmiecasz to forum bzdurami, sprowadzajac kazda dyskusje na oftopik. na fejsie jest taka fajna opcja ukrywania postow osob, ktorych czytac nie chcesz. tu tez by sie taka przydala. jurek trafilby na nia jako pierwszy.
madej 2011-05-15 19:29   
madej - Profil madej
ja nie popieram takiego modelu tradycyjnej linii lotniczej pchającej się nie wiadomo gdzie zamiast wspierać swój rodzimy rynek. LOT to rozumie dlatego nie będzie woził słowaków do hubów SA. CSA tego nie rozumie, więc zamiast sobie będzie dostarczał pasazerów AF i KLM no coż ich sprawa.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy