Kraków planuje drugie lotnisko

Kraków planuje drugie lotnisko Do tej pory z lotniska w Pobiedniku Wielkim korzystał Aeroklub Krakowski, na lotnisku dopuszczone były tylko loty czarterowe, wykonywane samolotami o masie do 10 ton, które mogły przewozić maksymalnie 19 pasażerów. W praktyce z trawiastego pasa startowego korzystają głównie pasjonaci latania posiadający małe, prywatne maszyny, przeprowadzane są...
24/10/2016 13:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2017-02-16 10:43   
adam7691 - Profil adam7691
czy Dremliner wyląduje na trawie?
gość_187e2 2016-11-11 10:08   
gość_187e2 - Profil gość_187e2
Pytanie zasadnicze . Czy na pewno Aeroklub Krakowski czy też biznesowe ramię Polskiego Związku Sportowego zwane Aeroklubem Polskim pod tytułem Aero Partner
Dokument certyfikujący jest na Imię Aero Partner, a więc Aeroklub Krakowski najwyżej może być petentem w sprawie użytkowania lotniska
gość_ceb0b 2016-10-27 19:21   
gość_ceb0b - Profil gość_ceb0b
On nie załatwiał służbowych spraw, tylko wracał do domu, do Brzeszczy..
Ciekawe czy ma doliczone 900 zł do podstawy PITu za prywatne użytkowanie auta?
Kelo 2016-10-27 17:54   
Kelo - Profil Kelo
smok1: Pokarało go, bo zamiast załatwiać Chicago po wsiach jeździł służbowym autem :P Ciekawostka: Iberia w sezonie letnim 2017 znowu się pojawi, pesymiści wieścili krótki epizod tylko pod ŚDM, więc się mylili :). Minus taki, że znowu polatają tylko 3 miesiące czyli identycznie jak ostatnio. 12.VI-16.IX Liczyłem ,że małymi kroczkami do przodu jak Vueling będą postępować od razu
gość_04a91 2016-10-27 16:31   
gość_04a91 - Profil gość_04a91
Tak a pycha dalej ich rozpiera!!!
smok1 2016-10-27 14:34   
smok1 - Profil smok1
A tymczasem pod Krakowem... zobacz link
gość_1c339 2016-10-25 20:35   
gość_1c339 - Profil gość_1c339
Jakakolwiek inna lokalizacja krakowskiego lotniska niż gdzieś między Krakowem i Katowicami kładzie to lotnisko na łopatki bo ludzie ze śląska nie będą jechać przez Kraków na lotnisko bo im to zajmie dwa razy tyle czasu. A jest ich w Balicach dość sporo. Może nawet i połowa. Z takim pomysłem to może wyskoczyć tylko ktoś z lotniska w Warszawie żeby załatwić Kraków na dobre.
gość_a3014 2016-10-25 20:20   
gość_a3014 - Profil gość_a3014
gość_be546: głupoty gadasz, będzie dla W6 i czarterów
gość_90e00 2016-10-25 16:07   
gość_90e00 - Profil gość_90e00
@ gość_3cc7e Oczywiście że masz rację. Tylko że politycy z Krakowa, Katowic i Warszawy oraz decydenci z Balic i Pyrzowic nigdy nie dojdą do porozumienia bo wolą kopać dołki pod sobą i walczyć o stanowiska i kasę. A ci z Chopina i LOT też mieszają bo to jest zagrożenie dla nich bo by stracili pasażerów przesiadkowych. I dlatego w Polsce jest jak jest, tzn. bijmy się o drobne między sobą na górze a reszta niech i miliardy traci i kogo to. Tak więc szanse na takie lotnisko są zerowe.
gość_88aa6 2016-10-25 14:53   
gość_88aa6 - Profil gość_88aa6
Niedługo Kraków może mieć trzy lotniska, bo będzie jeszcze Obice International Airport Kielce-Karków-Warszawa. ;)
piorun 2016-10-25 10:45   
piorun - Profil piorun
Kelo to co napisałem, ćwierć wieku temu było bardzo realne, nawet kilku znajomych pilotów wojskowych na dobre z Krakowem się żegnało/robili to bardzo niechętnie/, także w tamtych czasach przez wiele lat armia skutecznie blokowala wydłużenie pasa startowego, bo jak twierdziła, dla ich An obecny pas wystarcza.Dla Balic moim zdaniem idealne by było takie rozwiązanie jakie jest na Okęciu, gdzie wojsko ma niewielki wydzielony teren i nie ma negatywnego wpływu na rozwój lotniska.Zgadzam się z Tobą,ze w przyszości terminal rozbudują na miejscu nowego parkingu oraz w miejscu obecnego cargo.Mnie bardziej martwi wieloletni zastój w temacie ILS.
gość_be546 2016-10-25 10:08   
gość_be546 - Profil gość_be546
Kelo - Nie wprowadzaj ludzi w błąd. To lotnisko nie będzie obsługiwało takich samolotów jakie mają np.W6 . To będzie lotnisko jak na warszawskim Bemowie.
Kelo 2016-10-25 09:37   
Kelo - Profil Kelo
gość_3cc7e: Jeden port to jest dobry pod statystyki, dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego lepiej mieć dwa. Zawsze któryś z portów może mieć jakiś incydent (samolot wyleci z pasa, jakieś uszkodzenie nawierzchni) lub klasycznie złe warunki atmosferyczne i być zamknięty na ileś godzin/dni. Wracając jeszcze do wojska. Z punktu widzenia terrorystycznego obecnie i w bliskiej przyszłości duże porty przesiadkowe będą na celowniku, a zamachy staną się codziennością. Balice jako port regionalny z wojskiem na miejscu raczej nie do ruszenia :D. ps garcba: Siostra w tym tyg sprowadziła na jeden organizowany ewent uniwersytecki w Krakowie grupę około 10 gruzinów przez Pyrzowice, to ich trzepali ponad godzinę :D Bardzo dobrze, trzepać wszystko co nie ma Januszowej urody :D Przylecieli Wizzem chyba z tego miasta o wdzięcznej nazwie męskiego przyrodzenia.
gość_3cc7e 2016-10-25 08:56   
gość_3cc7e - Profil gość_3cc7e
Czy nie byłby lepszy np. Południowy Port Lotniczy gdzieś pomiędzy Krakowem a Katowicami? Obsługiwalby w ten sposób nie tylko Malopolskę i Śląsk, ale także Kielce, Częstochowę, Bielsko itp.
kinder 2016-10-25 08:02   
kinder - Profil kinder
Czy na tym lotnisku działa jeszcze Antek dwupłatowiec? Swego czasu miałem przyjemność nim lecieć ;)
Kelo 2016-10-25 00:13   
Kelo - Profil Kelo
piorun: Coś dużo osób to wojsko wywala ostatnio na siłę ;x Mając na uwadze, że projektowana z innego kierunku DS uwolni sporo terenu pod zainwestowanie. Pozwoliłem sobie "na kolanie" zaznaczyć o co mi chodzi przez edycję mapki inwestycyjnej lotniska z przed kilku lat, żeby zobrazować o co mi chodzi. link:
zobacz link
Reasumując: spokojnie na 15mln terminali można wybudować i płytę na około 50 maszyn kodu C na tym terenie który jest. Jak dla mnie wyganianie wojska to abstrakcja. Byłoby konieczne tylko w przypadku wersja a) portu "przesiadkowego" dla jakiegoś dużego zawodnika, czyli nie będzie potrzebne nigdy. wersja b) gdyby kiedyś w skutek dalszej globalizacji znikła moda na porty przesiadkowe i wystąpiła konieczność łączenia byle średnich miast z globalnymi metropoliami. wersja c) Pyrzowice zapadły się pod ziemię w skutek szkód górniczych :D
gość_a7364 2016-10-25 00:08   
gość_a7364 - Profil gość_a7364
@ garcba - a tak, ja słyszałem, ponoć Kurier "Plotkara z Paderewy" pisał, że mieszkańcy w/w osiedla planują pikietę przeciw rozbudowie Muchowca i wejściu easyJet'a. W planach jest zasypanie doliny Trzech Stawów, oraz wycięcie ok. 23.518 drzew na prostej do pasa 23.
Dowiedzieli się o tym szybko mieszkańcy pobliskiego nowobogackiego Brynowa, którzy ponoć kontaktowali się z byłym już Uszokiem, pełni strachu, że im pomarańczowo-białe arbuzy nad głowami zaczną latać. A jednocześnie spadnie wartość sztucznie wywindowanych brynowskich posiadłości! Skandal!!!
Na "Paderewie" ludzie gadają, że nawet Zielonych już angażują i że ci zieloni mają w planach utworzenie Rezerwatu Narodowego Źródeł Kłodnicy. I że jeszcze dziki będą chronić na Brynowie, Ochojcu i Piotrowicach (przecież zwierz chroniony musi się bezpiecznie dostać na osiedla, no!).
Ale więcej już nie zdradzę o Muchowcu i easyJet. Ani słówka!....
[viajero]
piorun 2016-10-24 22:57   
piorun - Profil piorun
Z tych wszystkich humorystycznych widzeń jedno mogłoby się spełnić- przenieść wojsko na Pobiednik,aby zwolić teren na rozbudowę Balic.
Gość 6a329- czy Twój poprzedni numer to 2626?Bardzo tworzycie myśli podobnie i kochacie tylko jedno lotnisko.
gość_27c97 2016-10-24 22:36   
gość_27c97 - Profil gość_27c97
Kraków - Balice max w ciągu 10 lat się zapchają i ktoś kto wie jak wygląda lotnisko plus nowy ciasny terminal wie o czym piszę.Na wojsko i ustąpienie ich z Balic nie ma co liczyć. Powiem tak . Prawda jest taka że za kilka lat Pyrzowice będą głównym lotniskiem na południu kraju.
garcba 2016-10-24 21:55   
garcba - Profil garcba
Słyszałem, że easyJet i Ryanair rozważają wejść na Muchowiec. Potwierdzi ktoś? ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy