PolskiBus: 33 godziny w autokarze na Ukrainę

PolskiBus: 33 godziny w autokarze na Ukrainę W pierwszym etapie współpracy PolskiBus zaoferuje dwie międzynarodowe trasy oferta PolskiBus.com zostaje rozbudowana o dwie linie z codziennymi kursami łączącymi aż 18 miast w Polsce z 7 lokalizacjami na Ukrainie: U1 Szczecin - Gorzów Wielkopolski - Piła - Bydgoszcz - Toruń - Włocławek - Płock - Warszawa - Radom - Lublin - Lwów - Iwano-Frankiwsk -...
20/10/2016 09:13   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_2ddd3 2017-08-15 14:56   
gość_2ddd3 - Profil gość_2ddd3
Miałam zamówione bilety z Warszawy do Lwowa- niestety dla mnie i dla piątki innych pasażerów zabrakło miejsc. Bilety kupiłam przez polskiego busa, licząc że skoro sprzedają bilety pośrednika- Ideal Travel to jest z nimi wszystko w pożądku. Od kierowcy bardzo ciężko było uzyskać jakiekolwiek informacje (bariera językowa i brak chęci współpracy). Zdezelowany bus nie miał jakichkolwiek napisów w alfabecie łacińskim, oprócz małej naklejki Polskiego Busa- ciągle zasłoniętej przez dziką kolejkę. Kierowca nie miał żadnej listy przewozowej- nie miał pojęcia ile osób i z jakimi biletami powinno się stawić na przystankach. Po telefonie do biura podano nam numer rzekomo do przewoźnika z którym był brak jakiegokolwiek kontaktu. Horrendalnie drogie połączenia z infolinią polskiego busa nie pomogły nam nic załatwić, aż w końcu kierowca odjechał pozostawiając nas z informacją, że na pewno jest jakiś inny bus do Lwowa.
Straciłam pieniądze za rezerwacje biletów, hotel i cały planowany urlop.
gość_0b463 2017-08-05 09:25   
gość_0b463 - Profil gość_0b463
ŻĘNADA
W pon jechałem na trasie Wrocław - Katowice. Miałem wykupiony bilet z rezerwują wybranego miejsca przy szybie i zwiększonym miejscem na nogi. Zapłaciłem za to 5 zł. Podstawiono autobus zastępczy. Bez gniazdek napięciowych i wifi. Na prośbę o zwrot kasiorki za rezerwację dostałem odp.
"Może się zdarzyć, iż numeracja nie obowiązuje, jednakże są to sporadyczne przypadki. Ponieważ został podstawiony autobus zastępczy opłata za miejsce 5 zł została wykonana" Czyli jak mój nr zarezerwowanego miejsca w autokarze zastępczym będzie na końcu autokaru i od strony korytarza to nic się nie stało?
Niedz kurs z Tarnopola do Wrocławia autobus odjeżdża 1,40 h przed czasem podanym w rozkładzie jazdy. Wcześniej sygnalizuje drogą mailową o takiej możliwości bo jestem kilka dni wcześniej na dworcu odjazdu. W odp otrzymuję godzinowy rozkład jazdy, który jest zmieniony ponad 2 tyg. Na własną rękę muszę pokonać 140 km do Lwowa aby wrócić do domu. ŻENADA
gość_7a70e 2017-04-08 21:43   
gość_7a70e - Profil gość_7a70e
Nie każdy jest w stanie odnalezć się w tyakim kombinowanym połączeniu, a do autokaru można wsiąść w punkcie A i wysiąść w B, a wśród przewoźników jest już naprawdę duża konkurencja, więc i jakość się pewnie będzi epoprawiać. Ile tego jestr to można zobaczyć choćby na zobacz link bo oni współpracują z większością
gość_5c32f 2017-01-19 22:06   
gość_5c32f - Profil gość_5c32f
7.01.2017 jechałem autobusem partnerskiej firmy PolskiBus - Fortuna Reisen z Czerniowiec do Warszawy rejsem „Cierniówce - Bydgoszcz". Jestem bardzo niezadowolony serwisem firmy partnerskiej. Opisuje państwu jak się odbywała podróż.

Od Czerniowiec powinien był jechać duży dwupiętrowy autobus, natomiast przyjechał autobus typu Mercedes-Benz VARIO 613 na 19+1 osób bez miejsc na bagaż! Do tego niewystarczyło 3 miejsc dla wszystkich pasażerów. Kierowca już chciał pojechać rezygnując z 3 pasażerów i oferując nam dostać koszty na bilet z powrotem. Nie bylem zadowolony z takim rozwiązaniem i umówiłem kierowcę wziąć nas w jakikolwiek sposób. Ja, moja dziewczyna oraz jeszcze jeden chłopak zostali wymuszone jechać stojąc/siedząc na walizach pomiędzy siedzeniami! Firma nie znalazła nawet autobus na wystarczającą ilość ludzi. Ten kierowca mówił że przez warunki pogodowe autobusy nie byli w stanie dojechać przed to że paliwo zamarzło. Nie rozumiem tego w ogóle, nigdy nie miałem takich problemów z przejazdami autobusem! W ten sposób jechaliśmy do Tarnopola. Kierowca wystawił nas na zamkniętym lotnisku miasta Termopil gdzie nie było nawet toalety! Prosto na drodze w -15, jestem wdzięczny że Pan kierowca nie pojechał a czekał z nami na kolejny autobus. Zajęło to ok. 50 minut.

Przyjechał jeden autobus, duży, dwupiętrowy. Zaczął się rozgrzewać, jednak pojechał z powrotem do Tarnopola. Drugi dwupiętrowy przyjechał za 10 minut. Walizy zostały spakowane, pasażerowie usiedli na miejsca. Jak się okazało, dużo ludzi jechali też na takich małych autobusach z dużo innych miast i potem dalej autobusem z Tarnopola.

Jechaliśmy tym autobusem około 1,5 godziny dopiero ja się nie zaczęło cos płonąć! Pod tylnym kolom zaczęło się cos palić! Tylne hamulce spłonęli pod działem bagażowym! Absolutne niedotrzymanie zasad bezpieczeństwa! Gaśnica to było zlikwidowane w koniec. Czekaliśmy na nowy autobus przez półtora godziny! Kiedy przejechał autobus ludzi sami musieli pakować swoje walizy. Kiedy ja poprosiłem kierowcę pomoc – on zaczął grozić mnie „skąd jestem taki mądry?” „Idźmy w stronę i zobaczymy kto tu jest mądry” itd. Kierowca groził mnie przemocą fizyczna. Na co ja mu odpowiadał żeby on robił swoja robotę. Inne kierowcę byli też bardzo nieprzyjemny. Dalej kierowcę nie mówili żadnej informacji o podróże. Na przykład, kiedy będzie przestanek, ile przerwa, kiedy można pójść do toalety, czy działa toaleta w autobusie, nawet nie sprawdzali, czy są wszyscy pasażerowie w autobusie przed odjazdem, od jakiego kol wiek przystanku. Chamstwo i tyle. Na granice przyjechaliśmy i kierowcę nie informowali nas o możliwości skorzystania toalety na cle ukraińskim! Moja dziewczyna musiała czekać 1,5 godziny do polskiej kontroli. W końcu przejechaliśmy do Warszawy o 12:20 – po grafiku autobus przyjechać powinien o 5-6. rano.
gość_5e877 2016-10-26 00:47   
gość_5e877 - Profil gość_5e877
Więcej o fortuna reisen
zobacz link
gość_0ab1c 2016-10-21 14:07   
gość_0ab1c - Profil gość_0ab1c
Lepiej RDO - LWO
gość_1c3f1 2016-10-20 19:12   
gość_1c3f1 - Profil gość_1c3f1
aha, mam rozumieć że Polski Bus będzie przysyłał imigrantów z Ukrainy? Bo te kierunki nie są ani turystyczne ani rekreacyjne. Świetnie, a my jęczymy że nie chcemy uchodźców z Syrii. Tu gdzie mieszkam wczoraj przyjechały 2 autobusy z Ukrainy ludzi, którzy szukają pracy lub koczują na PKS. Bo ich jakiś pracodawca wystawił. Studenci nie mają gdzie mieszkać bo wszystkie nory mieszkalne za dobrą cenę wynajęte został Ukraińcom.
gość_d6ac8 2016-10-20 13:56   
gość_d6ac8 - Profil gość_d6ac8
Chyba lepiej.Z Berlina do Rzeszowa samolotem za 19 złotych. Czas przelotu 1 godzina 20 minut.Z Rzeszowa do granicy w Medyce i dalej marszrutką do Lwowa za 10 zl.Ze Lwowa -wiadomo dużo połączeń lokalnych.Ze Szczecina do Czerniowiec nie powinno trwać dłuzej jak 10-12 godzin.No i taniej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy