Podsumowanie ŚDM w Kraków Airport

Podsumowanie ŚDM w Kraków Airport W okresie od 19 lipca do 8 sierpnia z lotniska skorzystało około 40 tys. dodatkowych pasażerów (pielgrzymów).- Tuż po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży dwukrotnie przekroczono rekordową liczbę 20 tys. obsłużonych pasażerów w ciągu jednego dnia. Nie byłoby to możliwe bez współpracy wszystkich służb na lotnisku, które stanęły na wysokości zadania. – powiedział...
10/08/2016 10:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2016-08-11 08:55   
krzysiekl - Profil krzysiekl
skąd wiedza kiedy przyleciał pierwszy pasażer? Znam takiego który przyleciał na ŚDM już 11 lipca, do Warszawy.
Ciekawe jakie są statystyki innych lotnisk.
Jak w ogóle policzyć ilość pielgrzymów - większość jest nie do odróżnienia od innych podróżnych jesli nie lecą specjalnym lotem. Jakieś ankiety był wypełniane gdzie podawało się powód przylotu???
Część osób miała wizy wydane ze statusem "inny powód" tzn nie turystyczny to po tym można było poznać, ale w pozostałych przypadkach??
robert13 2016-08-10 14:18   
robert13 - Profil robert13
Marcowy. może i dość pokrętnie p. redaktor to opisał, ale chodziło o to ze 25 i 26 to były przyloty do KRK, a 1.08 30 dodatkowych rejsow to odloty z KRK. Prawie wszystkie rejsy dodatkowe to chartery więc jeden leg z pasażerami, a drugi ferry lub odwrotnie.
marcowy 2016-08-10 14:04   
marcowy - Profil marcowy
czegoś tu nie rozumiem, najpierw jest napisane "Najwięcej dodatkowych samolotów z pielgrzymami było w poniedziałek (25 lipca) i we wtorek (26 lipca) – odpowiednio 9 i 7 rejsów" a potem "Najwięcej dodatkowych samolotów z pielgrzymami było w poniedziałek 1 sierpnia – w sumie 30 dodatkowych rejsów". ??? czy tylko dla mnie jest to nielogiczne ?
lysypiotr76 2016-08-10 11:52   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - no szkoda .Tak jak pisałem przy statystykach za lipiec. Pewnie pół dnia zabrakło do 0,5 mln.
piorun 2016-08-10 11:08   
piorun - Profil piorun
Całkowicie się Kelo z Tobą zgadzam, dodatkowo zabrakło mi przy tej ilości pielgrzymów choćby jednego grubasa/ nie liczę papieskiego odlotu/ Na osłodę zostało tylko to , że w jeden dzień zawitało do nas 17 A321 co na pewno jest krakowskim a może i polskim rekordem , o ile takowa statystyka jest prowadzona.
Kelo 2016-08-10 10:37   
Kelo - Profil Kelo
40tysięcy rozdzielone na 2 miesiące kalendarzowe nie robi żadnego wrażenia. W którymś z mniejszych portów byłby spektakularny wzrost ale w tym przypadku to raczej w kategorii ciekawostek można rozpatrywać. Więcej się będzie tracić w miesiącach jesiennych przez pogodę, a nawet mgły statystyk jakoś wybitnie nie zmieniają. Tak dla zobrazowania skali pozwoliłem porównać.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy