Kraków - Ateny na pokładzie LOT-u

Kraków - Ateny na pokładzie LOT-u Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie z Krakowa do Aten - pierwszy rejs zaplanowany jest na 16 kwietnia. Samolot typu Embraer 170 kursować będzie dwa razy w tygodniu: w nocy z niedzieli na poniedziałek i w nocy z czwartku na piątek. Rejs LO 605 startować będzie z Krakowa o 23:45, by po 2,5-godzinnym locie wylądować dnia następnego w Atenach o 03:10 czasu...
19/01/2009 16:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lmajchrowski 2009-01-22 00:23   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
gosc_daria: ale ty glupie pytania zadajesz a po co mam kupowac bilet na tej trasie jak mnie nawet w Europie nie ma a poza tym nie mam interesu zeby leciec na tej trasie. Ale wiele osob ma i poleci. Widze ze jeszcze troche musisz sie nauczyc w zadawaniu madrych pytan.
biurko 2009-01-21 16:38   
biurko - Profil biurko
OT Komentarz moderatora: opinie nt wojtka wyślij mu na priv
mod-1
biurko 2009-01-21 16:36   
biurko - Profil biurko
do WOJTEK - ktoś kto płaci min. 1000 zł za bilet na tak krótkim odcinku - nie chce śmierdzieć po przylocie a i PANIE w nocy nie pojada autobusem - zadaje pytanie czy Ty już kupiłeś bilet w LOT na trasie KRAKOW-ATENY ???????
biurko 2009-01-21 16:33   
biurko - Profil biurko
OT Komentarz moderatora: opinie nt innych forumowiczów kieruj an ich priv-y
mod-1
wojtek 2009-01-21 16:24   
wojtek - Profil wojtek
gosc_daria: lotnisko w Atenach ma zapewnioną całonocną komunikację autobusową. Jeśli wylądujesz w nocy, nie ma potrzeby brać taksówki.
tomili7 2009-01-21 16:21   
tomili7 - Profil tomili7
* Komentarz moderatora: No wlasnie na priv
biurko 2009-01-21 16:12   
biurko - Profil biurko
* Komentarz moderatora: do MARECKI pisz na priv!
biurko 2009-01-21 16:03   
biurko - Profil biurko
* Komentarz moderatora: Do mareckiego pisz na priv
gosc_daria 2009-01-21 15:50   
gosc_daria - Profil gosc_daria
piszemy o lotach które kosztują > 1000 zł / a TY LMAJCHROWSKI skad wiesz ze te loty sie odbeda ? bo prestiżowy PEKIN na skale swiatowa LOT odwołał , mam do Ciebie pytanie skoro masz taki worek argumentów kupiłeś bilet na tej trasie ??
lmajchrowski 2009-01-21 15:15   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Gosc_Daria: Lot renomowany to co powiesz na LH ktora laduje w Kairze o 3.40 rano przeciez to swiatowa marka a jak bedziesz chciala to ci wiecej takich godzin podam i nie tylko z LH. Glupot nie opowiadaj a jak ci nie pasuje ta godzina to jest tyle innych opcji do wyboru. Nikt Cie na LOT nie zmusza.
lmajchrowski 2009-01-21 15:10   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Tak czy inaczej fajnie ze maszyne wykorzystuja prawie na 100% mozliwosci. A jak sobie stoi przez inne dni w KRK to moze na powaznie powinni pomyslec nad nocnymi destynacjami Lizbona, Moskwa, Barcelona czy Reykiawik raz w tygodniu a jakie urozmaicenie
4tech 2009-01-21 13:19   
4tech - Profil 4tech
gosc_daria: nie tylko LO lata w takich godzinch do ATH, inni tez...nie mowiac juz o lotniskach w basenie m.srodziemnego...
marecki 2009-01-21 13:05   
marecki - Profil marecki
gość_daria: a w czym ty masz problem? nikt Cie przecież nie zmusza do latania z Krakowa do Aten nocą. Możesz sobie polecieć w dzień via MUC. Poza tym znajdź sobie połączenie do Aten w sezonie za mniej niż 1000 zł całkowitych kosztów (bilet lotniczy plus dojazd do miejsca wylotu z Krakowa); nawet jeśli ci się to uda to stracisz człowieku kupę czasu na cała operację. A DY lata z/do WAW też w podobnych porach np. wylot z Aten 4.15 rano; wylot do Aten 7.30 rano czyli masz dokładnie taki sam problem i jeszcze musisz po nocach tułać się z krk do warszawy żeby zdążyć. Poza tymm twoje argumenty są śmieszne i widać że niewielkie masz pojęcie: najbardziej renomowani przewoźnicy jak wspomniana niżej LH tez ma część rejsów nocnych w basenie m. środziemnego, jak np. Kair, Tunis, Amman a nawet niektóre loty do Aten.
4tech 2009-01-21 12:59   
4tech - Profil 4tech
gosc_daria: hm...wydaje mi sie ze jestes wielk(ą)im znawca lotnictwa...
gosc_daria 2009-01-21 12:46   
gosc_daria - Profil gosc_daria
do NOTAM : jestem pod wrażeniem poklaskowej wierszówy którą przeczytałam. Twoje nazewnictwo i wyrażenia zadziwiły i mnie o czym Ty piszesz ? , argument że latatnie w nocy jest atrakcją bo jest chłodniej jest największą bzdetą przeczytana na tym forum, a to o udżwigu hi hi hi to jest radosną twórczością laika . LOT wcale nie jest tani i nię bedzie miał biletów taniej jak ok 1000 zł ! to żadna rewelacja bym leciała w nocy i się bujała nocą po atenach taksowkami. Nocą to sobie mogą latać czartery a nie tak " renomowany " przewożnik jak LOT - jeżeli chce kalkulować niech puści ten samolot ale nie po 1000 zł za paxa. LOT jest dla mnie chorą firmą kupcie bilety bo i tak ta destynacja będzie anulowana daje 95 % - a LOT zrobi sobie z pasażerów kredyciki z O % oprocentowaniem hi hi hi hi hi tak jak CENTRALWINGS ogłosili trasy które nigdy nie były realizowane a w domyśle łatały ich dziury na pensje paliwo ... bo po co brać kredyt - LOT już dawno tonie
gosc_daria 2009-01-21 12:36   
gosc_daria - Profil gosc_daria
ale się ekscytujecie - tymi lotami dla mnie to marketingowa PR LOTu że coś robimy. Nikt to pracuje w Grecji nie zapłaci za bilet ponad 1000 zł z pewnością ! bo to żadna rewelacja. Na moje to raczej będzie kicha. LOT już nic mądrzejszego nie wymyśli , dla mnie ta linia już dawno nie istnieje - wtopa z Pekinem, żadnych nowych samolotów, ceny kosmicznie wysokie! , promocje beznadziejne i nieatrakcyjne. Zero pomysłu na jutro żadnych perspektyw ! ten przelot do aten zostanie wkrotce pogrzebany wspomnicie moje słowa - pozdrawiam
notam 2009-01-21 12:33   
notam - Profil notam
Jakieś marudne towarzystwo się znalazło na tym forum... :-)
Dla destynacji ATH największy udział w ruchu 'trafiku' z PL ma segment 'leisure' czyli urlopowy dlatego można zaproponowac mniej korzystne sloty niż np. na wylotach do FRA, MUC czy VIE. Poza tym latanie wieczorem/w nocy na kierunkach takich jak np. ATH, gdzie w lecie bywa baardzo ciepło ma tą zaletę, że nie zmniejsza się udźwig handlowy samolotu bo jest chłodniej. Gdyby operowac w dzień samolot musiałby być załadowany w mniejszym stopniu co zmniejszyłoby przychód z operacji, tak widocznie się LOT-owi kalkuluje... To w pewnym stopniu tłumaczy skąd takie a nie innego godziny lotów do ATH :-)
marecki 2009-01-21 10:56   
marecki - Profil marecki
lmajchrowski: dokładnie tak; ludzie u nas potrafia tylko narzekać, że im godziny nie pasują, że to niewygodne itd a potem się okazuje że i tak w swoich realnych podróżach siedzą gdzies na lotniskach po naście godzin w oczekiwaniu na samolot bo tak taniej. A godziny - biorąc pod uwagę, że to rejsy wakacyjno-urlopowe a nie biznesowe - są zupełnie okej. Kto potrzebuje się dostać w interesach do aten, może skorzystać z innych połączeń via MUC czy WAW. A samolot, który ma wykonywać trasę KRK-ATH poporstu stoi od 20 do 8 rano w Krakowie - więc dzięki temu będzie dodatkowo pracował i jeśli rejsy przyniosą zyski to super! Zostaje jesczze 5 innych dni w tygodniu, w ktorych LOT powinien poszukać zatrudnienia dla E170 w godzinach nocnych.
marian 2009-01-21 08:49   
marian - Profil marian
ja myślę,że ranny przylot do Aten jest okej - wszędzie dalej można się wydostać i to samo z powrotem do PL. pogrzebacz: podstawowe słowa staraj sie pisać poprawnie :) proszę...
lmajchrowski 2009-01-21 04:32   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Ja nie wiem chyba dla niektorych na forum to samoloty powinny latac tylko rano i poznym popoludniem bo inne pory sa zle. Wazne ze jest polaczenie i trzeba sie cieszyc ze wkoncu w Locie glowami ruszyli. To samo mogli by sprobowac z Lizbona, Barcelona, Rejkiawikiem czy najwazniejsze Moskwa. Kazde posuniecie ktore rozwija siatke polaczen jest dobre. To moze mi ktos wytlumaczy czemu LH przylatuje do Kairu o 3.40 nad ranem dodam ze takich polaczen jest wiele ?? Odpowiem chyba lepiej jest dla lini jak samolot robi pieniadze wiec po co w nocy ma stac gdzies na plycie jak moze obslugiwac takie polaczenia. Wylatuje kolo 11 w nocy przylatuje wraca 5 - 5.30 nad ranem i jest gotowy na trasy biznesowe oraz przesiadkowe po Europie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy