Między gate'ami: Lotnisko Chopina w Warszawie

Między gate'ami: Lotnisko Chopina w Warszawie Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w kraju zarówno pod względem ruchu, jak i wielkości terminala. Dlatego strefa handlowa oferuje tu najwięcej możliwości. Jest nowoczesna i zróżnicowana, choć jej oznakowanie mogłoby być nieco lepsze. Nie ma też typowego sklepu walk-through, czyli takiego, przez który pasażerowie muszą przejść w drodze...
23/06/2016 11:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kamiskl 2016-07-28 11:36   
kamiskl - Profil kamiskl
No jak mozna było niewspomnieć o McDonald's ???? ;)
lysypiotr76 2016-06-27 10:50   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Gdybyście czasami korzystali z lotniska w Warszawie to od 29 czerwca w związku ze szczytem NATO i ŚDM uważajcie bo będą zmiany i na lotnisku i w jego obrębie. zobacz link
gość_a4fd3 2016-06-26 21:47   
gość_a4fd3 - Profil gość_a4fd3
Kawał dobrej roboty poprzedników i dyr Gos. Zreszta ciekawe co zrobią gdy dyrektor handlowy wróci ze zwolnienia skoro wprowadzili pod jego nieobecność nowego do jego gabinetu. Poginęły dokumenty a przetargi gastronomiczne ciagle bez finalnych rozstrzygnięć. Nowy zarząd chyba bedzie miał duuuuzy problem.
gość_c807a 2016-06-25 13:31   
gość_c807a - Profil gość_c807a
To że nie trzeba na siłę zaglądać do sklepów to DUŻY PLUS +++ .
Ja bym jednak proponował do artykułu dodać przykładowe ceny produktów i usług gastronomicznych, aby było porównanie co do innych lotnisk.
lysypiotr76 2016-06-24 17:56   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
cani - może i te piwa mają niepowtarzalny smak , a te sikacze z wielkich browarów nie , natomiast ciężko małym browarom wcisnąć się na półki . Chociaż pewnie lepiej Polskę zapamiętać po dobrym piwie , niż po pomyjach.
lysypiotr76 2016-06-24 17:51   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
kitsune - strefa jest wódczana ? No ja tego nigdy nie odczułem . Nie można zaprzeczyć , że produkujemy w Polsce dobre wódki . Co do kantorów się zgadza . ,, Złodziejskie kursy ''.
gość_2f63a 2016-06-24 11:13   
gość_2f63a - Profil gość_2f63a
wszystkierr wyminionone minusy WAW sa nago najwiekszymi atutami! Wspomne jedynie o sklepach 'walk throug' ... ni ma nic bardziej irytujacego niz obowiazkowe przejscie przez sklepu 'duty' free w uk, wloszech, hiszpani itp!!

chcesz isc do sklepu idz, nie chcesz lec przez WAW :)
cani 2016-06-24 10:06   
cani - Profil cani
lysypiotr76 - z browarow Kormoran, Amber, należących do BRJ, nie mówiąc już o takich jak Pinta, AleBrowar, Kingpin, Artezan i wielu innych ;)
gość_18479 2016-06-24 09:12   
gość_18479 - Profil gość_18479
kitsune: strefa handlowa lotnisk w Szkocji jest za to pełna whisky, można odnieść wrażenie, że Szkocja whisky stoi. I co z tego? Dla wielu to taki sam śmierdziuch jak wódka. Jako postępowcy powinniśmy małpować innych i pić importowane wino? Mniej kompleksów proponuję.
usuniety 2016-06-24 07:52   
usuniety - Profil usuniety
Strefa handlowa lotniska Chopina jest bardzo wódczana, można odnieść wrażenie, że Polska wódką stoi. Moim zagraniczni znajomi zawsze najbardziej zainteresowani są biżuterią z bursztynem i o ile pamiętam to na lotnisku są trzy sklepy sprzedające taką biżuterię - wysmakowaną w W. Kruk, nieco bardziej kiczowatą w innym sklepie i najbardziej kiczowatą w sklepie w strefie poza granicami Schengen (czyżby dla Polonusów?)

Jeżeli piszecie o strefie handlowej, to warto wspomnieć o kantorach wymiany walut oferujących złodziejskie kursy wymiany, moim zdaniem to lotniskowy powód do wstydu. Co gorsza często nie da się ominąć korzystania z ich usług, gdyż to właśnie tam można wypłacić zwrot podatku VAT dla turystów, i pracownicy tych punktów standardowo pytają, czy wypłacić w złotówkach czy w dolarach. Oczywiście większość wyjeżdżających osób chce wypłatę w dolarach i wtedy dostaje pieniądze po złodziejskim kursie wymiany - taka miła ostatnia pamiątka z Polski.

Ogólnie jak ktoś napisał, wszystkie produkty można kupić taniej online. Rekord, który ja zauważyłem to walizka kabinowa Rimowa Topas, na lotnisku Chopina o ponad 1000zł droższa od ceny z niemieckiego sklepu internetowego oferującego bezpłatną przesyłkę kurierską do Polski.
Affinitor 2016-06-24 00:51   
Affinitor - Profil Affinitor
sauvi ma rację, pan Spiński jak zwykle napisał coś o czym większego pojęcia nie ma i nawet nie chciało mu się czterech liter ruszyć, by sprawdzić zanim napisze kolejną bzdurę.
Panie "redaktorze" - EWG swój żywot zakończyła w 1992 roku na mocy traktatu z Maastricht, może warto jednak czasami doczytać i się dokształcić zanim się zacznie coś pisać?

Co do wrażeń ze sklepów, to moim zdaniem trudno to coś co stworzył pan Sipiński nazywać recenzją, dla mnie jest to raczej fotoreportaż. Nie podzielam też zachwytu nad organizacją tzw. food-courtu. Takie strefy, gdzie wchodząc dostajemy kartę i płacimy za wszystko wychodząc są dobre tam, gdzie w ramach jednego lokalu dostępna jest szeroka oferta, a co jest tutaj? McDonald, w którym najpierw czekam na przyjęcie zamówienia i wydanie mi karty, później (jak to jest w modernizowanych McD) czekam w drugiej kolejce na odebranie zamówienia. Zamiast stać bez sensu mógłbym odebrać swoje i pójść, ale nie tak prosto, trzeba zapłacić. I tu kolejny problem, bo z dwóch kas ani razu jeszcze nie widziałem, aby była obsadzona więcej niż jedna, a nierzadko kasa jest pusta i dopiero gdy ktoś podchodzi i swoje odczeka, pani kasjerka raczy się pojawić. Na pewno oferta jest tam przystępniejsza cenowo niż w pozostałych lokalach, ale upierdliwość tego systemu jest moim zdaniem dość zniechęcająca. W każdym razie jeśli ktoś np. w drodze do gejtu chciałby w ostatniej chwili kupić szybko hamburgera i pobiec do samolotu, niech zapomni.
lysypiotr76 2016-06-23 19:54   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
A tak ogólnie każde następne lotnisko to już będzie tylko gorzej , gorzej aż zostaniemy z barem i kioskiem z gazetami w ....Radomiu.
lysypiotr76 2016-06-23 19:48   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
cani - A to piwo , ,,dobre '' piwo to jakie ?
lysypiotr76 2016-06-23 19:48   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Nie mieszajcie polityki na tym portalu . Naprawdę nie wiem do czego się przyczepić ha ha . , ale oferta jest w zasadzie pełna i kompletna. Jako warszawiak jestem usatysfakcjonowany zwłaszcza sklepem Legii .
adam7691 2016-06-23 19:16   
adam7691 - Profil adam7691
wroord: EWG i UE to nie to samo, EWG to wspólnoty gospodarcze a UE to polityczny twór mieszający się do wszystkiego,
gość_c233b 2016-06-23 19:05   
gość_c233b - Profil gość_c233b
Kto w dzisiejszych czasach robi zakupy na lotnisku? Ceny wyższe, niż on-line.
sauvi 2016-06-23 16:09   
sauvi - Profil sauvi
@wroord: Dobrze pamiętam EWG, autor chyba nie.
wroord 2016-06-23 15:13   
wroord - Profil wroord
EWG to dawny skrot na Unie Europejska gdy jej czlonkami bylo pare krajow . UUodzeni w latach 80-tych i pozniej nie beda tego znac.
WAW ma coraz lepsze sklepy ale niestety ceny sa jak z kosmosu.
gość_2c49e 2016-06-23 14:06   
gość_2c49e - Profil gość_2c49e
Ostatnio leciałem z Poznania przez Warszawę i trzeba przyznać, że to lotnisko się bardzo mocno zmienia na korzyść. Strefa gate'ów jest bardzo dobrze oznakowana i przyjazna.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy