Szymany nie pomogły Podlasiu

Szymany nie pomogły Podlasiu Jak wynika z danych opracowanych specjalnie dla Pasazer.com przez WBData.pl, tylko 1,8 proc. mieszkańców województwa podlaskiego jest w stanie w ciągu dwóch godzin dojechać do dowolnego polskiego portu lotniczego. Tylko z minimalnej części województwa (konkretnie jego zachodniego skraju w okolicach Łomży) można w takim czasie dotrzeć do Szyman. Dane po...
04/04/2016 09:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_0886b 2016-04-11 11:41   
gość_0886b - Profil gość_0886b
gość_07797, masz rację, w kontekście ULCC i lotów emigracyjnych LUZ jest ok ale nie twórzmi mitów. LUZ jest obecnie tylko i wyłącznie lotniskiem pod emigrację ULCC i prawdopodobnie i bardzo długo jeszcze będzie. Dla emigracji zarobkówej takie lotnisko jest super i hiper ale patrząc z boku ten port ekonomicznie nie ma sensu więc opowiadanie bajek, że z LUZ można dolecieć niewiadomo gdzie albo biznes przez nie się rozkręca to zwykłe bajki. Z WAW wszędzie poza typową emigracją jest co najmniej 2x taniej niż 3x z LUZ za pomocą LH a loty są po kilka razy na dzień.
pablakiss 2016-04-10 12:14   
pablakiss - Profil pablakiss
@gość_9ad54 - masz racje kolego,., Czepiam sie fanatycznych Luzakow ,piszących bajki o dziesiatkach fikcyjnych nowo otwieranych połaczniach i ogólnie bredniach wyssanych z palca ,., a o lotnisku LUZ ,., z mojej strony nie ma złego słowa ,,
gość_9ad54 2016-04-10 07:53   
gość_9ad54 - Profil gość_9ad54
pablakiss jesteś znany z napastliwosci od dawna czepiasz się Luzakow, nie raz obiecywales skończyć dogryzac LUZ.
gość_35fba 2016-04-09 21:33   
gość_35fba - Profil gość_35fba
gość_0886b; Z jednej strony to racja. Kierunki to są raczej nieturystyczne. Zwłaszcza na Wyspy Brytyjskie w okresie zimowym. Bo co można robić w UK zimą, ani za dużo nie pozwiedza się, bo ileż można chodzić po mrożącym i wilgotnym powietrzu. Nawet latem w tym szerokościach geograficznych nie pokąpiesz się w morzu. Leciałem z LUZ do DUB pod koniec stycznia i mimo, że było cieplej (w LUB akurat wtedy było -15) a w Irlandii nawet do 10 stopni w słońcu, to szałem pogodowym to bym tego nie nazwał. Poza tym, żeby turystyka z LUZ rozwijała się trzeba nowych destynacji na południe Europy, do miast, które są dobrą bazą wypadową dla tych co chcą pozwiedzać oraz dla amatorów plażowania. Np. ciekawym, choć według mnie nierealnym kierunkiem byłaby Lizbona, nie tylko ze względu na zabytki, ale że stamtąd polecisz sobie na Madeirę, Azory (niedoceniany ale przepiękny rejon Portugalii), Kanaryjskie czy do Hiszpanii. Skandynawia to rejon wybitnie emigracyjny. Zimą w Oslo ciemno jest już o 15.00.
pablakiss 2016-04-09 21:29   
pablakiss - Profil pablakiss
@smolip67 - Umówmy sie,., jeśli jest post o Szymanach ,WMI czy WRO,., to niech tak zostanie . Nie opowiadaj bredni na forum pod kazdym postem nie zwiazanym z Twoim portem,ze za 3 czy 7 czy 127 lat ,.,swiat będzei kręcil sie w okół LUZ..Fajnie że macie lotnisko,., fajnie że ludzie maja prace ,., ale zostan przy Rze i tam wypisuj swoje głupoty ,, jest tam wielu sluchaczy którzy czekaja na Twoje ciekawe opowiesci.
lysypiotr76 2016-04-09 21:11   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
smolip Nic dodać nic ująć Lataj Zwiększaj liczbę obsłużonych pax w LUZ Jestem z WAW więc sam rozumiesz Ale powodzenia I w pracy I w życiu
smolip67 2016-04-09 20:56   
smolip67 - Profil smolip67
Przepraszam wszystkich ale muszę odpisać na brednie i kłamstwa pablakiss!pablakiss zawsze ciesze się jeśli na innym lotnisku w Polsce dodają nowe kierunki.Wielokrotnie zwracałem Ci uwagę na głupie zaczepki pod adresem LUZ i może dla tego do mnie pijesz.edeq niefortunne moje sformułowanie wiadomo że nikt z Warszawy nie będzie dojeżdżał do LUZ by z niego polecieć.Forumowicz łysypiotr76 wyobraź sobie że bardzo blisko pracuje lotniska i nawet z niego latam.
gość_07797 2016-04-09 16:56   
gość_07797 - Profil gość_07797
gość_0886b Każdy wybiera to co chce. Jak wspomniałem, dla mnie to wielka oszczędność czasu. Tak, sam jestem emigrantem, więc zazwyczaj przylatuję z i odlatuję do Londynu (Luton, Stansted), mam dom i wielu przyjaciół w Gdańsku i udało mi się dwa razy przylecieć z Gdańska, jak jeszcze Eurolot latał (mam nadzieję, że LOT albo ktoś inny wkrótce uruchomi te loty z powrotem, jako że obłożenie było przyzwoite, z tego co pamiętam). Tak, zgadza się, na chwilę obecną to przede wszystkim emigranci korzystają z LUZ, ale gdyby nie emigranci, to nowe lotniska nie miałyby szans ruszyć z miejsca. Za 20 lat emigranci będą stanowili mniejszość, a to turystyka i biznes będą nakręcały ruch w LUZ. Podróż do Warszawy czy z niej do Lublina to minimum 3 godziny, a raczej 4. Paliwo, parking i bilet lotniczy to mały koszt w porównaniu z czasem jaki trzeba na to poświęcić. Jak wspominałem, zazwyczaj wychodzi cały dzień (4,5h jazdy wraz z zaparkowaniem gdzieś tam i dojazd, 2h przed odlotem na okęciu, 2h przelot, dojazd gdzieś tam 1h i masz 9,5h), z Lublina dajmy na to dojazd 0,5h, 1h przed odlotem (w LUZ to w zupełności wystarcza), 2h przejazd i 1h dojazd gdzieś tam - 4,5h. Szybka kalkulacja pokazuje, że w dwie strony stracisz 10h z życia na podróże między LUB i WAW. Ale to oczywiście twój wybór. Lufthansa jest oknem na świat. Myślę, że LOT z WAW do LUZ mógłby zaoferować połączenie 2-3 razy w tygodniu jakimś maluszkiem i też by miało to sens, skoro Okęcie aspiruje do miana HUBU.
Powodzenia Lublin, ale również wierzę, że Mazury dadzą radę (potencjał turystyczny ogromny i emigracja też całkiem solidna :)), a i Podlasie też miałoby sens.
pablakiss 2016-04-09 13:52   
pablakiss - Profil pablakiss
@gość_32c3d - Nie mam nic do Luz ,., Odroznij proszę niecheć do fanatyków i sekciarzy . Luz o dziwo radzi sobie przyzwoicie,ale zawiść wyznawców Luz ( jednym z fanatyków jest miedzy innymi smolip67) kiedy otwierane sa nowe połaczenia w innych portach ,.,jest nie do zaekceptowania !! tyle w temace
jjemiolo 2016-04-08 21:57   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@gosc_0ca08: 1. Bozeman (BZN) czy West Yelowstone (WYS) obsluguja znacznie wieksze i bardziej znany parki niz Bialowieza; 2. Bozeman ma tylko 42 tys. mieszkancow, ale w poblizu nie ma innych wiekszych, zas przy Bialowiezy nawet 40 tys. nie ma; 3. BZN, poludniowa Montana, polnocny Wyoming, poludnie Idaho, czy polnoc Utah sa oddalone od wszystkich wiekszych miast wiec nawet bez parkow lotnisko mialoby wiekszy potencjal. Do Bialowiezy znacznie latwiej dojechac. Osobiscie nie widzialbym tam lotniska by nie zniszczyc tego parku.
at: haile_cracovia: podobnei jak wyzej - nie sadze by byl sens porownywac Bialowieze z calym obszarem Afryki Wschodniej. JRO obsluguje nie tylko Kilimanjaro ale kilka dalszych parkow ktorych znaczenie jest duzo, duzo, wieksze niz Bialowiezy. Ponadto blisko jest prawie pol-milionowa Arusha, a Bialystok co najwyzej ma cwierc-miliona. WYS jest lotniskiem sezonowym od maja do wrzesnia, zyje glownie z obslugi general aviation. Zas MZV (Mulu) rocznie obsluguje nieco ponad 50 tys. i jest na wyspie.
Dziekuje Wam obu za komentarz.
gość_dc07e 2016-04-08 17:07   
gość_dc07e - Profil gość_dc07e
W lublinie taki rozwój to lotnisko daje że firmy uciekają do Warszawy
gość_32c3d 2016-04-08 16:40   
gość_32c3d - Profil gość_32c3d
Pablakiss tylko to nie smolip67 rozpoczął wątek LUZ a twoje nastawienie do tego lotniska jest znane. gość _08866;widocznie twoja rodzina ma dużo czasu i nerwów żeby pół dnia tracić w jedną stronę i pół dnia z powrotem i jazda z duszą na ramieniu czy nic się po drodze nie wydarzy.Panowie czy wam to się podoba czy nie to Lublin na LUZ tylko zyskuje. Co do emigracji to zgadza się jest duża ale coraz więcej jest zwykłych turystów.
lysypiotr76 2016-04-08 15:56   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Forumowicz smolip67 chyba nie widział w życiu lotniska ,,Ma nadzieje'' he he A rozwój firm w Lublinie podobny do ciągle odgrzewanego kotleta z Rzeszowa i doliny lotniczej a raczej dolinki No cóż dla niego i Lublin jest metropolią
pablakiss 2016-04-08 14:21   
pablakiss - Profil pablakiss
@smolip67 - Po 1 to news o Szymanach,., Po 2 ,.,odstaw leki ,albo zwieksz dawkę
gość_96877 2016-04-08 14:05   
gość_96877 - Profil gość_96877
edeq: czemu nie? Skoro na zakupy jeżdżą do Radomia, bo ta taniej ;)
edeq 2016-04-08 14:01   
edeq - Profil edeq
@smolip67: czytam i nie wierzę co piszesz! Uważasz że Warszawa będzie latać z LUZ ? Lokalny patriotyzm jest potrzebny ale wszystko ma swoje granice, zasięg LUZ także.
W pierwszej kolejności powinno sie nauczyć mieszkańców regionu latania od siebie. Ale to musi poprawić się rozkład głównie LH.
gość_a30ab 2016-04-08 13:22   
gość_a30ab - Profil gość_a30ab
Ja podczas ostatniej wizyty w Lublinie wjeżdżając na PKSy poczułem się jak na pętli marszrutek w Tbilisi, później idąc głównym deptakiem musiałem uciekać przed lawiną śnieżno-lodową, która zjechała z dachów kamieniczek i mogła co najmniej spowodować wstrząśnienie mózgu, następnie odwiedzimy sklepu Społem, gdzie Pani ekspedientka była zła, że klient przeszkadza jej w bierności, a na końcu podróż pamiętającym Gierka EN57 na lotnisko.
Była to dosłownie podróż w czasie - cofnięcie się do roku 1989 :D
smolip67 2016-04-08 13:02   
smolip67 - Profil smolip67
Ta niedogodność potrwa do 2020 i wtedy część Warszawy dojedzie do LUZ w 2 godziny a mam nadzieję że LUZ będzie miał co najmniej 20 kierunków do zaoferowania pasażerom Lubelszczyzny i nie tylko, bo trzeba pamiętać że w tym samym czasie będzie skończona S19 do Rzeszowa.
gość_0886b 2016-04-08 12:37   
gość_0886b - Profil gość_0886b
smolip67, 4-5h? A to z LU do WAW można dojechać tylko S17? Ciekawe. Kolega chyba widzę jest za bardzo lokalnym patriotą i traci ogólny widok. Owszem przylatują Ci turyści ale w ogromie kosztów to kropla, która nic nie znaczy. Mam bardzo dobre rozeznanie w tym rynku lubelskim dlatego wiem, że to tylko lukrowanie i zaklinanie rzeczywistości. Jeszcze jakbyś napisał, że jakieś cargo było wysyłane to tak - ale firma od silników i lotnisko kompletnie nie po drodze. Rodzina ma świetne rozeznanie co i za ile lata z LU a co lata z WAW i jednak wybiera parking na al. krakowskiej i latanie gdzie i kiedy chce TANIEJ. Fakty są takie, że LUZ to tylko lotnisko pod emigrację...
gość_70acd 2016-04-08 12:08   
gość_70acd - Profil gość_70acd
smolip67 ale ta niedogodnośc dla Warszawy nie potrwa długo ...po wybudowaniu S17 LUZ znajdzie się w zasięgu cześci mieszkańców Warszawy z dostępem 2 godzin na dojazd...:-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy