LOT z nową stroną internetową

LOT z nową stroną internetową Nowa strona startowa wydaje się być skoncentrowana na najważniejszym celu: sprzedaży i rezerwacji biletów. Te funkcjonalności wyróżnione są najbardziej. Zmieniające się oferty promocyjne z ładnymi i wyraźnymi zdjęciami polecanych kierunków przykuwają uwagę. Ciekawe propozycje eksponowane są zresztą także na dole strony.Dopiero w drugiej kolejności dostrzegalne są inne...
01/04/2016 08:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_255dd 2016-08-04 21:06   
gość_255dd - Profil gość_255dd
Jest sierpień, a ta strona chyba w ogóle nie jest poprawiana.
Właśnie zamawiałem 4 bilety dla 4 osób, przy czym dla 2 osób zamówiłem dodatkowy bagaż rejestrowany. Po pracochłonnym wyklikaniu wszystkich danych (strona działa dużo wolniej niż poprzednia wersja) system prawidłowo policzył kwotę za wszystko, ale w podsumowaniu pokazał, że zamówiłem bagaż dla jednej osoby.
Pomyślałem: Dziwne... kwota się zgadza, ale zamówienie już nie.
Postanowiłem sprawdzić, czy wyklikałem dobrze zamówienie i kliknąłem link do zmiany zamówienia.
To był błąd... :( Wykasowało wszystkie dane i wróciło mnie do wyszukiwania lotów (nawet nie pamiętało jaki lot znalazłem).
Musiałem więc całą ścieżkę pracowicie przeklikać jeszcze raz. Tym razem zwróciłem uwagę na to, czy zamawiam bagaże dla 2 osób. Zamówienie wyklikałem poprawnie, strona pokazywała, że zamawiam bagaże dla 2 osób. Kwota także wskazywała na takie zamówienie. Niestety, w podsumowaniu ponownie miałem bagaż dla jednej osoby i kwotę za 2 osoby...
Pomyślałem, że taki urok tej strony i zapłaciłem.
Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że owszem, system ściągnął pieniądze za bagaż dla 2 osób, ale na biletach mam informację, że bagaż rejestrowany jest dla... 0 osób.... !!!
Tu już się wkurzyłem. Zadzwoniłem na infolinię, pani powiedziała, że u nich widać, że zamówiłem bagaż dla 1 osoby...
Co za bajzel pomyślałem... ;/
Po paru minutach wyjaśnień i sprawdzeń okazało się, że rzeczywiście LOT przyjął pieniądze za bagaże dla 2 osób, ale jakoś nie zapisał tego w zamówieniu. Pani przeprosiła i wysłała mi brakujące bilety na bagaż. Wszystko zakończyło się więc ok, ale kosztowało mnie to ok. 0,5 godziny plus irytacja i nerwy...

Podsumowując:
Po co było zmieniać system na gorszy?
Co z tego, że jest ładniejszy, skoro nie spełnia swoich podstawowych funkcji: ani nie działa poprawnie ani nie jest wygodny...
gość_353f6 2016-05-21 22:36   
gość_353f6 - Profil gość_353f6
Co z tego, ze strona jest ładniejsza, skoro jest zlepkiem wielu wielu błędów funkcjonalnych. Autor artykułu łagodnie o tym pisze. Np lista miast/destynacji. A to jest przecież funkcjonalny gniot. Proszę spróbować dowolne miasto z listy, ale takie, którego nie widać na pierwszym ekranie. To jest zupełnie nieintuicyjne. Męczące. Tu nie trzeba było wynajdywać koła od nowa.
gość_46e36 2016-04-23 01:14   
gość_46e36 - Profil gość_46e36
chyba za duzo zachwytów nad tą stroną. na starej stronie można było zmieniac wystawiony bilet, na nowej pozostaje tylko call center; wystawianie faktur - niemozliwe, mozna jedynie zlozyc zamowienie na fakture ktore jest realizowane po mniej wiecej tygodniu; kompletny bezsens, niech przykladem bedzie strona internetowa PKP, gdzie bez problemu mozna od razu wydrukować fakture, zwrócic bilet, zmienic daty podróży, wrocic do historii kupowanych biletów - niedościgły wzór dla zobacz link wstyd dla LOT-u, przegrac z PKP
gość_625bc 2016-04-19 12:01   
gość_625bc - Profil gość_625bc
Zmiana zdecydowanie na plus, super pomysł i realizacja. Brawa dla agencji która się tego podjęła.
adam7691 2016-04-11 18:34   
adam7691 - Profil adam7691
jjemiolo: zazwyczaj tak jest, że wydaje nam się lepsze to co już było (to się nazywa przyzwyczajenie)
adam7691 2016-04-11 18:32   
adam7691 - Profil adam7691
gość_11c8f: rezerwowałem dziś lot, wszystko jest
korrado2 2016-04-11 18:11   
korrado2 - Profil korrado2
Rozkład lotów to dopiero porażka. Te same dni i godziny odlotów w kolejnych, krótkich przedziałach czasowych, które łączą się ze sobą, więc nie wiadomo, w jakim celu są tak porozbijane na nieskończoną liczbę kolejnych wierszy. Ani to przejrzyste, ani dokładne.
gość_11c8f 2016-04-11 15:54   
gość_11c8f - Profil gość_11c8f
Nowa strona jest beznadziejna i chaotycznie zaprojektowana. Rezerwacja zajmuje za dlugo i nie ma posdsumowania informacji bezposrednio przed zaplata. Nie ma mozliwosci dodania siedzen po rezerwacji (przynajmniej ja nie widze tej opcji).
Affinitor 2016-04-07 20:23   
Affinitor - Profil Affinitor
Ja korzystam z Safari i próbując kupić bilet okazało się, że nie jestem w stanie zapłacić. Po dwóch dniach od wysłania pytania WTF dostałem wzruszającą odpowiedź, że "obecna wersja strony nie współpracuje w pełni z przeglądarką Safari, prosimy o korzystanie z innych przeglądarek". Fachury. No, ale cóż - dobra zmiana. Poprzednia strona nie została dobrze dopracowana, to co się dziwić, że teraz wypuścili bubel.
gość_b5f8a 2016-04-07 19:12   
gość_b5f8a - Profil gość_b5f8a
Nie można już zmienić online dat podróży w wystawionym bilecie. Na infolinii wiszę od 30 minut. Dziękuję za takie zmiany.
gość_0ca08 2016-04-06 13:43   
gość_0ca08 - Profil gość_0ca08
Nowa strona to SUPER GNIOT: próbowałem coś znaleźć w ramach wakacyjnej szalonej środy i stwierdziłem, że to koszmar. PRZYWRÓĆCIE STARĄ STRONĘ!!!
gość_9a6a7 2016-04-05 08:43   
gość_9a6a7 - Profil gość_9a6a7
zapomnieli dodać opcji "WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE" gdzie można dokonać rezerwacji kombinowanych tras wieloodcinkowych
gość_21f46 2016-04-03 13:46   
gość_21f46 - Profil gość_21f46
m. zd. poprzednia strona, chociaz byla nieco staroswiecka, ale dzialala. obecnie nie dziala lot upgrade ani zmiana rezerwacji on line. Gdy wyswietlam moje rezerwacje, pojawiaja sie bledne informacje, znikaja niektore odcinki podrozy. jeszcze sporo do poprawy.
jjemiolo 2016-04-01 20:00   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Dla mnie poprzednia wersja wydawala sie bardziej przejrzysta. Dwie rzeczy, moim zdaniem, wymagaja poprawki. Pierwsza to okropna mapka z siatka polaczen. Druga to potrzeba latwiejszej nawigacji na rozkladzie. Owszem, sprzedaz sie liczy ale czesto zanim ktos kupi sprawdza rozklad. Obecna lista wedlug krajow jest prawie niemozliwa do przegladniecia , druk malusienski, przejsc z jednego panstwa do drugiego prawie niemozliwe bo caly ten slupek jest super waski. Obawiam sie tez, ze dla czesci klientow alfabetyczna lista lotnisk (miast) mogla byc bardziej przyjazna do operowania niz wpierw szukanie kraju a potem miasta. Wiekszosc stron ma miasta alfabetycznie. Mnie to nie przeszkadza ale na pewno zwalnia szukanie. Ponadto, kazda firma, w tym tez LO, powinien dbac o podawanie jak najszybciej wszelkich istotnych informacji co sie w niej dzieje. Tymczasem, konia z rzedem temu kto znajdzie Info albo News, albo Updates na stronie czolowej albo szybko. Jest to na samym dole, ukryte gdzies pod "O nas" drugorzedny lub trzeciorzedny poziom. Nie rozumiem dlaczego. W koncu, atrakcyjnosc stron podnosza zdjecia a tych jak na lekarstwo.
gość_896a1 2016-04-01 19:53   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
Trudno się nie zgodzić z artykułem i komentarzami, choć dużo bardzo skrajnych opinii i pseudoekspertów, ciekawe jak duży zespół robi taką stronę, na ile krajów chodzi ta strona, pewnie na cały świat... patrząc na to co piszą o PLL LOT i jego kondycji finansowej to zapewne pierwszy krok i zapewne można pisać do nich bezpośrednio jak ma się uwagi, może szybciej zareagują... wysokich lotów dla naszego jedynego przewoźnika, bo wiele innych firm dawno upadło o wiele większych
kier 2016-04-01 15:27   
kier - Profil kier
Strona nawet i fajna, ale jak zawsze Musi być jakieś "ale".
Dla osoby która leci to jest po prosty Porażka i tragedia. Strona ciągle się wiesza nie można dokonać odprawy, albo ją "zrywa". Poza tym są błędy jak i niepełne informacje.
Dla pasażera który i tak czasami jest w stresie to jest przysłowiowy "gwoźdź do trumny"
LOT powinien ją pierw dobrze przetestować, anie wrzucać zwykły "bubel", bo to dobrze nie świadczy o przewoźniku.

Zyczę więcej pozytywnych sukcesów.
maciek_waw 2016-04-01 15:11   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Czyli Korea faktycznie wejdzie w październiku :)
gość_f7d57 2016-04-01 14:55   
gość_f7d57 - Profil gość_f7d57
Niepotrzebnie, stara strona była dobra, moim zdaniem, ale a też mi się podoba.
Affinitor 2016-04-01 14:05   
Affinitor - Profil Affinitor
W nocy to tylko parlament i prezydent pracują... :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy