PKP uratuje LOT? MSP rozważa nowy plan

PKP uratuje LOT? MSP rozważa nowy plan Na razie oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że resort skarbu chce pozyskać inwestora dla LOT-u, ale nie zamierza tracić kontroli nad spółką. To oznacza sprzedaż maksymalnie 49 proc. akcji, a to bardzo utrudnia poszukiwania inwestora. Dlatego w ministerstwie pojawiły się alternatywne koncepcje pozyskania kapitału na dalszy rozwój LOT-u. Jednym z nich ma być szukanie...
04/02/2016 11:59   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_94c24 2016-02-18 11:48   
gość_94c24 - Profil gość_94c24
Wydaje mi się, że LOT trochę nie na szczęścia zarówno do polityków jak i do prezesoe i zarządców. Myślę, że gdyby dłużej Pan Mikosz byl w LOCIE, LOT bylby dzis na mądrej, pewnej i obiecującej drodze. To chyba byl jeden z lepszych prezesów dwoch dekad.
gość_18306 2016-02-09 15:24   
gość_18306 - Profil gość_18306
Proponuję połączyć LOT z górnictwem węglowym. Cecha wspólna: jedno i drugie przynosi chroniczne straty
gość_f88cc 2016-02-06 19:56   
gość_f88cc - Profil gość_f88cc
A ja czytałem, ze poprzedni zarząd uzdrowił LOT , to jak to jest do diaska ? Bardzo dobrze, że nowy Rząd, chce zatrzymać LOT , bo inaczej, byłaby to jumż zupełnie inna, obca linia i nikt by z nią już z sentymentu nie latał, tak jak robi to przynajmniej 40 % obecnych pasażerów.
gość_e065a 2016-02-05 23:12   
gość_e065a - Profil gość_e065a
Bardzo dobry pomysl. Silna polska firma transportowa.
mietek 2016-02-05 14:17   
mietek - Profil mietek
kitsune: 49% akcji będzie mógł nabyć podmiot pryatny ale spółka skarbu państwa, zależna od SP, pewnie będzie mogła nabyć więcej. A poza tym to nawet 49% wystarczy, bo tu nie chodzi o właściciela, a o dokapitalizowanie spółki pieniędzmi.

PKP Cargo działa chyba nie tylko w Polsce ale w całym regionie. Co do PKP IC to zgoda, że raczej nie uzdrowią LO. Ale jak już wspomniałem powyżej tu chodzi o pieniądze, a nie o managierów z PKP. Nowy prezes i władze już są, teraz potrzebują tylko kasy.

Ja specjalnie nie podałem przykładu LH, a AF i Alitalia. Ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić upadek LH przy biernej postawie rządu Niemiec, chyba się zgodzisz?:)
gość_f857b 2016-02-05 14:14   
gość_f857b - Profil gość_f857b
Na kolei wcale nie jest świetnie, wbrew propagandzie. IC jest monopolistą, ma dotacje państwowe, bilety ciągle są drogie a przewozy w skali kraju małe. Na niektórych liniach jest monopol pendolina, co jest niesprawiedliwe, dlaczego tak? Bardzo bym chciał upadku zarówno IC jak i LOTu, bo koncepcja Narodowych Przewoźników nie narodowi ma służyć, ale jego wybrańcom.
usuniety 2016-02-05 12:14   
usuniety - Profil usuniety
@cantus - Zgadza się, ale zauważ że MSP oficjalnie zapowiedziało iż poszukuje inwestora, który zechce kupić 49% akcji, a to już tworzy pewne podstawy do dyskusji. No bo czy znajdzie się inwestor prywatny zainteresowany tymi warunkami? Tak więc honor niechybnie spadnie na jakąś ze spółek Skarbu Państwa.
cantus 2016-02-05 12:03   
cantus - Profil cantus
@kitsune: Dziękuję za wyjaśnienie, że to zwykłe bicie piany.
usuniety 2016-02-05 12:00   
usuniety - Profil usuniety
@catus - Ale właśnie takie fakty prasowe najlepiej się komentuje :]
usuniety 2016-02-05 11:55   
usuniety - Profil usuniety
@mietek - jeżeli rząd tak stara się uzdrowić LOT, to dlaczego chce sprzedać tylko 49% akcji? Takie ograniczenie skutecznie zniechęca poważnych inwestorów. Poza tym wszyscy tutaj piszą o pomocy finansowej, a nie wspomina się że do przeżycia LOT potrzebuje dobrego zarządzania, a takie jest niemożliwe gdy Skarb Państwa posiada większość akcji. PKP też nie zagwarantuje dobrego zarządzania, bo z całym szacunkiem dla kolei, czy w branży kolejarskiej istnieje tak silna, światowa konkurencja jak w branży lotniczej? To, że kierownicy z kolei ledwo nauczyli się produkować zysk na lokalnym rynku, gdzie konkurencyjność ograniczona jest koncesjami, nie oznacza że są gotowi do kierowania przewoźnikiem lotniczym.

Kiedyś w protoplaście PiS czyli w ZChN ukuto hasło: "Nie ważne czy Polska jest biedna czy bogata, byle była Katolicka." Obecnie można powiedzieć, że rząd wyznaje zasadę "Nie ważne czy LOT będzie dochodowy czy zbankrutuje, byle był państwowy." Ta wrogość do prywatyzacji ociera się o ideologiczną obsesję.

Nie piszmy o pomocy dla LH, bo LH nie utrzymuje się z pieniędzy podatników, to raczej finansowanie LOT jest działaniem ograniczającym konkurencję.
cantus 2016-02-05 11:46   
cantus - Profil cantus
Tyle komentarzy, a na razie mamy nie fakty, a jedynie tzw. "fakt prasowy": "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, któremu podlegają spółki kolejowe, wyraźnie podkreśla, że nie prowadzi żadnych prac w takim kierunku, również LOT nie komentuje." To o czym tu rozmawiać?
mietek 2016-02-05 11:28   
mietek - Profil mietek
@gość_67568: to jest według Ciebie pomoc? Likwidacja Maleva? To raczej pomoc dla LH i innych linii, bo straciły konkurenta. Co się tak dziwicie, że nikt nie potwierdza? A słyszeliście kiedyś, żeby jakieś poważne firmy ujawniały jakieś informacje w trakcie negocjacji? Moim zdaniem jeśli już to PKP Cargo, bo to oni mają środki, a PKP IC to dopiero co wyszli na prostą i raczej nie mają tyle zasobów. Zgadzam się z gość_16fea, że wszyscy tutaj są bardzo krytyczni wobec inwestowania/ratowania LO, a AF czy Alitalia od kiedy pamiętam są na minusie i jakoś nikt ich nie likwiduje. Co lepsze jestem pewien, że to się nie stanie. Dodatkowo jestem na 99% pewny, że nowy rząd nie pozwoli na upadek LO, bo byłaby to dla nich straszna plama na honorze.
usuniety 2016-02-05 02:23   
usuniety - Profil usuniety
Zaraz, podobno PKP, podobnie jak cała Polska, były w ruinie? Skoro tak, to wybitni zarządzający z nadania dobrej zmiany po prestiżowych szkołach katolickich powinni wiedzieć, że z pustego i Salomon nie naleje.
camilio 2016-02-04 20:58   
camilio - Profil camilio
W listopadzie pod newsem "LOT nie odbierze siódmego 797 w 2016r. chciałem wrzucić komentarz, że LOT nie odbierze ani siódmego ani ósmego juz nigdy. Wtedy sie wstrzymałem. Ale po tym, co wiemy dziś - LOT ich nie odbierze. Sprzeda kolejkę, by spłacić kilka kolejnych rat za sześć dotychczasowych. "lecę w dół, lecę w dół, gorzej być już dziś nie może"...
gość_b09e4 2016-02-04 20:12   
gość_b09e4 - Profil gość_b09e4
@cronwood
Lepszy rycerz Mikosz, niż harcerzyk Celejewski, który tak w PKP IC jak i w PLL LOT potrafił robić tylko straty.
gość_0d258 2016-02-04 19:41   
gość_0d258 - Profil gość_0d258
Pan Mikosz i trend wzrostowy ? Ale przecież Pan Mikosz właśnie odszedł i pozostawił po sobie długi . O czym my mówimy ?
gość_5b17a 2016-02-04 18:58   
gość_5b17a - Profil gość_5b17a
A nie lepiej polaczyc z KGHM-em? Tam jest wiecej gotowki, a i jakies synergie biznesowe tez sie znajda.
gość_3ec69 2016-02-04 18:26   
gość_3ec69 - Profil gość_3ec69
cronwood: abstrachując od "dobrej zmiany" (której nawet nie mam zamiaru komentować...) to w PKP IC komfort podróży w ostatnich latach naprawdę się poprawił (pomijając TLK, które są w tej chwili stopniowo likwidowane). Co Twoim zdaniem jest nie tak w IC?
gość_16fea 2016-02-04 16:31   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Niezależnie który pomysł pomocy dla LOTu wypali jestem zdania że pomoc jest słuszna Pewnie wielu jest przeciwnego zdania Podam przykład Wyobrażcie sobie kłopoty Air France, British Airways czy Lufthansy Rządy tych państw jestem pewny na 100% pomogłyby linią lotniczym bez zmrużenia oka
gość_f225b 2016-02-04 15:44   
gość_f225b - Profil gość_f225b
wszyscy mowili sprzedajcie Indigo w czerwcu 2015 LOT...teraz bylby LOT w innycm miejscu pewnie z nowymi a320/737 i dwoma 787 w odbiorze na jesieni, bylaby kasa na rozwoj....to nie bo LOT to jakies srebra kogos tam PiS wrzeszczal...a teraz wlasciwie w 2017 trzeba bedzie go zamknac przez kogo naszych "cudnych" politykow...

rece opadaja....Mikosz mial racje jak uslyszal ze nie to po prostu odszedl bo sens w LOT teraz jest zaden poprostu agonia....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy