Ellinair poleci z Polski do Salonik i Heraklionu

Ellinair poleci z Polski do Salonik i Heraklionu Przewoźnik poleci z Katowic i Warszawy do Salonik i do Heraklionu na Krecie. Loty wykonywane będą sezonowo od czerwca do października br. Loty na trasach do Salonik obsługiwane będą przez Airbusa A319, zaś na Kretę Boeingiem B737. Informację przekazał nam poprzez Platformę "Daj znać" użytkownik makswarych. Katowice Pyrzowice -...
26/01/2016 20:21   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_4dfa4 2016-01-30 13:40   
gość_4dfa4 - Profil gość_4dfa4
proszę was 250 EUR w sezonie do HER na 737-300 ? Za pół tej ceny MOŻE. To już Aegean tańszy....
Affinitor 2016-01-27 19:23   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: z tym podwójnym płaceniem to czysta demagogia. Nie było ryana bilety z WAW kosztowały tyle ile kosztują i teraz, mowie o tzw. normalnych cenach, bez ofert promocyjnych. Roznica jest tylko taka, ze kiedys nie było możliwości kupna przelotu bez bagażu rejestrowanego czy biletu w jedna stronę za pól ceny powrotnego, ale czy to zasługa FR?
gość_bf654 2016-01-27 18:08   
gość_bf654 - Profil gość_bf654
Sami znawcy tematów lotniczych. artykuł dotyczy nowego operatora a jak zawsze na tym forum grypa filozofów wtrąca swoje wypociny typy Fr za tyle i tyle - człowieku to leć FR jak Ciebie nie stać na nic innego i nie siej fermentu.
Aż dziw bierze ze jeszcze żaden nie wyskoczył z wątkiem a czemu nie z KRK itd...zgrozo!!!
gość_16fea 2016-01-27 18:03   
gość_16fea - Profil gość_16fea
To jest malutka linia która nie lata po bogatego pasażera Głównie lata na Ukrainę do Rosji Teraz też do Nas Ot aby przewieść pasażera na wypoczynek Nie wieszajcie psów na FR Dzięki tej linii wielu rodaków ma w ogóle styczność z lotnictwem
marcowy 2016-01-27 15:44   
marcowy - Profil marcowy
mietek: wpuścili ale pogrozili :) affinitor: ja jednak dwa razy się zastanowię zanim kupie bilet u takiego przewoźnika. A co do FR, nie jestem ich fanem ale wole polecieć nimi bezpośrednio niż się tłuc z przesiadkami o ile nie ma innej możliwości. Ale zawsze mówię do ich krytyków, gdyby nie oni to byście płacili dwa razy więcej w tradycyjnych liniach :)
Affinitor 2016-01-27 15:14   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: a sugerowanie, że lot Boeingiem z 1990 roku będzie jakimś problemem to nie sianie zamętu? To, że FR ma dobre statystyki nie upoważnia jeszcze do sugerowania, że podróż z innymi grozi śmiercią lub kalectwem. Grecja jest krajem Unii i normy muszą być dotrzymywane, realne problemy miewają linie z krajów spoza UE. Co do Lotu, to ja jak na razie tylko widuję te ich klatki z wagami, ale jakoś nigdy tego nie używają, chyba że poszedłeś do stanowiska odprawy, tam ważenie podręcznego to norma, ale w innych liniach też tak jest. A na CDG waga stoi przy labiryncie do odprawy bezpieczeństwa i snajper wypatruje kogo wyłowić... :)
FR nie leciałem, to prawda, choć raz byłem bliski, ale leciałem kilka razy easy i wiem jak wygląda cyzelowanie wagi bagażu (oczywiście rejestrowanego, bo na podręczny easy nie ma limitu), żeby nawet 100 gramów więcej nie ważył, zaś ostatnio lecąc Lotem bez problemu łyknięto mi 26 kg...
mietek 2016-01-27 15:06   
mietek - Profil mietek
@marcowy: ale wpuścili?:)
marcowy 2016-01-27 13:06   
marcowy - Profil marcowy
affinoir, nie rozsiewaj plotek :) sytuacja z Hiszpanii była wielokrotnie omawiana na wielu forach, co najwyzej media rozdmuchały sprawę jak to niedobry Ryanair oszczędza na paliwie. Co do tego 733 watpiłbym w jego jakże doskonały stan: nie zauwazyłem w jego historii żadnego znaczącego i szanowanego przewoźnika :) ostatnie lata latał na Ukrainie czyli tam gdzie zeszłoroczne samoloty Alfa Star które również miewały przygody u nas :) FR jaki jest każdy widzi ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo lotów nie moźna im nic zarzucić - zreszta statystyka jednej z najbardziej bezawaryjnej linii robi swoje. Aegan - oczywiście nie ma porównania :) ale rozmawiamy o jakimś charterowym nie wiadomo czym. Ale patrząc z twojego opisu FR zakładam że nigdy nimi nie leciałeś :) btw świat schodzi na psy tydzień temu kazali mi na wagę połozyc podręczny, oczywiście był za ciężki o 1 kg, gdzie ? w LOT !!!!! i wcale nie byli chetni do wpuszczenia mnie od razu bez gadania :)
Affinitor 2016-01-27 12:45   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: Twoje prawo, ale dlaczego inni mają nie wybrać po swojemu, a latanie FR ma być jedynie słuszną opcją? Ja osobiście lecę w maju Aegeanem i to taniej niż FR, ale nie odbieram nikomu prawa do latania w klatkach dla niosek pod nadzorem strażników z centymetrem i wagą analityczną za pasem z dodatkowymi atrakcjami w postaci biegania po płycie lotniska i czekania w wygrodzonym kojcu na to aż ostatni wysiadający pasażer zejdzie ze schodków, żeby przy popędzaniu batem ruszyć do samolotu, bo czas nagli. O wciskaniu zdrapek i innych atrakcjach w czasie lotu nawet nie wspominam, bo to przecież komfort extra.
A co do rocznika to nawet 25-letni samolot może być bardzo ok, jeśli był odpowiednio utrzymywany i remontowany, więc nie rozumiem tej uwagi. Osobiście wolę takiego z 1990, ale bez problemów, niż wsiadając do samolotu zastanawiać się czy zatankowano wystarczająco dużo paliwa, żeby nie siadać w procedurze awaryjnej, bo dolatuję na oparach żeby przypadkiem ten nowiutki 737-800 za dużo nie ważył.
marcowy 2016-01-27 12:30   
marcowy - Profil marcowy
737-300 z 1990 roku. Pozdrawiam wszystkich lecących :)
marcowy 2016-01-27 12:25   
marcowy - Profil marcowy
mając do wybory to coś i ryanair wybieram FR. Przynajmniej wiem czym lecę a nie jakimiś trupami z demobilu.
Affinitor 2016-01-27 12:14   
Affinitor - Profil Affinitor
mietek: święte słowa! Zwłaszcza to o lataniu FR... :)
A druga sprawa to bilet w FR z wliczonym bagażem rejestrowanym do Grecji z Warszawy to też ok. 1000 zł, więc bez tworzenia mitów rzekomo taniego FR.
mietek 2016-01-27 10:52   
mietek - Profil mietek
Tak czy srak:) Zawsze dobrze jest mieć dodatkową opcję:) A są ludzie, których stać na takie bilety i nie każdy lata FR.
admin 2016-01-26 23:16   
admin - Profil admin
pewnie jakiś czarter-mix
usuniety 2016-01-26 22:39   
usuniety - Profil usuniety
Czy to czartery czy czarter-mix?
gość_f3379 2016-01-26 22:31   
gość_f3379 - Profil gość_f3379
ryan nie zmiecie, ponieważ pewnie większość miejsc będzie sprzedana jako imprezy turystyczne w biurach podróży
gość_43c27 2016-01-26 22:15   
gość_43c27 - Profil gość_43c27
1000pln za warszawa-kreta powodzenia :D
ryan ich zmiecie
Makswarych 2016-01-26 20:55   
Makswarych - Profil Makswarych
"Informacją podzielił się użytkownik makswarych za co serdecznie dziękujemy"
admin 2016-01-26 20:37   
admin - Profil admin
Poprawione. Dziękujemy za czujność. Cieszy nas, że mamy tak uważnych forumowiczów:)
Affinitor 2016-01-26 20:33   
Affinitor - Profil Affinitor
Dosyc ciekawa ta informacja o założeniu linii w lutym 2015, zwłaszcza w konfrontacji z tym co mozna przeczytać na ich stronie, ze linia powstała w lutym 2013, a pierwszy komercyjny lot odbył sie w 2014...
Nie ma to jak profesjonalizm.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy