Płyny z bezcłówki nadal zakazane

Płyny z bezcłówki nadal zakazane 29 kwietnia Unia Europejska miała znieść zakaz wnoszenia na pokład samolotu płynów ze strefy bezcłowej. Konflikty między państwami członkowskimi spowodowały jednak, że na razie zakaz pozostanie w mocy.Siim Kallas, komisarz europejski odpowiedzialny za transport, powiedział, że zakaz zostanie utrzymany, aby nie dezorientować pasażerów i uniknąć różnicowania przepisów...
02/05/2011 11:42   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
waw-gru 2011-05-15 19:30   
waw-gru - Profil waw-gru
ja z Kanady leciałem :)
humbak 2011-05-15 19:09   
humbak - Profil humbak
rafalgo, w rejestrowanym tyle płynów ile chcesz? A przepisy celne? A pojemność i ciężar walizki? :o)
rafalgo 2011-05-15 19:01   
rafalgo - Profil rafalgo
humbak, tylko tak jak latam tranzytem to co kupuje na bezclowce musi byc z zapieczentowanej torbie, bo w przypadku lotow bezposrednich moze byc w otwardej i tez nie jest odkryciem ameryki, ze w bagazu rejestrowanym miec plynow ile chcesz, tylko restrykcje sa co do podrecznego. do waw - gru wramach uni na wlasne potrzeby mozna wwiesc do 10 litrow mocnego alkoholu
waw-gru 2011-05-15 15:38   
waw-gru - Profil waw-gru
a jakie macie doświadczenia z celnikami? mnie w grudniu puścili z 8 litrami...
humbak 2011-05-15 15:32   
humbak - Profil humbak
andrzeju, ja zawsze tak wożę butelki wsadzając w rejestrowany owijając ciuchami. I nigdy mi się nic nie stłukło.
andrzej 2011-05-15 15:26   
andrzej - Profil andrzej
humbak: lepszy taki niż żaden. Jak weźmiesz do podręcznego odpowiednio dużo ciuchów/ręczników by zabezpieczyć alkohol to nic się nie stanie.
waw-gru 2011-05-15 15:24   
waw-gru - Profil waw-gru
dzięki Andrzej. (że ja na to wcześniej nie wpadłem, no ale w sumie trzeźwy nie latam...). A flaszkę zawsze można zawinąć w rąbnięty z pokładu kocyk :)
humbak 2011-05-15 15:09   
humbak - Profil humbak
andrzeju, zatem podajesz sposób, który nie jest godny polecenia...
andrzej 2011-05-15 13:45   
andrzej - Profil andrzej
waw-gru: ale jest na to sposób. Jak ostatnio leciałem Lufą to po prostu nadałem bagaż podręczny z alkoholem do luku na lot MUC-KRK. Nic za to nie dopłacałem. Inna sprawa, że mi wino rozbili bagażowi w Krakowie.
waw-gru 2011-05-15 10:36   
waw-gru - Profil waw-gru
I to jest mega wk**ce... Leciałem ostatnio GRU-FRA-WAW i nie mogłem się zaopatrzyć w gorzałę w Sao Paulo :(
broker 2011-05-04 15:23   
broker - Profil broker
Dokładnie, artykuł napisany bez składu i ładu...
humbak 2011-05-03 22:04   
humbak - Profil humbak
No wlasnie ten artykul jest w niezrozumialy sposob napisany. Choc nawet ladny.
spooks 2011-05-03 20:19   
spooks - Profil spooks
Jakby wszystko było ładnie i zrozumiale napisane, to byśmy nie mieli czego komentować ;-)))
domos 2011-05-03 15:43   
domos - Profil domos
mat1pl: artykuł mówi wyłącznie o napojach zakupionych w strefie bezcłowej. W trakcie podróży wewnątrz UE owszem, można wnieść dowolną ilość zapakowanych odpowiednio płynów. ALE: w trakcie podróży tranzytowej nie; pasażer lecący przez port w UE, ale mający z sobą płyny/napoje zakupione w strefie bezcłowej lotniska poza UE nie będzie mógł ich wnieść na pokład. Ten przepis miał zostać zmieniony, ale na razie pozostaje w mocy.
mat1pl 2011-05-03 13:56   
mat1pl - Profil mat1pl
Droga red. cos wam chyba nie wyszlo z tym artykulem, mysle ze wprowadzacie w blad pax juz i tak nie najmadrzejszych, co dodatkowo poteguje dodatkowe glupie pytania na lotnisku. albo ktos po lepkach pisal ten art albo wogole nie wie o co chodzi z zakazem plynow!NA POKLAD MOZNA WZIAC KAZDA ILOSC PLYNOW ZAKOPIONYCH W STREFIE BEZCLOWEJ. NIE WOLNO WNOSIC NA KONTROL BEZPIECZENSTWA PLYNOW POWYZEJ 100ml. co stanowi znaczna roznice miedzy tym co Panstwo napisali a tym co nazywa sie stanem faktycznym. pozdr i prosze sie konejnym razem lepiej przygotowc do tematu. Mat1pl
humbak 2011-05-03 10:20   
humbak - Profil humbak
rafalgo, no ale Ameryki nie odkryles! Toz lecisz z Unii przez Unie do Unii. W tym przypadku nie ma problemu.
rafalgo 2011-05-03 09:19   
rafalgo - Profil rafalgo
W Amsterdamie, bezwzgledu co sie kupuje, na bezclowce (min alkohole) sa traktowane jako bagaz podreczny. Ja jak lece na trasie Glasgow Warszawa, z przesiadka wlasnie w Amsterdamie, torba w ktorej ma kupiony powiedzmy alkoholo musi byc przez caly czas zapieczetowana w miejscu zakuku,na calej trasie.Ani razu nie kazalimi pakowac do bagazu głownego.
humbak 2011-05-03 00:19   
humbak - Profil humbak
No to jesli chodzilo o zezwolenie na plyny w podrecznym kupione na airsides lotnisk pozaunijnych, to jakos to niefortunnie to zostalo wyjasnione, a juz najzupelniej mylacy jest tytul.
domos 2011-05-02 16:04   
domos - Profil domos
marecki: dokładnie, o ile ja dobrze zrozumiałem komunikat Komisji :) od 2013 roku (teoretycznie) płyny mają być dozwolone jak przed 2006 dzięki wprowadzeniu specjalnych, bardzo drogich zresztą, skanerów na kontroli bezpieczeństwa.
marecki 2011-05-02 15:30   
marecki - Profil marecki
Jak rozumiem, zamysł zniesienia ograniczeń ma dotyczyć towarów przywiezionych (zakupionych na lotniskach) spoza UE, gdy któryś segment/segemnty podróży odbywaja się już na terenie UE. Przykładowo lecąc LO z SVO do KRK via WAW nie można mieć butelki w bagazu podręcznym, nawet jesli jest oryginalnie zapakowana przez sklep bezcłowy w Moskwie, bo zostanie skonfiskowana przy kontroli bezpieczeństwa na Okęciu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy