Problemy pasażerów Centralwings

Problemy pasażerów Centralwings Samolot Centralwings nie odleciał z Bolonii do Polski. 150 pasażerów czeka na lotnisku. Maszyna miała awarię, samolot nie mógł wylecieć z Polski. - Fizycznie nie było takiego samolotu, który mógłby zrealizować to połączenie - mówi Kamil Wnuk, rzecznik prasowy linii. Dodał, że jedyne, co w tej chwili mogą zrobić linie, to zwrócić turystom koszty biletu. Pasażerowie...
13/09/2008 19:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marecki 2008-09-15 18:20   
marecki - Profil marecki
pasażer: zgadza się, w TUI masz mozliwość wyboru przy rezerwacji widoku itd.; nie neguje tego; ale są różne obiekty i np. taki wybór dokonany u jakiegoś turoperatora, w tym TUI nie zawsze uzwględnia już subtelnych różnic stosowanych w hotelach o zróżnicowanym FAKTYCZNYM standardzie w ramach jednego obiektu (przykładowo lewe skrzydło odniowione, prawe przed remontem; pokoje teoretycznie te same z tym samym widokiem, ale tylko teoretycznie, bo w rzeczywstości jest duża różnica miedzy tym odnowionym i do odnowienia); poza tym z tego co wiem od hotelarzy (tunezyjskich, egipskich, marokańskich), biura działające w polsce w tym równiez te tzw. duże i renomowane często w pełni świadomie rezerwują w danym obiekcie właśnie tę gorszą pulę pokoi/domków dla gości z polski i dzięki temu zyskują rabaty - oczywiście ludzie potem na miejscu kombinują, dają napiwki za zmianę pokoju, czasem dopłacają wg oficjalnych cenników itd ; pomijam całe ten problematykę; chodzi tylko o zasygnalizowanie tendencji o których pisze 4tech
wiperek 2008-09-15 18:20   
wiperek - Profil wiperek
4tech: 2 lata temu gdy byłem w Hammamecie w Tunezji w hotelu Marilla, facet w recepcji powiedział mi, że tak traktuje się polaków, ponieważ jest nas dużo mniej niż niemców czy francuzów i dużo mniejsze napiwki zostawiamy, dlatego nas się tak olewa. Podam Wam kolejny super przykład sprzed tygodnia, gdy byłem na Djerbie. W danym hotelu byli goście z Neckermanna i z Exim Tours. Klienci z Neckermanna dostają vouchery na zakwaterowanie w jęz. niemieckim ( niezależnie czy leci się z Neckermanna niemieckiego czy polskiego, to voucher jest w jęz.niemieckim ) i bez żadnego proszenia dostaliśmy pokój na 1 piętrze z widokiem na morze. Rozmawiałem z ludźmi z Exim Tours( z tego samego hotelu ), którzy na DJE lecieli liniami Nouvelair, to płacili nie dość że więcej niż z Neckermanna za wycieczkę z Polski, a na miejscu wszyscy otrzymali pokoje na parterze z bocznym widokiem na morze. Porażka !
4tech 2008-09-15 18:08   
4tech - Profil 4tech
pasazer:mialem voucher na pokoj z balkonem lub taras...i dostalem pokoj bez balkonu i tarasu...w wymienionym juz hotelu na DJE, dopiero po mojej interwencji zmieniono mi pokoj z balkonem....czy my Polacy musimy o wszystko walczyc??powiem wiecej..gdy przybylismy do hotelu bylo po obiedzie..wiec czekalismy do kolacji...gdy na drugi dzien mniej wiecej o tej samej porze co my przyjechala grupa z Wloch obiad na nich czekal... kazda grupe z Niemiec czy Wloch witano zimnymi drinkami,nas Polakow mowiac oglednie "olano"....
marecki 2008-09-15 14:52   
marecki - Profil marecki
4tech; masz racje, tak bywa (podkreślam specjalnie dla pasażera słowo bywa, które nie oznacza że jest to regułą), że poziom usług w ramach identycznych lub bardzo zbliżonych do siebie produktów odbiega w zależności od krajów, w których dana grupa jak np. TU sprzedaje sie te produkty. I dość częstą praktyką jest, że dla m.in. Polaków przyznacza się gorsze warunki róznego typu - przejazdowe, dotyczące obsługi, zakwaterowania, a więc to, o czym pisze 4tech itd. (również i w tym, co tak bardzo pasażera rozbawia, tzn. w faktycznym tzw. przydziale pokoi w tym samym obiekcie). I pasażer nie zaprzeczaj temu, bo akurat znam ten temat od samego źródła; rozmawiałem wiele razy bezpośrednio z licznymi hotelarzami z krajów arabskich (bo akurat to mnie interesuje) - stąd doskonale wiem, jak to wszystko hula w praktyce. Oczywiście nie trzeba dodawać, że czysto teoretyczne porónywanie katalogów i cen w ramach grupy takich niuansów nie wykazuje.
4tech 2008-09-15 10:53   
4tech - Profil 4tech
pasazer: czyli tak wg Ciebie: lecac z PL na wspomniana DJE polski turysta placi wiecej bo: 1)ma dalej,2)mniejsza ilosc turystow,3) bo wiecej pije i je w all inc....i nie jest wazne ze Chorwatow(maja blozej) czy Rosjan( o wiele dalej) jest w hotelu 3 krotnie mniej niz Polakow to i tak my placimy wiecej....??wydaje mi sie ze chyba nie o to chodzi..mam wrazenie ze sieciowi i znani touroperatorzy wyczuli koniunkture na polskim rynku uslug turystyczny i wyciagaj kase jak tylko moga....i tak informacji grupa Niemieckich turystow z Monachium)TUI DE) przyleciala czarterem nie TUI fly tylko Tunis Air...a jezeli chodzi o rowne traktowanie turystow to podam jeden przyklad...Scan i TUI DE(wspolna obsluga turystow przez rezydentow) organizuja 2 dniowe wycieczki do Matmaty,na Sahare i do miasteczka Gwiezdnych Wojen( 2 dni wycieczka)..i terza pod hotel podjezdzaja dwa autobusy..nowy MAN i wysluzony Mercedes..i jest tak ze Niemcy jada tym nowym a my Polacy tym starym..ktory w koncu sie zepsul i byl wymieniany na ostatnie 15 km w drodze powrotnej)..na nasze pytania do rezydentki dlaczego tak jest, p.Maria nie udzilila nam jednoznacznej odpowiedzi,sugerowala tylko ze SC to TUI i ona nie ma na to wplywu....(jedna grupa dwa swiaty)...
marecki 2008-09-15 10:36   
marecki - Profil marecki
pasazer: czerpie ją stamtąd skąd i ty - a stwierdzenie, że są określone przypadki o których pisałem niżej nie jest ani uogólnieniem, że taka jest reguła, czy że tak jest zawsze, ani też zanegowaniem sytuacji odwrotnych, o których piszesz.
4tech 2008-09-15 10:35   
4tech - Profil 4tech
ooooo, literowka: juz poprawiam posta:pasazer:fakt, gdy lecialem na DJE+RT to czarter byl z TU, a paxy z roznych biur(Scan,Tui,NE,Thomas Cook Polska..)..tylko jest maly niuans...mowisz o blokach....nas Polakow w ciagu jednego tygodnia w tym konkretnym hotelu bylo ok.30-40 osob czyli przez 2 tyg mojego pobytu przewinelo sie w tym hotelu 60-80 osob z Polski....chorwatow mozna bylo policzyc na palcach jednej reki, to samo rosjan czy ukraicow...my Polacy stanowilsmy po Wlochach i Niemcach najliczniejsza grupa narodowosciowa w tym hotelu...a zaplacilismy wiecej niz inni....no chyba ze znaczenie ma fakt odleglosci z PL na DJE....
4tech 2008-09-15 10:32   
4tech - Profil 4tech
pasazer:fakt, gdy lecialem na DJE+RT to czarter byl z TU, a paxy z roznych biur(Scan,Tui,NE,Thomas Cook Polska..)..tylko jest maly niuans...mowisz o blokach....nas Polakow w ciagu jednego w tym konkretnym hotelu bylo ok.30-40 osob czyli przez 2 tyg mojego pobytu przewino sie w tym hotelu 60-80 osob z Polski....chorwatow mozna bylo policzyc na palcach jednej reki, to samo rosjan czy ukraicow...mz Polacz stanowilsmz po Wlochach i Niemcach najlicyniejsza grupa narodowosciowa w tym hotelu...a zaplacilismy wiecej niz inni....no chyba ze znaczenie ma fakt odleglosci z PL na DJE....
marecki 2008-09-15 10:26   
marecki - Profil marecki
pasazer: czytaj uważnie, bo nie będę się powtarzał.
4tech 2008-09-15 10:19   
4tech - Profil 4tech
pasazer: ale jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje...w opisanej DJE(Castille Hotel)...powiedz mi dlaczego np: mamy ten sam standart co Niemcy,Wlosi,Czesi,Chorwaci,Slowency,
Szwajcarzy czy chocby Ukraincy lub Rosjanie a relatywnie zaplacilismy najwiecej z nich wszystkich?? w przeliczeniu na Euro? nawet potwierdzila nam to nasza rezydentka ze oferty z Polskich biur podrozy sa najdrozsze...( no comments)...mozesz mi to jakos wyjasnic, bo ja nie zabardzo wiem dlaczego ja jako Polak mam przeplacac badz doplacac bo inni maja taniej....
marecki 2008-09-15 10:16   
marecki - Profil marecki
pasazer jak nie mówie o mechanizmie promocji!!!! ani o czynnikach o nich decydujących, tylko o czystym fakcie, że 1) są przypadki, że 2) w tej samej grupie w polsce i w niemczech, 3a) identyczna oferta jest tańsza w niemczech, lub 3b) w polsce za tą samą cenę sprzedaje się wyraźnie gorszy produkt turystyczny. I tyle, nic po za tym.
4tech 2008-09-15 10:07   
4tech - Profil 4tech
pasazer:masz racje,a wrzutka z Francyji to tylko tak dla informcyjnie...
marecki 2008-09-15 10:07   
marecki - Profil marecki
pasażer: mówimy o tym, że zdarzają się sytuacje, że porównując oferty w niemczech i w polsce w tej samej grupie (np. TUI), często jest tak, że w polsce sprzedaje się to samo zdrożej, lub ewidentnie gorszy produkt za taką cenę jak za lepszy w niemczech; i nie nie ma znaczenia dla tak postawionego problemu kwestia promocji jak ją zwał, tak zwał - bo "promocje" są nieodłącznym elementem sprzedaży produktów, w tym tych turystycznych - promocja jest prawie wszędzie, prawie na wszystko i niemal prawie w każdym momencie, tylko się różnie nazywa.
aguirre 2008-09-14 19:33   
aguirre - Profil aguirre
Oczywiście BLQ :) sorki
aguirre 2008-09-14 19:32   
aguirre - Profil aguirre
pasazer: leciałem na Maltę z Neckermanna niemieckiego, bo było taniej (powiem więcej - HB z niemieckiego było taniej niż BB z polskiego). Szczegółów na forum podawał nie będę. Ale generalnie to jest OT, bo wątek dotyczy C0. I nie chcę się powtarzać, ale ich zachowanie wobec pasażerów w BLX to dno.
4tech 2008-09-14 15:30   
4tech - Profil 4tech
pasazer:roznica ponad 600Eurasow na dolocie do FRA..cosik mi sie nie chce wierzyc....ale te same Seszele oferta z Francuskiego biura podrozy...1625eurasow z dolotem z WAW-AF....wiec mozna cos tanszego wyszperac...
4tech 2008-09-14 13:14   
4tech - Profil 4tech
pasazer:cena DJE w SH jest cena z oferty First Minute, kiedy placilem w lutym tego roku,ceny w pozostalych biurach pochodza z tego samego okresu( hotel Castille Djerba), natomiast Seszele podalem ceny katalogowe z lipca tego roku na terminy pazdziernikowe,wylot byl z WAW via Frankfurt lub Hamburg
marqoos_pl 2008-09-14 13:04   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
w systemie rezerwacyjnym rzeczywiście masz w EUR tylko, tutaj sie nie zrozumielismy... ja nie mam tutaj TUI, wiec tylko na stronie sie opieralem. Jednak cały czas chodzi o to, że oferty z Niemiec bywaja (oczywiscie, nie zawsze tak musi byc i pewno nie jest) sa tansze. Nie mowie tutaj o ofercie do sprzedazy dla klienta polskiego, ktory jeszcze musi do niemieckiego lotniska dojechac/doleciec (wtedy te roznice sie zazwyczaj niweluja, jak juz powiedziales) , tylko o ceny tych samych ofert zakładając, ze klient mieszka i wylatuje z tego samego miasta/kraju (WAW/BER/FRA/KTW itd.).
4tech 2008-09-14 12:58   
4tech - Profil 4tech
pasazer/margoos_pl:tak sie sklada ze ostatnio bylem na DJE ze ScanHoliday(grupa TUI), 2.tyg all inc. zaplacilem 4500PLn za 2 osoby ta sama oferta z TUI Niemcy w przeliczeniu z Euro 3900Pln. Oferta wylotu na Seszele dla 2 osob: SH-2450euro, TUI-PL-2620euro, TUI-DE-1784euro ten sam hotel ten sam termin(ceny katalogowe),przy rezerwacji via internet w TUI DE znizka do 10% w zaleznosc od terminu,a na DJE byl taki sam standart pokoi dla wszystkich,najwiekszymi "pijakami" i ciagle wiecznie majacymi problemy byli ITALIANCE(buce)
marqoos_pl 2008-09-14 12:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
pasazer - Moze przy tym akurat duzej roznicy w najnizszej cenie nie bylo (nie pamietam, jaki rodzaj pokoju byl dostepny w ofercie niemieckiej). ale oprócz podanego hotelu dostępnych było na stronie niemieckiej wiele innych hoteli po podobnym standardzie, a niższych cenach. przy wylotach z innych miast niż Berlin ceny były również niższe. Na stronie TUI ceny tez sa podawane w PLN.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy