Lądujemy w... Gdańsku

Lądujemy w... Gdańsku Rozbudowa gdańskiego lotniska rozpoczęła się przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012. Z uwagi na przeciągające się procedury związane z wykupem gruntów, władze portu zdecydowały o podzieleniu inwestycji w nowy terminal na dwa etapy. W kwietniu 2012 r., po ponad dwuletniej budowie, otwarta została pierwsza część. Na początku września br., po pracach, które zajęły 1,5 roku,...
25/12/2015 17:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcowy 2015-12-28 15:12   
marcowy - Profil marcowy
spooks: Jest do kupienia połączenie KRK-GDN-WAW :)))))
marcowy 2015-12-28 15:05   
marcowy - Profil marcowy
nie mysłałem o awarii tylko o sytuacji "awaryjnej" np spóźnienie tranzytowych pasażerów na lot z CPH do WAWy. Wtedy SASowi najłatwiej zrobić dolot przez GDN gdzie ma cztery loty dziennie, a LOT 6. Oczywiście nie jest to połączenie planowe, na stronie takich połączeń się nie kupi ale w ramach SA taki tranzyt jest dopuszczalny.
Affinitor 2015-12-28 14:50   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: ale ladowanie awaryjne to zupełnie co innego. Transferem w pełnym znaczeniu tego słowa jest raczej pasażer podróżujący z A do C przez B gdzie zmienia samolot. W teorii takie polaczenia sa mozliwe, np. WAW-GDN Lotem i dalej GDN-MUC Lufa, taki bilet mozna w Locie kupic i wtedy bagaż przełożą, a Gdansk bedzie portem tranzytowym, ale czy ktokolwiek tak PLANOWO lata?...
marcowy 2015-12-28 11:51   
marcowy - Profil marcowy
spooks: wg danych statystycznych publikowanych przez Port Lotniczy pasażerów w tranzycie było w roku 2015......9265 paxów :) Na pewno do momentu zwinięcia się Eurolotu była mozliwośc lotów do AMS i HEL z WAW via GDN. Jak to wyglada teraz nie mam pojęcia ale pewnie SAS daje taką możliwość w razie awarii dla pasażerów do WAWy
spooks 2015-12-28 11:12   
spooks - Profil spooks
gość_1a951: Jaka linia umożliwia przesiadki w GDN na jednym bilecie (tak aby bagaż był przerzucany bez konieczności odebrania go i ponownego nadania)? Pytam z ciekawości bo pierwsze słyszę.
gość_0f171 2015-12-26 23:39   
gość_0f171 - Profil gość_0f171
na zdjęciach to bardzo ładnie wygląda, zdaje się być to bardzo przestronne lotnisko, szkoda, że w WAW nie ma takiego eleganckiego i wygodnego terminalu
garcba 2015-12-26 18:26   
garcba - Profil garcba
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, jednak są ;)
garcba 2015-12-26 18:24   
garcba - Profil garcba
Wiadomo dlaczego Edynburg i Manchester są dostępne w rozkładzie lotów tylko do końca sezonu zimowego?
gość_1a951 2015-12-26 16:31   
gość_1a951 - Profil gość_1a951
nie z gadzam sie z opinia, ze nie korzysta sie w Gdansku z polaczen transferowych. Standardowo pasazerowie lecacy z CPH do WAW przesiadaja sie tez i u nas albo z MUC, FRA do WAW, maja tez transfer tutaj i dzieki specjalnemu przejsciu nie musza odbierac bagazu tylko ida od razu na Gate. Byly tez przypadki lotow takich jak KRK-GDN-WAW-AMS (bo taniej :)). Takze nie zapominajmy o tym, ze paxy korzystaja z tranzytowego przejscia nie tylko na lot low-cost'em ;)

Karolina P.
gość_265bc 2015-12-26 13:15   
gość_265bc - Profil gość_265bc
Proponowałbym duży ekran z flightradar 24 pokazujący samoloty lecące nad terytorium Polski z danymi lotu. Wyglądałoby to bardzo interesująco !
gość_2bedd 2015-12-26 12:08   
gość_2bedd - Profil gość_2bedd
dla mnie to jest najlepszy terminal i lotnisko w Polsce po Warszawie.
gość_e9110 2015-12-26 08:06   
gość_e9110 - Profil gość_e9110
Teraz czekać tylko na nowe połączenia
W sumie to jest idealne lotnisko na hub
usuniety 2015-12-26 06:44   
usuniety - Profil usuniety
Na lotnisku w Gdańsku byłem dwa lata temu i już wtedy nowy terminal, jeszcze w pierwszej fazie rozwoju, sprawiał bardzo dobre wrażenie. Architektura jest przyjazna pasażerom, elegancka i bezpretensjonalna, w moim odczuciu lotnisko w Gdańsku jest przyjemniejszym portem lotniczym niż lotnisko w Warszawie, o czym wspominają także inne osoby w komentarzach. Pamiętam, że podobał mi się system transportu bagażu, duża ilość światła, czystość.
Szukanie patrona wśród osób żyjących budzi u mnie mieszane uczucia i kojarzy mi się z krajami, w których lotniska otrzymują imiona dyktatorów, ale trudno się nie zgodzić, że na świecie Lech Wałęsa jest rozpoznawalną ikoną Polski.
Ogólnie Trójmieście gratuluję lotniska!
Affinitor 2015-12-26 02:14   
Affinitor - Profil Affinitor
To dobrze, ze sie poprawiło. Ja byłem w listopadzie ostatni raz.
gość_75380 2015-12-25 23:10   
gość_75380 - Profil gość_75380
Na ekranach przylotów/odlotów mogli by jeszcze pokazywać Flightradar24 jak w Krakowie.
gość_fb9c4 2015-12-25 23:03   
gość_fb9c4 - Profil gość_fb9c4
Affinitor: na peronach są już automaty z biletami na całą sieć SKM/PKM. Czekam tylko na wspólny bilet z ZTM (tramwaje i autobusy).
gość_24d03 2015-12-25 22:32   
gość_24d03 - Profil gość_24d03
i co z tego ? skoro nie przybywa nowych połączeń a nawet ubywa np., AB
Affinitor 2015-12-25 22:31   
Affinitor - Profil Affinitor
Trochę brakuje jakiegoś zdjecia saloniku VIP, ktory w Gdańsku jest bardzo przestronny, choć niestety ofertę pod względem przekąsek/posiłków pozostawia sporo do życzenia, ale poza tym jest bardzo fajny. W opisie połączeń kolejowych brakuje tez informacji, ze ten dojazd do Gdańska Głównego o 5 minut dłuższy niz do Wreszcza to tylko raz na godzinę gdy pociag jedzie aż do dworca głównego, podczas gdy większość połączeń PKM kończy bieg we Wrzeszczu i dalej trzeba sie przesiąść do kolejki zmieniając peron. Brakuje tez jasnej informacji o możliwości zakupu biletu na PKM/SKM, na peronie nie ma automatów biletowych, w pociągach tez, a informacja, ze bilety należy kupowac na "kolejowych" zasadach (zgłoszenie konduktorowi zeby nie placic kary i zakup podczas jazdy) jest nieobecna. Sam byłem niedawno w popłochu, bo wpadłem na peron minutę przed odjazdem i z panika w oczach szukałem jakiegoś automatu. Na szczescie okazało sie, ze bilet mozna tez kupic przez SkyCash. Ale na pewno Gdansk stał sie jednym z najlepszych lotnisk w kraju.
spooks 2015-12-25 22:23   
spooks - Profil spooks
Bardzo mi się podoba sformuowanie "odlotowy salon VIP" :) A co do propzycji na przyszłość to przydałoby się wyświetlać rozkład jazdy kolejek w terminalu przylotów zarówno w części ogólnodostępnej jak i przy karuzelach bagażowych :) Poza tym terminal jest super!
misiok 2015-12-25 21:57   
misiok - Profil misiok
Przyłączam się do zdania przedmówcy - artykuł i zdjęcia zdecydowanie wysokich lotów. :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy