Kolej do Modlina w priorytetach rządu

Kolej do Modlina w priorytetach rządu W pierwotnym projekcie KPK budowa linii kolejowej ze stacji Modlin pod sam terminal lotniska była ujęta na liście rezerwowej jako fragment połączenia Modlin-Płock. Po konsultacjach publicznych odcinek do portu lotniczego trafił na listę podstawową, co oznacza, że jego budowa jest już pewna. Nie powstanie jednak najprawdopodobniej dalsza część linii z lotniska w...
16/09/2015 09:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_f5db8 2015-09-18 12:08   
gość_f5db8 - Profil gość_f5db8
maciek_waw: Ok dzięki ;)
maciek_waw 2015-09-18 07:59   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Tak, autobusy są skoordynowane z pociągami i czekają na nie, nawet jak jest opóźnienie, na pusto nie będą jeździć.
gość_f5db8 2015-09-18 00:27   
gość_f5db8 - Profil gość_f5db8
Wie ktoś może, czy przy ewentualnym spóźnieniu pociągu autobus ze stacji na lotnisko WMI czeka na pasażerów? Wracam w niedzielę do WRO i nie wiem, o której godzinie najoptymalniej wyjechać na lotnisko.
mietek 2015-09-17 14:02   
mietek - Profil mietek
Ostatnio KM puszcza do Modlina podwójne składy i raczej jest spoko. Jechałem ostatnio i było sporo ludzi ale nie można mówić o tłoku.
gość_716f4 2015-09-17 12:03   
gość_716f4 - Profil gość_716f4
A czy to oznacza też powrót do planów kursowania SKM Warszawa na lotnisko Modlin? Koleje Mazowieckie mają za krótkie i niewygodne pociągi, poza tym brak im składów żeby zwiększyć częstotliwość przeładowanych kursów. Proponuję przejechać się w szczycie tymi pociągami (o ile się zabierzecie)...
misiok 2015-09-16 20:53   
misiok - Profil misiok
@Kelo - "za własne wybudowało" - te własne to raczej AMW, samorządu oraz PPL czyli raczej wszystko powiedziałbym, że za "państwowe".
misiok 2015-09-16 20:42   
misiok - Profil misiok
@mietek - najwięcej samochodów to akurat w Polsce jeździ na S86 Katowice-Sosnowiec. :)
@Affinitor - primo nie jestem centusiem, secundo nie mam żadnych komplektów :)
misiok 2015-09-16 20:38   
misiok - Profil misiok
No może poszedłem trochę po bandzie, ale jak by to Koleje Mazowieckie zaplanowały, to bym się nie odezwał, ale rządowy projekt trochę mnie drażni. Żeby nie było niedomówień - nie mam nic przeciwko Modlinowi, chodzi mi jedynie o projekt RZĄDOWY.
krzysiekl 2015-09-16 18:35   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie słuchaj szefa Ryanaira który błagał by kolei nie robić. (ze względu na koszty)
Affinitor 2015-09-16 15:53   
Affinitor - Profil Affinitor
Ach, piękne te centusiowe kompleksy. :)
mietek 2015-09-16 15:10   
mietek - Profil mietek
misiok: A w Sejmie i rządzie to rozumiem zasiadają same Warszawiaki?:) Problem był raczej, że taka obwodnica Raszyna i Janek została wybudowana dopiero w tym roku mimo iż najwięcej samochodów tam jeździ. Ale posłów to nie interesowało, bo latali samolotami. Warszawa dopiero niedawno dostała 1/2 obwodnicy, więc ciężko uznać, że Stolica ma priorytet...
Kelo 2015-09-16 14:11   
Kelo - Profil Kelo
Misiok -> nie rób wojenek, że stolica blokuje itp, gość_7d723: Owszem WMI, za własne wybudowało wszystko dlatego od dawna posiada i to jest przykład do naśladowania. Kraków za własne środki, też drogę startową w 2010 przystosował, a czekali na AWOS 5 lat :D, co w mojej ocenie jest wystarczające do wykopania zarządu. Na dzień dzisiejszy AWOS zamontowany jest od wiosny za "państwowe pieniądze", więc nic nie blokuje o ile mi wiadomo wdrożenia wyższej kategorii z wyjątkiem zarządu Kraków Airport, który wycofał się z podniesieni kategorii (art. sierpień) do czasu podjęcia decyzji dot. problematyki drogi startowej, czyli że będzie jak będzie lub nie będzie. Natomiast nie ma co płakać nad cat II, która prawie nic nie pomoże, bo jak wiadomo jak siada mgła w Balicach to albo jest 600m i cat I daje radę, albo 150m i cały "super cat II" by również poległ w takich warunkach.
gość_7d723 2015-09-16 13:30   
gość_7d723 - Profil gość_7d723
@misiok Ale pamiętaj, że WMI sfinansowało montaż ILS-a z własnych środków, a w KRK już od wielu lat czekają na środki zewnętrzne. A swoją drogą to CAT II w KRK nie pojawi się szybko, bo kluczowym zadaniem jest remont pasa.
misiok 2015-09-16 12:49   
misiok - Profil misiok
@banan86 - jeszcze nie wiesz takiej prostej rzeczy, że skoro Warszawa decyduje, to priorytet ma Warszawa. Najlepszy przykład to brak w Krakowie ILS kat. II, choć jest znacznie bardziej potrzebny niż w Modlinie, Gdańsku czy Katowicach.
banan86 2015-09-16 11:27   
banan86 - Profil banan86
Wybory się zbliżają - to tyle w temacie ;))

By the way, uwazam, że o wiele bardziej potrzebna jest kolej z miasta na lotnisko KTW bo tam odległość jest na prawdę spora, ale i obecny autobusik jakoś daje radę :)
gość_e328b 2015-09-16 11:18   
gość_e328b - Profil gość_e328b
Modlin sobie radzi nawet bez linii kolejowej. Przy okazji, coś informatycy Ryanaira bawili się albo to jakaś zapowiedź co mogą jutro ogłosić bo pojawił się RZE z Modlina.
gość_1ec4a 2015-09-16 10:27   
gość_1ec4a - Profil gość_1ec4a
Ciekawe za ile lat to będzie gotowe? Za 10 jak już WMI zacznie wymierać bo FR nie dostanie swoich pieniążków i sie przeniesie na inne porty?
mechanik59 2015-09-16 10:03   
mechanik59 - Profil mechanik59
Kilka miesięcy temu ,,Strona rządowa uznała, że to inwestycja o zbyt małym zakresie, żeby finansować ją z krajowych programów unijnych.'' Zrobił się szum, Duoport, te sprawy i nagle stało się priorytetem. A inni? Inni mogą poczekać.
gość_4056b 2015-09-16 09:49   
gość_4056b - Profil gość_4056b
Za publiczne pieniadze dotujemy prywatna linie lotnicza z Irlandii, na ktorej potrzeby specjalnie wybudowano lotnisko w Modlinie (bo nie miala ochoty latac z Etiudy na Okeciu), a teraz dobudowywuje sie sie jeszcze linie kolejowa. Co ciekawe owa linia mimo pomocy publicznej nie musi ograniczac siatki polaczen i przygotowywac planow kompensacyjnych jak to mialo miejsce w przypadku innych przewoznikow.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy